بازدید علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود و عباس زارع معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از دفتر مرکزی طرح ملی مجمع همیاری در ساری

طرح ملی مجمع همیاری زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارای مالکیت معنوی اثر است که تاکنون توانسته است تنها در استان مازندران بیش از ۵ هزار عضو را پذیرا باشد.
به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، بعد از ظهر امروز با حضور علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری و میاندرود و عباس زارع معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بازدیدی از دفتر مرکزی طرح ملی مجمع همیاری انجام شد.
ایده این طرح و ثبت مالکیت معنوی آن متعلق به آقای عباس بشیری یکی از فرهیختگان مازندرانی میباشد که با پیاده سازی شیوه ای نوین و محاسباتی خاص، توانست در مسیر اقتصادی صحیح انگیزه های مشارکت مخاطبین را از این طرح فرهنگی بعمل آورد و در دل خود اهداف فرهنگی از جمله ارتقای سطح فرهنگی و افزایش سطح آگاهی جامعه، برگزاری مسابقات فرهنگی، افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به فعالیت‌های مخرب فرهنگی و ارائه طرح‌های جایگزین متناسب با فرهنگ کشور را دارد و علاوه بر این‌ها منجر به اشتغالزایی عده‌ای از جوانان تحصیکرده شده است.
طرح ملی مجمع همیاری با پشتوانه بیمه معلم فعالیت دارد ، بگونه ای که موسسه همیاری آیندگان توانسته مطابق با نامه های کارشناس رسمی ، سرمایه گذاریهای لازم را نزد بیمه انجام داده و بیمه نیز کلیه جوایز پیش بینی شده در این طرح را تضمین میکند بعبارتی بیمه کلیه تعهدات مالی طرح را مطابق با فرم قوانین و مقررات و فرم ثبت نام اعضا تضمین نموده است.
* چگونه می‌توان از طرح ملی “مجمع همیاری” استفاده کرد؟
اگر علاقه‌مند به عضویت در طرح ملی مجمع همیاری و بهره‌مندی از مزایای آن هستید، ابتدا سری به یکی از کارگزاری‌های آن در شهر یا احتمالاً روستای خود بزنید و یا می‌توانید به سایت همیاری آیندگان به نشانی اینترنتی www.hamyariayandegan.ir مراجعه کنید و برای اطلاعات بیشتر نیز با شماره ۳۳۳۰۲۳۴۳ با پیش‌شماره ۰۱۱ تماس بگیرید تا از راهنمایی کارشناسان مجمع بهره‌مند شوید.
مجمع همیاری علاوه بر ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی و بیمه حوادث مسکونی، جوایز ویژه‌ای نیز دارد که همه اعضای طرح موفق به دریافت آن میشوند. این طرح در چندین بسته ارائه شده است که بعنوان مثال میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
* بسته همیار یک :
حق اشتراک پرداختی در این بسته از نود هزار تومان شروع شده که ماهانه پانصد تومان کاهش می یابد و جایزه ویژه ای که همه اعضا از آن برخوردار میشوند از ۴ میلیون تومان شروع میشود و تا ۲۰ میلیون تومان افزایش می یابد.
*بسته همیار دو :
حق اشتراک پرداختی در این بسته از بیست هزار تومان شروع شده که ماهانه پانصد تومان افزایش می یابد و جایزه ویژه ای که همه اعضا از آن برخوردار میشوند از ۳ میلیون تومان شروع میشود و تا ۱۵ میلیون تومان افزایش می یابد. *بسته همیار سه : حق اشتراک پرداختی در این بسته ماهانه پنجاه هزار تومان است و جایزه ویژه ای که همه اعضا از آن برخوردار میشوند از ۵ میلیون تومان شروع میشود و تا ۱۴ میلیون تومان افزایش می یابد. کلیه افراد در مجمع همیاری موفق به دریافت این جایزه شده و نکته قابل توجه اینکه هر فرد بعد از برنده شدن در این طرح ، از پرداخت حق اشتراک در ماههای بعد معاف میشود و بصورت رایگان تا پایان مدت پانزده ساله طرح ، میتواند از سایر خدمان فرهنگی و رفاهی بهره ببرد.
*تاکنون از مازندران ۵۷۰۰ نفر در طرح ملی مجمع همیاری عضو شده‌اند
مسؤول مجمع همیاری و مبتکر طرح ملی مجمع همیاری گفت: این طرح از سال ۸۷ در استان مازندران آغاز شد و از ابتدای سال ۱۳۹۶ نیز در سطح ملی به‌ثبت رسیده و علاوه بر آن نیز ثبت مالکیت معنوی شده است.
