پاسداشت روز مازندران با روشنایی «استاره سو»

ویژه برنامه روز مازندران با همکاری واحد پژوهش حوزه هنری مازندران و دهیاری روستای سمسکنده ساری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان مازندران، در این برنامه که عصر سه شنبه ۱۶آبان ماه ۹۶ در روستای سمسکنده ساری برگزار شد، جمعی از علاقمندان فرهنگ و هنر اصیل مازندران، هنرمندان و مسئولان شهری و استانی جهت پاسداشت آداب و آیین این مرز و بوم گرد هم آمدند .

گفتنی است در این محفل ابتدا سعید قاسمی، رئیس شورای اسلامی سمسکنده ضمن ارائه گزارش مختصر از وضعیت فرهنگی این روستا به کارایی نقش هنر در اعتلای فرهنگی جامعه و بنیان خانواده پرداخت و برنامه ی «استاره سو» را نقطه ای برای آغاز همکاری پایا با نهادهای فرهنگی هنری همچون حوزه هنری بر شمرد .

در ادامه این محفل محمد علی کاظمی ( شروین ) از شاعران و چهره های برجسته فرهنگی استان درباره پیشینه ی فکری و فرهنگی مردم مازندران، ارادت و تمایل آنان به امامان معصوم،همچنین رخدادهای مهم تاریخ اساطیر استان مواردی را مطرح کرده و در پایان به خوانش چندی از سروده های خود پرداخت .

ویژه برنامه « استاره سو » در میانه کار با چاووشی خوانی حمید نظری، محسن نیکوکار و با شعر خوانی میثم خنکدار شاعر آیینی سرا و اهل روستای سمسکنده ساری پی گرفته شده و در ادامه از عوامل فیلم آیینی« لال شو » قدردانی شد .
گفتنی است نمایش مستند « لال شو » تولید حوزه هنری مازندران، به کارگردانی علی شیدایی فر ( درباره آیین تیرماه سیزده شو و مراسم لال ) و به دنبال آن پذیرایی حضار با خوراکیهای محلی به عنوان آخرین بخش های « استاره سو » با استقبال علاقمندان مواجه شد .

شایان ذکر است حوزه هنری مازندران ، جهت ترویج فرهنگ و تمرکز زدایی، گاهی اوقات برنامه های خود را خارج از فضای اداری در نواحی مختلف استان برگزار می کند.