به مناسبت هفته ملی کودک طرح یک وعده غذای گرم مهدهای کودک با حضور مدیر کل بهزیستی استان مازندران در ساری آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ، همزمان با آغاز هفته جهانی کودک اجرای طرح یک وعده غذای گرم با حضور دکتر سید سعیدآرام مدیرکل بهزیستی مازندران ، دکتر پور فاطمی معاون امور اجتماعی ، قریشی مشاور مدیرکل و موسوی مدیر اداره بهزیستی شهرستان ساری در حاشیه مهد نوباوگان ساری برگزار شد .

دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران از اجرای طرح یک وعده غذای گرم در ۴۳۰ مهد کودک روستایی و حاشیه استان خبر داد و گفت : هدف از اجرای طرح یک وعده غذای گرم برطرف کردن سوء تغذیه کودکان، جذب بیشتر کودکان در مهدهای روستایی و حاشیه مهد ها ، آموزش تغذیه مناسب و سالم می باشد.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه مصرف  یک وعده غذای گرم برای کودکان بسیار مهم است و این کار باید در اوایل کودکی برای آنها انجام شود اظهار داشت : این طرح برای پیشگیری از سوء تغذیه کودکان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی هرساله اجرا می شود.

وی افزود: تمامی کودکانی که تحت پوشش مراکز حاشیه مهد استان قرار دارند از یک وعده غذای گرم برخوردار می شوند .

دکتر آرام با اشاره به اینکه سال گذشته ۵ هزار و ۲۷۶ نفر در سطح استان از خدمات این طرح بهره مند شدند تصریح کرد: امسال این آمار دو برابر شده است و به ۱۰ هزار و ۱۹۰ نفر رسیده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران اعتبار سال گذشته برای این طرح را یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و بیان داشت : میزان اعتبار برای این  طرح در سال ۹۶ به ۲ میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان رسیده است.

دکتر آرام با اشاره به اینکه در سال گذشه طرح یک وعده غذای گرم در ۱۰۰ درصد حاشیه مهد ها اجرا شد گفت : در سال جاری با برنامه ریزی هایی که صورت گرفت در نظر داریم این طرح علاوه بر حاشیه مهد ها در ۱۰۰ درصد روستا مهد ها هم اجرا شود .

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه در اجرای برنامه توسعه ششم تمامی کودکان حاشیه مهد از یارانه ۳ دهک  پایین جامعه برخوردار شوند . اظهار داشت : در سال جاری ۱۵۰۰ کودک دراستان از یارانه ۳ دهک پایین جامعه برخوردار خواهند شد .

دکتر آرام در پایان با اشاره به اینکه ۸۳۱ مهد کودک در استان در حال فعالیت می باشند گفت: ۴۰۳ مهد کودک شهری، ۴۰۲ مهدکودک روستایی و ۲۸ حاشیه مهد در استان داریم که طرح یک وعده غذای گرم در ۴۰۲ مهد روستایی و ۲۸ حاشیه مهد اجرا می شود.