اهدا رایگان ۱۰۰۰ فقره اسناد املاک بنیاد علوی با حضور مهندس سعیدی کیا رئیس بنیاد مسنضعفان و استاندار مازندران در روستای موسی آباد نوشهر.

محمد سعیدی کیا  در آئین واگذاری رایگان حدود یکهزار فقره اسناد املاک علوی به مردم مازندران در مسجد قائمیه روستای موسی آباد شهرستان نوشهر ، افزود :‌ نزدیک به ۱۷ هزار فقره از این اسناد سال گذشته به صورت رایگان به متقاضیان واجد شرائط واگذار شد.
وی اسناد واگذار شده در مازندران را حدود ۶ هزار و ۳۰۰ فقره و زمین های واگذاری را ۸۴۵ هزار متر مربع به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد.
سعیدی کیا گفت که در سه ماه آینده نیز حدود یکهزار فقره سند املاک علوی طبق برنامه ریزی های انجام شده به مردم مازندران واگذار می شود که آمل یکی از این شهرستان ها خواهد شد.
*رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی همچنین گفت که با امضای تفاهم نامه ای میان این بنیاد ، استانداری ها و بانک سینا برای اشتغال زایی در مناطق محروم ، هرسال به متقاضیان ساکن روستاها حدود ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.
وی با اظهار این که پرداخت این تسهیلات از سال گذشته آغاز شد ، سهم مازندران را از این منابع بانکی حدود ۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود که تاکنون حدود یک سوم آن پرداخت شده است .
سعیدی کیا اظهار داشت :‌ در حوزه طرح های اشتغالزایی نظیر پرورش ماهی در قفس های دریایی و یا دیگر فعالیت های اشتغالزایی ، متقاضیان می توانند با مراجعه به ادارات ذیربط از این نوع تسهیلات بهره مند شوند