شهردار ساری و مسئولان دانشگاه علوم پزشگی استان مازندران از روند احداث بوستان ولایت بازدید کردند.

 

  

در دیدار شهردار ساری و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطرح شد:

ساری شهر دوستدار سالمند

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اقدامات مدیریت شهری در سالهای اخیر اشاره نموده و اظهار داشت: شهرداری ساری بستر مناسب برای شهر دوستدار سالمند را ایجاد کرده است و دانشگاه علوم پزشکی نیز در این راستا همراه و حامی مدیریت شهری خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، مهدی عبوری شهردار ساری در دیدار با دکتر رنجبران قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اقدامات فرهنگی شهرداری مرکز استان در سالهای اخیر اشاره نموده و اظهار داشت: مدیریت شهری شعار فرهنگ همسنگ عمران را سرلوحه اقدامات قرار داده و بر این اساس علاوه بر اجرای پروژه های عمرانی متعدد و ارائه خدمات ، ایجاد نشاط اجتماعی و سلامت روان شهروندان را نیز مورد توجه قرار داده است.

عبوری احداث فضاهای عمومی مانند بوستان های ملل و ولایت و نیز پارک های محله ای را در راستای سلامت شهروندان دانست و افزود: هدف از احداث این بوستان ها ارتقاء روحیه نشاط و شادابی شهروندان است.

وی به احداث بوستان ولایت در محل پادگان سابق شهر اشاره کرده و ادامه داد: این بوستان بزرگترین مجموعه فرهنگی هنری شمال کشور خواهد بود و در این مکان خدمات مطلوب و مناسبی بر اساس نیازمندیهای مرکز استان ارائه خواهد شد.

شهردار ساری با اشاره به جمعیت ۳۵ هزار نفری سالمند در ساری تصریح کرد: احداث سرای ارشد در این بوستان برای استفاده سالمندان شهر و ارائه خدمات متمرکز به این عزیزان از اقدامات عمرانی فرهنگی شهرداری ساری بوده است.

عبوری اجرای برنامه های مختلف در زمینه های ساری شناسی ، شعر، ادبیات و موسیقی برای سالمندان در سرای ارشد را گامی در راستای سلامت روح و روان و ایجاد نشاط برای این قشر دانست و ادامه داد: برای تست سلامت جسمانی مانند قند خون، فشار خون و نیز ورزش سالمندان در سرای ارشد برنامه ریزی انجام گرفته و اجرایی خواهد شد.

این مسئول ثبت خاطرات سالمندان در سرای ارشد و انتقال تجربیات آنها به نسل آینده را مورد توجه قرار داد و گفت: تجربه این عزیزان می تواند سرلوحه اقدامات جوانان امروز قرار گیرد.

وی مناسب سازی معابر و بوستانها ، احداث رمپ ها در نقاط مختلف شهر و مناسب سازی سرویس های بهداشتی برای استفاده سالمندان و افراد نیازمند را از دیگر اقدامات شهرداری ساری برشمرد و بیان کرد: در اجرای پروژه های شهری رفاه حال سالمندان لحاظ گردیده و دغدغه آنان در زمینه های عبور و مرور در سطح شهر مرتفع شده است.

عبوری با اشاره به اجرای فاز نهایی بوستان بانوان خاطر نشان کرد: در این بوستان که مختص بانوان می باشد ، استفاده از توانمندی های آنان برنامه ریزی شده و نیازسنجی های لازم نیز صورت گرفته و اجرایی خواهد شد.

ناصر معیل معاون خدمات شهری شهرداری مرکز استان نیز در این دیدار به احداث سراهای تداوم ، گرمخانه و سرای ارشد در نقاط مختلف شهر اشاره کرده و بیان کرد: سرای ارشد با توجه به نیازمندیهای شهری احداث شده و بهترین فضا برای استفاده سالمندان می باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری ساری خاطر نشان کرد: تعامل و همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استان با شهرداری در این زمینه تاثیر بسزایی در ارائه خدمات مطلوبتر خواهد داشت.

در این دیدار دکتر رنجبران قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران با قدردانی از اقدامات جهادی مدیریت شهری در سالهای اخیر گفت: تعامل و همکاری که میان دانشگاه علوم پزشکی استان و شهرداری ساری در زمینه های ایجاد شهری سالم و با نشاط وجود دارد تاثیر شایانی در آرامش روحی و روانی شهروندان خواهد داشت.

دکتر رنجبران به استفاده از توانمندی های سالمندان اشاره نموده و ادامه داد: اقدامات شهرداری ساری در زمینه های مختلف ضریب اطمینان مطلوبی را برای داشتن زندگی با نشاط برای سالمندان ایجاد کرده است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مازندران آمادگی همکاری با شهرداری ساری در زمینه های مختلف علمی ، پژوهشی و فرهنگی و بهداشتی را دارد . قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: شهرداری ساری بستر مناسب برای شهر دوستدار سالمند را ایجاد کرده است و دانشگاه علوم پزشکی نیز در این راستا همراه و حامی مدیریت شهری خواهد بود.

دکتر اعرابی معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز به تاثیر نشاط و شادابی احداث بوستانهای متعدد و برنامه های فرهنگی شهرداری ساری برای شهروندان اشاره نموده و بیان کرد: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی امادگی همکاری با شهرداری ساری در زمینه سلامت شهروندی را دارد.

خانم دکتر نوروزیان عضو هیات علمی و پژوهشگر طب سالمندان نیز در سخنانی به نیازمندیهای سالمندان اشاره نموده و اظهار داشت: استفاده از توانمندی سالمندان می تواند در کاهش بیماری الزایمر این افراد تاثیر بسزایی داشته باشد و شهرداری ساری با ایجاد سرای ارشد و اجرای برنامه های متنوع در این زمینه موفق عمل نموده است.

وی افزود: احداث بوستان ولایت را میتوان در راستای تحقق شعار سازمان بهداشت جهانی مبنی بر حمایت از سالمندان دانست و این اقدام مدیریت شهری مرکز استان قابل تقدیر است.

شایان ذکر است پس از این دیدار مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان از روند احداث بوستان ولایت بازدید کردند.