خبرنگاران استان به مناسبت دهه مبارک فجر از مرکز پایش تصویری مرکز استان و جاده های اصلی استان (مانیتورینگ) و مرکز تجمیع خطوط ۱۱۰ فرماندهی انتظامی مازندرانبازدید کردند.

به گزارش تسنیم ، سرهنگ پاسدار ناصرعلی صفرپور در جمع خبرنگاران  با تبریک به مناسبت دهه مبارک فجر، اظهار داشت: نیروی انتظامی نقش مهمی در تامین امنیت جامعه دارد که در افزایش امنیت مردم نیز نقش آفرین هستند.

وی افزود: یکی از تدابیر ناجا در همه استان‌ها، تجمیع خطوط ۱۱۰ پلیس است که زیرساخت‌های آن مهرماه سال گذشته آماده و از ۱۵ تیر امسال راه‌اندازی شد تا با حضور به موقع، کیفی بودن ماموریت‌ها و کم شدن مراجعات حضوری از اهداف مهم آن است.

صفرپور، اعمال فرماندهی کنترل بالا به پایین، سرعت انتقال ماموریت، اشرافیت اطلاعاتی، شفاف‌سازی آمار و ارقام، کاهش هزینه نیروی انسانی، امکان کنترل و نظارت لحظه ای عملکرد کاربران، افزایش تجزیه و تحلیل و حذف برخی از ماموریت‌های خارج از محدوده استحفاظی را بخشی از اهداف تجمیع خطوط ۱۱۰ پلیس اعلام کرد.

معاون عملیات نیروی انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: روزانه چهار هزار تماس در سطح استان و در نوروز و تابستان تا ۱۰ هزار تماس در خطوط ثبت که ۶۰ درصد آن عملیاتی و ۳۰ درصد اخبارها، و راهنمایی و ارشاد است.

وی گفت: ۴۵ دوربین پایش امنیتی در سه محور کندوان، هراز و سوادکوه نصب شد و مرکز فوریت ۱۱۰ در پنج شهرستان ساری، قائم‌شهر، آمل، بابل و چالوس فعال و مابقی شهرستان‌ها به عهده کلانتری و پاسگاه‌ها است.

معاون عملیات فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه اخبارهای مرکز ۱۱۰فوریتی و غیرفوریتی است، افزود: تماس‌های فوری شامل جرائم درحال اجرا مانند سرقت، درگیری و تجمعات است که کمتر از ۱۰ دقیقه و دربحث غیرفوریتی بپس از وقوع جرم که کمتر از ۲۰ دقیقه پلیس بوده حضور دارد.

صفرپور تصریح کرد: در ده ماهه نخست امسال بیش از ۷۰۰ هزار تماس برقرار شد که ۳۶۵ هزار تماس فوریتی و عملیاتی و ۳۵۷ هزار تماس راهنمایی و ارشادی بود و طبق نظرسنجی از ۱۰ هزار تماس ۹۲ درصد از پلیس رضایتمندی داشتند.

وی افزود: خودروهایی که بر درب منزل سد معبر می‌کنند با تماس ۱۱۰ این مرکز به صاحب خودرو اطلاع می‌دهد که تا ۱۰ دقیقه اگر خودروی خود را جابجا نکنند به پارکینگ منتقل می‌شود.

صفرپور با تاکید بر پایش امنیتی خیابان‌های سطح شهر ساری، گفت: ۲۵ دوربین هوشمند در خیابان‌های ساری نصب شده است.