بابرگزاری آئین اختتامیه؛

برگزیدگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مازندران تجلیل شدند

آئین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مازندران در میان استقبال با شکوه شرکت کنندگان و با حضور استاندار مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، پس از مشارکت ۵۰ هزار نفری مردم مازندران در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، آئین اختتامیه این جشنواره در استان با حضور ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران، مهردخت وزیرپور عضو هیئت امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مشاور دبیرکل، مدیران کل دستگاه های مشارکت کننده در برگزاری جشنواره و در میان استقبال باشکوه شرکت کنندگان و کتابداران استان در سالن میزبان بابلسر برگزار شد.

در این جشنواره که در ۴ بخش کودک، نوجوان، بزرگسال و خانوادگی با محوریت ۶ کتاب با موضوع امام رضا(ع) به دو روش مکتوب و آنلاین برگزار شد، از کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و خانواده های برگزیده و همچنین عوامل اجرایی برتر از جمله روسای ادارات کتابخانه های عمومی، کتابداران و مدیران برخی دستگاه های اجرایی با اهدای لوح سپاس و تندیس ویژه جشنواره تقدیر بعمل آمد.

در بخش کودک که با محوریت کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع)» بوده است، از سحر صادقی از نکا، فاطیما اصغری از گلوگاه، فاطمه خالقی از ساری، دیانا اسدی از محمودآباد، ارمیا اسماعیل نیا از رامسر، امیرمحمد ولو از نوشهر، سیده کیمیا جعفری از فریدونکنار و سید علی حسینی از بهشهر تقدیر شد.

در بخش نوجوان که با کتاب «ماه غریب من» برگزار شد، از مریم سرین از قائمشهر، پریا طاهری از رامسر، محنا حبیبی از ساری، معصومه یزدانی چراتی از بابلسر، سیده زکیه ربیعی از سیمرغ، سیده مبینا موسوی از سلمانشهر، نسترن هاشمیان از بهشهر و مهرآسا غلامی از بابل تجلیل بعمل آمد.

در بخش بزرگسال که با محوریت کتاب های «امام رضا(ع) و زندگی»، «سیره رضوی»، «بانوی ملکوت» و «چلچراغ شیراز» همراه بود، از معصومه ناصحی از میاندورود، سکینه سوادکوهی از جویبار، وحید نیک پور از فریدونکنار، مهدی نورنژاد از نور، سیده زهرا میرحجازی از کلاردشت، محترم محسنی از سوادکوه، علی نائیجیان از ساری، رقیه قلی پور از آمل و سیده محدثه حسینی از قائمشهر تقدیر شد.

در بخش خانوادگی نیز به نمایندگی از خانواده از عطیه سلطان زاده بالی از بابلسر، پریسا سادات هاشمیان از بهشهر، حسینعلی فرحی از بهشهر، امیر رضا کامران از بابلسر، نساء غفاری عزیزی از بابلسر، خدیجه رستم پور از بابلسر، پریسا یحیی زاده از بابل، حبیب الله شکری از قائمشهر و فاطمه ملایی از بابل قدردانی شد.

همچنین در بخش ناتوانان جسمی از عادله یدالله نژاد از بابل و عباسعلی بابایی از بهشهر تقدیر بعمل آمد.

در بخش مدیران برگزیده مشارکت کننده در برگزاری جشنوارهعلاوه بر تقدیر ویژه از دکتر ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران به جهت هدایت ها و حمایت های مستمر، از محمود آقایی مدیر اداره امور شعب بانک رفاه استان، علی اصغر ساعدی مدیر اداره امور شعب بانک تجارت استان، دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان، محمدعلی یزدان شناس سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی، ایرج ولی پور معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، عیسی قاسمی طوسی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و کیاکجوری شهردار هچیرود تجلیل شد.

در بخش شهرستان هاو روسای ادارات برتر کتابخانه های عمومی استان از مرضیه فلاح رئیس اداره و مجموعه کتابداران شهرستان قائمشهر، عبدالحسین باقری لاجیمی رئیس اداره و مجموعه کتابداران شهرستان بابل و فاطمه سادات جعفری رئیس اداره و مجموعه کتابداران شهرستان نکا قدردانی شد، همچنین از سید قاسم مهدی نیا رئیس اداره کتابخانه های عمومی سیمرغ و سید هاشم حسینی رئیس اداره کتابخانه های عمومی سوادکوه شمالی بعنوان برتر تقدیر بعمل آمد.

در بخش کتابداران برتر در برگزاری جشنواره از حدیقه خطیبی از آمل، بهناز علویان از ساری، زهرا استادی از جویبار، نائله پالوج از نوشهر و جعفر ولی پور از چالوس و در بخش کتابداران برگزیده شرکت کننده در مسابقه کتابخوانی رضوی از رضا اکبری رئیس اداره کتابخانه های عمومی جویبار، زینب خزائی پول از نوشهر، رضا خدادوست رینه از آمل، رقیه رضوان رستمی از رستمکلا بهشهر، مرضیه سلمانی از بابل، مجتبی بابایی از محمودآباد، حسین صادقیان از تنکابن و رحمان اسدی از قائمشهر تجلیل شد.

گفتنی است در این مراسم که با حضور بیش از ۱۲۰۰ نفر از شرکت کنندگان در جشنواره همراه بود، برنامه های متنوع چاووش خوانی، شعرخوانی و موسیقی با محوریت امام رضا(ع) به اجرا در آمد.