جشنواره ملی هنرمندان شاهد و ایثارگر پس از چهار روز برگزاری در شهرستان های رامسر و تنکابن چهارشنبه شب با معرفی برگزیدگان این دوره به کار خود پایان داد. 

نفرات برتر جشنواره ملی هنرمندان شاهد وایثارگر در رامسر مشخص شدند

 جشنواره ملی هنرمندان شاهد و ایثارگر پس از چهار روز برگزاری در شهرستان های رامسر و تنکابن چهارشنبه شب با معرفی برگزیدگان این دوره به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، این جشنواره در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از نهم دی ماه در دو بخش خیابانی و صحنه ای شامل ۱۲ اثر خیابانی ، ۹ اثر صحنه ای و ۱۸ نمایش پرده خوانی و با استقبال خوب مردم در شهرهای رامسر و تنکابن برگزار شد.
آئین اختتامیه این جشنواره پس از ۴ روز فعالیت گروه های مختلف هنری و هیات داوران شب گذشته در رامسر با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد و بر اساس اعلام مسئولان برگزاری این جشنواره منتخبین این دوره به جشنواره ملی صاحبدلان راه پیدا کردند.
* معرفی شدگان به جشنواره صاحبدلان
هیات داوران به اتفاق آرا نمایش های ‘ هناس ‘ ، ‘ بلد چی ‘ در بخش خیابانی و ‘ کوچه برزلیا ‘ ، ‘ سلاخ و قناری ‘ در بخش صحنه را به عنوان اثار برگزیده و به منظور حمایت از اجراهای عمومی این نمایش ها برای جشنواره ملی صاحبدلان انتخاب کردند.
* نفرات برتر بخش خیابانی
همچنین نمایش هناس به کارگردانی جلال حسنوند و نمایش بلد چی به کارگردانی پژمان شاهوردی به عنوان اثار برگزیده این جشنواره معرفی شدند.
*برگزیده های اجراهای صحنه ای
هیات داوران جشنواره جایزه نخست بهترین کارگردانی اجرای صحنه ای شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به محمد اسماعیل زاده برای کارگردانی نمایش کوچه برزیلیا از استان البرز اهدا کرد و جایزه دوم این بخش هم به نمایش سلاخ و قناری به کارگردانی محمد جواد طاهری از استان مرکزی و جایزه سوم به مالک ابسالان از ایلام اهدا شد.
در بخش نمایشنامه های برگزیده، نیز جایزه نخست این بخش به سینا شفیعی نویسنده نمایش کوچه برزیلیا از استان البرز اهدا ، جایزه دوم به نمایشنامه امین ابراهیمی نویسنده نمایش خون و لجن از ایلام و جایزه سوم به نمایشنامه سلاخ و قناری به نویسندگی محمد جواد طاهری از استان مرکزی اهدا شد.
* نفرات برتر بازیگر مرد
هیات داوران در این بخش ، جایزه اول را به محمد رشنو برای بازی در کوچه برزیلیا از استان البرز اهدا کرد، جایزه دوم هم مشترکا به کیوان پور محمد تقی برای بازی در نمایش این تن فانی از اردبیل و مالک ابسالان برای بازی در نمایش خون و لجن از ایلام اهدا شد.
هیات داوران جایزه سوم این بخش را مشترکا به محسن یارمحمدی بازیگر نمایش تن ها و فرهاد تفرشی برای بازی در نمایش گندم اهدا کرد.
* نفرات برتر بازیگران زن
هیات داوران در این بخش سمیه مولایی از کهکیلویه و بویر احمد را بازی در نمایش گندم به عنوان نفر اول ، حسنا نظر ابادی از کرمانشاه را برای بازی در نمایش تن ها و نازنین هدایتی از مازندران برای بازی در نمایش زنان بیشه گل انتخاب کردند.
* نفرات برتر طراحی صحنه
هیات داوران جایزه نخست طراحی صحنه این جشنواره را به محمد جواد طاهری برای طراحی صحنه نمایش سلاخ و قناری از استان مرکزی اهدا کرد .
جایزه دوم این بخش به مالک ابسالان برای طراحی صحنه نمایش خون و لجن از ایلام و جایزه رتبه سوم به سعید دشتی از استان البرز برای کوچه برزیلیا اهدا شد‌.
**برگزیدگان اجراهای خیابانی
هیات داوران در بخش کارگردانی این بخش جایزه نخست را به پژمان شاهوردی برای کارگردانی نمایش بلدچی از استان لرستان اهدا کرد و جایزه رتبه دوم این بخش به صورت مشترک به جلال حسنوند برای کارگردانی نمایش هناس از استان تهران و مارال ایزد بخش برای کارگردانی نمایش قهرمان کیست از بوشهر اهدا شد.
جایزه رتبه سوم این بخش به علی چناری برای نمایش برادر از کرمانشاه تعلق گرفت .
* بازیگر مرد نمایش های خیابانی
هیات داوران در این بخش احمد صمیمی را برای بازی در نمایش قهرمان کیست از بوشهر به عنوان نفر اول ، احمد جعفری بازیگر نمایش هناس از تهران را به عنوان نفر دوم و حسین نادری از کرمانشاه را برای بازی در نمایش مزرعه افتابگردان به عنوان نفر سوم معرفی کرد.
*بازیگر زن نمایش های خیابانی
هیات داوران همچنین در این بخش به ترتیب مارال ایزد بخش بازیگر نمایش قهرمان کیست از بوشهر ، نسیم روشن مهر برای بازی درنمایش هدف مشقی نیست از استان فارس و پریسا حسینی بازیگر نمایش برادر از استان کرمانشاه اول تا سوم انتخاب کرد.
** بخش پرده خوانی انقلاب
هیات داوران در این بخش اکبر قهرمانی از تهران و رضا درویشی از کرمان نفرات برتر این دوره از جشنواره انتخاب کرد.
امسال قضاوت بخش صحنه ای این جشنواره بر عهده دکتر قطب الدین صادقی، دکتر محمد رضا غفاری و دکتر محمود فرهنگ بوده است.
همچنین استاد امیرحسین شفیعی ، استاد وحید لک ، استاد علی اسدی ، استاد فرشاد یاری و استاد محمد رضا درند نیز ارزیابی اجراهای خیابانی را برعهده داشتند.
در جشنواره امسال نمایندگانی از استان های کهکیلویه و بویر احمد ، بوشهر، تهران، آذربایجان شرقی، البرز، ایلام، مرکزی، اردبیل ، مازندران ، فارس، کرمانشاه ، خوزستان ، لرستان ، کرمان و شهرستان ری حضور دارند.
دوره گذشته این جشنواره در استان البرز برگزار شده بود.