دفتر سازمان مردم‌نهاد فرا مهر تبرستان در ساری افتتاح شد

دفتر سازمان مردم‌نهاد «فرا مهر تبرستان» با حضور مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران، رئیس شورای اسلامی ساری، نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد مازندران، معاون فرهنگی شهردار ساری، معاون مدیرکل بهزیستی مازندران و تعدادی از فعالان اجتماعی در ساری گشایش یافت. به گزارش همشهری، در این مراسم یکی از واحدهای مجتمع تجاری ابن شهرآشوب ساری از سوی شهرداری ساری به طور رسمی در اختیار این انجمن فعال در زمینه کودکان سندروم داون قرار گرفت.
مدیرعامل انجمن مردم‌نهاد فرامهر تبرستان با بیان این‌که فعالیت این سمن تیر ۹۳ آغاز شد، گفت: خوشحالیم که پس از ۳ سال فعالیت مستمر، امروز مسئولان محترم استان و شهر ساری نیز به مدد انجمن آمده‌اند و شهردار محترم ساری علاوه بر حمایت‌های پیشین و همه ‌جانبه، فعالیت‌های ما را با در اختیار دادن این دفتر بهبود بخشید. این اقدام شهرداری به دو دلیل اهمیت زیادی دارد. نخست این‌که نشان دهنده توجه و احساس مسئولیت شهردار و معاونان محترم ایشان به این قشر توانمند و کمتر دیده شده جامعه است. دوم این‌که با اختصاص یک فضای مناسب گامی برای فرهنگسازی در جامعه به منظور بهتر و بیشتر دیده شدن این قشر بردشته می‌شود.
«لطف‌الله آذری تاکامی» افزود: شهرداری ساری در حال حاضر این مکان را در مجتمع ابن شهرآشوب در اختیار انجمن گذاشته و قول داده که پس از پایان کار ساخت پروژه بزرگ بوستان ولایت، مکان مناسب‌تری در این مجموعه بزرگ رفاهی تفریحی در اختیار انجمن قرار گیرد.
وی اظهار کرد: انجمن فرامهر تبرستان تا کنون اقدامات گسترده‌ای برای کمک به کودکان مبتلا به سندروم داون و خانواده‌های آن‌ها انجام داد که مهم‌ترین این فعالیت‌ها در زمینه توانمندسازی این کودکان و نوجوانان است. تلاش برای فرهنگسازی در جامعه و خانواده‌ها برای پذیرش مبتلایان به سندروم داون به عنوان عضوی از جامعه سرلوحه همه فعالیت‌های این انجمن است.

این هدف با شیوه‌های مختلف مانند برپایی نمایشگاه توانمندی‌های اعضای زیر پوشش، آموزش فعالیت‌های گوناگون اجتماعی به این افراد، برنامه‌ریزی برای شرکت کردن بچه‌ها در مسابقات ورزشی و برپایی دوره‌های تفریحی و آموزشی محقق شده است.