نمایشگاه دستاوردهای پدافند غیر عامل مازندران گشایش یافت

نمایشگاه دستاوردهای پدافند غیر عامل مازندران امروز شنبه با حضور معاون عمرانی استاندار استان و معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیر عامل کشور در ساری گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه، دستاوردهای پدافند غیر عامل ۱۲کار گروه استان مازندران از امروز به مدت سه روز در محل سالن ارشاد واقع در میدان امام ساری برای حضور عموم مردم به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه دارای ۲۰ غرفه شامل پشتیبانی و خدمات شهری، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، سلامت و بیولوژیک، امداد و نجات، ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرهنگی و اجتماعی، انرژی، امنیتی انتظامی و دفاعی و غرفه آب است.
مردم می توانند با مراجعه به این نمایشگاه علاوه بر بازدید غرفه ها، آموزش های عمومی و تخصصی مرتبط با پدافند غیرعامل را فرا گیرند.
واژه ‘پد’ به معنای دفاع ، جلوگیری یا محافظت و واژه ‘آفند’ به معنای حمله ، یورش و تهاجم و پدافند غیرعامل به معنای دفاع و محافظت غیرنظامی از کشور است.
حمله زیستی و سایبری مهمترین تهدیدات دشمن علیه ایران
معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدیدهای سایبری و زیستی را مهمترین تهدیدات دشمن علیه ایران نام برد و گفت: در راستای تهدیدات سایبری به زیر ساخت های کشور مقابله با این تهدید،پدافند تخصصی آغاز شده است.
سید داود رسولی مفهوم سازی در بحث پدافند غیرعامل را ضروری خواند و گفت: دانشگاههای فعال در بحث پدافند غیرعامل داریم که باید در خصوص بهره وری و تقویت هم افزایی آنها تلاشی بیش از این صورت گیرد.
معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: اهداف و برنامه های سازمان پدافند باید در دانشگاه ها محقق شود و اکنون این سازمان حمایت مالی خوبی به پایان نامه های با موضوع پدافند غیر عامل انجام می دهد.
همزمان با هفته پدافند غیر عامل ۶۶۰برنامه در استان مازندران در حال اجرااست که افتتاح ۱۱پروژه عمرانی و خدماتی از مهم ترین آنهاست.
طرح ها آماده افتتاح در زمینه ایستگاه آتش نشانی، آب و فاضلاب، دوربین های پایش تصویری شهری و ژنراتورهای برقی است.
هشتم تا چهاردهم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل نام دارد.