عباس بشیری با بیان اینکه در تلاشیم تا در تمامی شهرستان‎های مازندران شعبه‌ای از این طرح ملی(کارگزاری مجمع همیاری) مستقر شود،اظهار کرد: در حال حاضر ۵ هزار و ۷۰۰ عضو در ۳۴ کارگزاری شهر و روستای مازندران داریم به‌طوری که در روستای «زاغمرز» بهشهر با مدیریت آقای شهبازی بیش از یک‌هزار نفر عضو شده‌اند و یکی دیگر از روستاهای فعال نیز «گرجی‌محله و شهیدآباد» بهشهر با مدیریت خانم نصیری با بیش از ۸۰۰ عضو فعال میباشد. موسسه همیاری آیندگان با توجه به عملکرد قابل توجه در امور فرهنگی و داشتن رزومه ای قابل تقدیر بعنوان بخش خصوصی، توانست بعنوان یکی از صد مرکز منتخب سال ۲۰۱۷ از سوی سازمان ملل متحد برای گذران دوره های آموزشی میان فرهنگی برگزیده شود و نماینده نخبه این موسسه(خانم بشیری) با بورس دولت آلمان ، به سازمان ایفا برای این دوره های میان فرهنگی اعزام گردید. * مجمع همیاری به کمک دولت آمده است

نماینده مردم ساری و میاندرود نیز با استقبال از طرح ملی مجمع همیاری بیان کرد: اگر شرایط طبیعی باشد و مجمع در مسیر خود حرکت کند، یک امتیاز خوب را برای خود به یادگار می‌گذارد و تبدیل به یک برند می‎شود. علی‎اصغر یوسف‌نژاد گفت: این موضوع قابل تقدیر است که یک مجموعه‌ای آمده و سدی را شکسته تا به دولت برای اشتغالزایی و همیاری کمک کند، مسیر و پایه آن ایجاد انگیزه های اقتصادی جهت مشارکت در امور فرهنگی است.
وی ادامه داد: باید فعالیتهای مجمع همیاری بگونه ای باشد که پیش بینی های لازم در آن انجام شده باشد تا موسسه بتواند همواره سیر صعودی و پیشرفت خود را ادامه دهد.
* مؤسسه همیاری آیندگان همواره در حال گسترش فعالیتهای فرهنگی میباشد:
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در سخنانی با تأیید اینکه مؤسسه همیاری آیندگان دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد است و فعالیت‌های آن مورد تأیید است، اظهار کرد: در شرایطی که برخی‌ها پول‌های خود را برای بازی‌ها و شرط‌‌بندی‌هایی که مشخص نیست چه پایانی دارند هزنیه می‌کنند، طرح ملی مجمع همیاری یک ایده مثبتی است که مورد حمایت واقع شده است و مخاطبین آن از خدمات فرهنگی، رفاهی و جوایز ویژه برخوردار میشوند.
عباس زارع گفت: برای برندسازی این طرح، بهتر است این طرح برای جامعه دانشگاهیان و تحصیلکرده‌ها بیشتر معرفی گردد و فعالیت‌های مجمع نیز برای جذب مخاطب ببیشتر گسترش داده شود.
وی ضمن تقدیر از موسسه همیاری آیندگان، خواستار همکاری‌های بیشتر فرهنگی بین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و مؤسسه همیاری آیندگان در بخش جام باشگاه‌های کتاب و دیگر حوزه‌های فرهنگی شد و به پتانسیل بسیار بالای این طرح در جذب مخاطب اشاره داشت.
به گزارش فارس، ایده اولیه طرح ملی مجمع همیاری از مازندران و متعلق به هیئت مدیره موسسه همیاری آیندگان بوده که ثبت مالکیت معنوی نیز شده و همچنین دفتر مرکزی این طرح ملی نیز در ساری میباشد و هم اکنون نیز از استان‌هایی ازجمله اصفهان، اذربایجان غربی، گلستان و خراسان شمالی درخواست کارگزاری شده است. اطلاعات بیشتر در سایت موسسه همیاری آیندگان hai.org.ir و یا از طریق تماس با شماره ۰۱۱۳۳۳۰۲۳۴۳ و ۰۱۱۳۳۳۲۹۷۴۱