موزه عبرت ایران پیش از مراسم رونمایی از ۱۲ جلد کتاب روزشمار انقلاب اسلامی در مازندران به روایت ساواک با حضور وزیر اطلاعات در بوستان ولایت ساری افتتاح شد.

به گزارش  شبستان، حجت الاسلام «سید محمود علوی»،در آیین رونمایی از ۱۲ جلد کتاب روزشمار انقلاب اسلامی در مازندران به روایت ساواک در مسجد بوستان ولایت ساری گفت: این اثر ۱۲ جلدی، یادگاری را برای تاریخ و مردم این سرزمین به جای می گذارد.

وی افزود: این حرکتی است که گوشه ای از تاریخ حماسه آفرینی های مردم از دید دشمن را به تصویر کشید و کوچک ترین حق مردم مازندران از آن رشادت های عظیم بود.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: در تاریخ می خوانیم که حضرت زهرا(سلام الله علیها) بعد از رحلت پدر بر اثر فشارها، دستار بر سر می بست و لحظه ای از حیات خویش، آرامش نداشت که دلایل آن فقط مربوط به از دست دادن پدر بزرگوارشان، پیامبر
(صلی الله علیه و آله و سلم) نبود.

حجت الاسلام علوی بیان کرد: حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) علاوه بر غم پدر، سه عامل انحراف در مسیر رهبری جامعه اسلامی، جعل حدیث و عدم صحبت از ماجرای غدیر بود که آن بانوی بزرگ برآشفت و فریاد کشید.

وی، انقلاب اسلامی ایران را میوه ای از میوه های فاطمی دانست و ابراز کرد: ما باید ادامه دهنده آن حضرت در دفاع از ولایت، ادامه راه بنیانگذار انقلاب، تداوم دهنده ارزش ها باشیم.

حجت الاسلام علوی گفت: خطر تحریف در هر انقلابی، وجود دارد و هر انقلابی برای مصونیت در حرکت و تحریف در نگارش دین باید انسان های آگاه و مشرف به تاریخ، ورود پیدا کنند.

وی اظهار کرد: با درک صحیح تاریخ می توان روی ریل انقلاب، حرکت کرد و با مراجعه به تاریخ می توان از حرکت های شوم، مصون ماند.

حجت الاسلام علوی بیان کرد: ملتی که فراز و فرودهای تاریخ، او را از نگاه نادرست به حرکت تاریخ باز دارد از لغزش گاه ها، مصون نگه می دارد.

از تاریخ به عنوان چراغ راه آینده یاد کرد و افزود: ما انقلاب را به راحتی به دست نیاوردیم.

حجت الاسلام علوی ابراز کرد: مازندران با شهدای بسیار در پیروزی انقلاب و تقدیم بیش از ۱۰ هزار شهید جهت حفظ انقلاب و با لشکرهایی نظیر لشکر ۲۵ کربلا و لشکر ۳۰ گرگان، اقدامات مهمی را برای انقلاب و دوام آن، انجام داد.

وی گفت: حضور مردم، وحدت و انسجام مردم بر پایه رهبری امام خمینی (رحمت الله علیه)، انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند.

حجت الاسلام علوی اظهار کرد: حضور، وحدت و ولایت مداری برای حفظ انقلاب ضرورت دارد و با حرکت به دنبال ولایت می توان از هر گونه آسیبی، بیمه بود.

وی با اشاره به اینکه تاریخ را به آنگونه که است باید بنویسیم و بازگو کنیم نه آنگونه که دوست داریم، بیان کرد: ۳۴۰ جلد کتاب بر پایه اسناد ساواک در زمینه روزشمار انقلاب در استان های مختلف کشور به همت وزارت اطلاعات، تدوین و نوشته شده است.

حجت الاسلام علوی ابراز کرد: ستم ستیزی و مقاومت مردم مازندران در برابر امویان و آغوش گشودن برای علویان و فرزندان علی و زهرا تنها گوشه ای از رشادت ها و در برابر ظلم ایستادن مردم این دیار است و به درستی این سرزمین خواستگاه عالِمان بزرگ بوده است.

وی گفت: مازندرانی ها از روزهای اول شکل گیری انقلاب در قالب جلسات قرآنی، هیئت های مذهبی و سفر به عتبات جهت دیدار با امام خمینی (رحمت الله علیه)، دعوت آن پیر فرزانه و بزرگ را پذیرفتند و علمای به نامی در این راه، پیشقدم بودند.

حجت الاسلام علوی اظهار کرد: با وجود استقرار حکومت کمونیست در شوروی سابق و همسایه بودن مازندران به آن حکومت، مردم این دیار زیر بار آنها نرفتند و دینداری و ستم ستیزی خود را به نمایش گذاشتند.

وی بیان کرد: وحدت و امید در جامعه باید همواره ساری و جاری باشد تا در برابر دشمنان، مقاومت کنیم.