به همت روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری انجام شد:

بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه حوزه غرب استان از پروژه های شهری مرکز استان مازندران

خبرنگاران و اصحاب رسانه حوزه غرب استان مازندران از پروژه های شهرداری مرکز استان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ،جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه حوزه غرب استان مازندران به دعوت روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری از پروژه های شهرداری مرکز استان بازدید کردند.

در این بازدید که مهندس رشیدی معاون فنی عمرانی شهرداری ساری ،محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان ، رضا زاده مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری حضور داشتند ، ضمن بازدید خبرنگاران ازمیدان ابن شهرآشوب، میدان کارگر، پل های سردار شهید نوری، بوستان ملل، زیرگذر میدان فرح آباد، بوستان بانوان ، میانگذر شمالی و بوستان ولایت، روند احداث این پروژه ها تشریح گردید.   شایان گفتن است دراین  بازدید، خبرنگاران و اصحاب رسانه حوزه غرب استان با شهردار ساری دیدار کردند.

سند آمایش استان

 ریل گذاری توسعه همه جانبه مازندران سند آمایش استان

در نشست صمیمی با خبرنگاران و اصحاب رسانه حوزه غرب استان گفت:با وجود سند توسعه و آمایش استان، ریل گذاری برای توسعه مازندران آماده است، اما مشکل این است که انسان توانمندی برای اجرای این سند وجود ندارد  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری صبح امروز شهردار ساری در نشست صمیمی با خبرنگاران غرب استان ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و قدردانی از روابط عمومی ، معاونت فنی و عمرانی و معاونت فرهنگی واجتماعی اظهارداشت : یکی از دلایل عدم توسعه استان ، عدم رشد مرکز استان بوده است . اگر ساری به بالندگی لازم می رسید ، امروز استان مازندران در زمینه صنعت ، کشاورزی و گردشگری حرف های زیادی برای گفتن داشت .

مهدی عبوری با اشاره به ضرورت نگاه یکسان و متوازن به جای جای استان ، افزود : من غرب و شرق و مرکز استان را جدا و مجزا نمی بینم و در نگاه عبوری ، مازندران همان کلانشهر است که شهرهای آن محله های این کلانشهر هستند .

شهردار مرکز استان عدم استفاده صحیح از مواهب طبیعی را یکی از دلایل عقب ماندگی استان دانست و بیان داشت : متاسفانه در سال های گذشته هیچ اتفاقی موثری در مازندران نیفتاده و هیچ تصمیم سرنوشت ساری گرفته نشده است .   این مسئول با اشاره به ممنوعیت ورود صنعت به مازندران به بهانه این شعار دهه های گذشته که مازندران قطب کشاورزی است گفت : با همه این اوصاف مازندران هیچ گاه در جایگاه واقعی قطب کشاورزی کشور قرار نگرفته است. عدم تسطیح اراضی کشاورزی استان ، عدم وجود سیاست گذاری کشت در زمینه های کشاورزی ، عدم وجود صنایع تبدیل در کنار فعالیت های کشاورزی نگذاشته است که مازندران حتی به عنوان یک قطب واقعی کشاورزی معرفی شود و در جایگاه راستین خود بنشیند .   وی ریشه یابی مشکلات و تامین زیر ساخت های صنعت و کشاورزی استان را ضروری عنوان کرد و افزود : وقتی همه استان ها با دلار ۷ تومانی صاحب صنایع شدند ، مازندران از توسعه صنعتی محروم بود و جوانان ما برای اشتغال و تامین معاش به استانهای دیگر مهاجرت کردند .

عبوری ، داشتن برنامه برای تبدیل شدن به قطب گردشگری کشور را ضروری دانست و اظهار داشت: با وجود این موهبت های الهی چرا نباید قطب گردشگری باشیم و چرا نباید از دولت بخواهیم تا مازندران را به عنوان قطب ویژه گردشگری در کشور اعلام کند ؟ وی افزود : معتقدم مشکل بیکاری در استان مازندران با وجود حجم زیاد گردشگری و مسافر به راحتی قابل حل است و امیدوارم بتوانیم با نگاه نو به توسعه پایدار در جای جای استان ، این معضل را برطرف نماییم .

در ادامه این عضو شورای شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اینکه برخی دوستان برای توسعه استان از ما برنامه می خواهند کفت : ۸ سال ، ۸۰ نفر از اساتید و بزرگان استان تلاش کردند و سند توسعه و آمایش استان را تهیه نموده و به تصویب رساندند ، چه برنامه ای بالاتر از سند توسعه و آمایش استان ؟   وی افزود: با وجود این سند، ریل گذاری برای توسعه استان آماده است ، اما مشکل این است که انسان توانمندی برای اجرای این سند وجود ندارد.

