شهردار ساری در بازدید از مدارس استثنایی تأکید کرد:

ضرورت نگاه برابر به کم توانان و استفاده از ظرفیت آنان

شهردار ساری با تاکید بر لزوم توجه مدیران به نیازهای اقشار مختلف جامعه گفت: مجموعه مدیریت شهری ساری، با تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری(مدّظله العالی) در خصوص ضرورت امیدآفرینی در جامعه از سوی مدیران، برنامه های خود را بر اساس تحقق این آرمان استوار نموده که نتیجه آن، سرمایه بزرگ اعتماد شهروندان به شهرداری بوده است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، شهردار ساری در بازدید از مدارس استثنایی در دیدار با دانش آموزان معلول به شعار معلولیت محدویت نیست اشاره کرد و اظهار داشت: نگاه برابر به قشر معلول و استفاده از ظرفیت های آنان، مهم ترین اقدامی است که می تواند نتایج قابل قبولی در پی داشته باشد.

عبوری، همت معاونت های خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی و معاونت فنی و عمرانی جهت پیگیری حقوق قشر معلولان را لازم دانست و بیان داشت: لازم است وجهه همت معاونت های خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی و معاونت فنی و عمرانی با رویکرد رعایت حقوق و رفع نیازهای این قشر که فرزندان شهر هستند متمرکز شود و با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های این عزیزان در امور مختلف، نتایج بهتری در پیشبرد اهداف مدیریت شهری به دست آوریم.

وی، با دعوت از مدیران دستگاه ها به توجه بیش از پیش به افراد کم توان، افزود: با برنامه ریزی دقیق نسبت به استفاده از ظرفیت های کم توانان در تحقق اهداف سازمانی و پیشبرد امور بهره جوییم و از این ظرفیت مهم غفلت ننماییم. چرا که جدا کردن فضای معلولان از جامعه آسیب های فراوانی را در پی خواهد داشت.

این مسئول ادامه داد: مجموعه مدیریت شهری ساری، با تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری(مدّظله‌العالی) در خصوص ضرورت امیدآفرینی در جامعه از سوی مدیران، برنامه های خود را بر اساس تحقق این آرمان استوار نموده که نتیجه آن، سرمایه بزرگ اعتماد شهروندان به شهرداری بوده است.

بهترین نمونه این مدعا، اعتماد قابل تقدیر شهروندان به شهرداری ساری در بحث جمع آوری کمک برای آسیب دیدگان زلزله اخیر است و این اقدام مدیریت شهری نشان داد که مردم به دستگاه ها که بخشی از حاکمیت هستند، اعتماد دارند. شهردار ساری گفت: بدون تردید، شهرداری ساری، حفظ سرمایه عظیم اعتماد مردمی با توجه نمودن به مسئله رفع نیازهای اقشار گوناگون شهری را یکی از مهم ترین کارویژه های خود دانسته و برنامه های مدیریت شهر را بر این اساس استوار نموده است.

عبوری به نگاه برابر به اقشار مختلف جامعه در مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: بهسازی و مناسب سازی پارک ها، بوستان ها و پیاده روها، بخشی از اقدامات عملیاتی شهرداری ساری با توجه به رفع مشکلات شهروندان کم توان بوده و توسعه این خدمات همچنان ادامه خواهد داشت؛ چراکه مجموعه مدیریت شهری معتقد است فضاهای عمومی شهر باید برای آحاد مردم و با توجه به نیازهای اساسی آنان، مناسب سازی شود.