شهردار مرکز استان با تاکید بر اینکه توسعه وزیر ساخت های اقتصادی و کشائرزی و … در این سند لحاظ شده است ، بیان داشت : چند نفر از مسئولان که متولی اجرای این سند هستند ، آن را مطالعه کرده اند؟ شما اصحاب رسانه و ارباب جراید باید اجرای آن را از مسئولان محترم مطالبه کنید .   وی با اشاره به تدوین سه برنامه کوتاه مدت ، بلند مدت و میان مدت در شهرداری ساری در سال های اول قبول مسئولیت گفت : در سال های ابتدایی مسئولیم در شهرداری ساری پیگیر تدوین سه برنامه مجزا بودم که به لطف خدا و با همت اساتید دانشگاه و متخصصان توانستیم این برنامه ها را با محوریت گردشگری ساری به نتیجه برسانیم و پس از بر مبنای همین برنامه حرکت کنیم .

شهرداری ساری وجود رودخانه در تمام شهرهای غرب استان را ظرفیتی مهم دانست و گفت : اگر آن ها را به فرصت تبدیل نکنیم یقینا” برای زندگی شهری تهدید خواهند بود . بدون تردبد وجود این رودخانه های طبیعی فرصتی است که می توان از آن ها به عنوان مراکز تفریحی و گردشگری استفاده کرد که منجر به اشتغال زایی مناسب هم خواهد شد .

عبوری ، احداث فاز دوم پارک ملل به مساحت ۱۰۰۰ هکتار که زمینه ۵۰۰۰ اشتغال را ایجاد خواهد کرد به انضمام احداث پارک جنگلی سکو تپه به مساحت ۱۲۰۰ هکتار را از پروژه های مهم در دست اقدام مدیریت شهری عنوان کرد و افزود : بدون تردید ، با استفاده درست از همین مواهب الهی و با برنامه ریزی ، توان اجرایی و نظارت صحیح و همچنین با همت بخش خصوصی می توانیم مسیر رشد و توسعه پایدار را ریل گذاری کنیم و در این راه ، گام های موثری برداریم .

وی در پایان با تاکید بر اهمیت سلامت شهروندان و مساله بانوان ، نشاط شهروندان را مهم دانست و افزود همواره اقدامات مجموعه مدیریت شهری در این راستا بوده و نمونه بارز این اقدامات همین بوستان ولایت است که دارای کاربردهای فرهنگی و هنری است .

در ادامه این نشست، خبرنگاران غرب استان با تشکر از مدیران شهرداری ساری بخاطر مهیا کردن این برنامه مناسب، توسعه ساری در سال های اخیر را بهترین الگوی مدیریتی برای مدیران شمال کشور دانستند و افزودند: گشت و گذار امروز ساری، تداعی گر گستردگی این شهر در دهه ۱۳۲۰ بوده و لازم می دانیم بخاطر این همه تلاش و همت شبانه روزی در مسیر سازندگی، از شهردار ساری قدردانی نماییم.

در ادامه این نشست، محمد لفوتی از پایگاه خبری حرف شمال و خبر شمال، توسعه ساری از منظر سرعت و توازن را مثال زدنی دانست و افزود: امیدوارم عبوری در همه شهرهای استان تکثیر شود و همه هم استانی ها از خدمات مفید چنین مدیری بهره مند شوند.

علیرضا نوری، سرپرست خبرگزاری مهر نیز با تقدیر از تلاش های مدیریت شهری ساری، از مدیران استان خواست تا به جای سفر به کشورهای دیگر و صرف هزینه های سنگین، با حضور در شهر ساری و الگوبرداری و استفاده از تجارب مجموعه مدیریت شهری ساری، در راستای توسعه شهرهای استان قدم بردارند.

در ادامه، قمی، خبرنگار و مسئول کانال مجازی اطلاع رسانی رویداد نوشهر، دیوارکشی غرب و شرق توسط برخی مدیران ارشد استان را مذموم دانست و افزود: فارغ از فضاسازی سیاسی، همت مدیریت شهری ساری قابل تحسین است و الگوهای شهر مدرن که در ساری اتفاق می افتد را حتماً به غرب استان معرفی خواهیم کرد. مولایی از خبرگزاری فارس در نوشهر، حمایت اندیشه و فکر را نقطه قوت توسعه ساری عنوان کرد و اظهار داشت: توسعه شهر ساری با حمایت اندیشه صورت گرفته و این اندیشه پویا، همواره قابل تقدیر و تحسین است.

در پایان، یاسر رضازاده، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری با تشکر از حضور خبرنگاران غرب استان در این نشست صمیمانه، بر ضرورت ارتباط سازنده با همه رسانه های استان در جهت رشد و توسعه پایدار مازندران تاکید کرد و افزود: مدیریت شهری ساری، همواره به دنبال این تعامل سازنده در مسیر انتقال اطلاعات و تجارب بوده و اقدامات بسیاری در خصوص همگرایی اصحاب رسانه با این مجموعه در مقابل برخی واگرایی هایی که در گذشته و در برنامه های شهری وجود داشته، صورت گرفته است.   در ادامه، خبرنگاران حاضر در نشست ضمن تشکر از مهدی عبوری و مدیریت روابط عمومی شهرداری ساری بخاطر تدارک این نشست صمیمانه، به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند