رئیس سازمان بازرسی کل کشور:
بازرسی از مناطق سیل‌زده جمع‌بندی شده

گزارش جهت تصمیم‌گیری به مقامات عالی ارائه می‌شود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: از یک روز قبل عید نوروز، دو تیم بازرسی به استان‌های گلستان و مازندران اعزام کردیم تا اقداماتی انجام دهند، امروز هم به یک جمع‌بندی کامل برای ارائه گزارش کار رسیدیم.

به گزارش فارس، در پی دستور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه برای بررسی ابعاد حادثه سیل در استان‌های شمالی کشور، قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور بامداد امروز وارد استان مازندران شده و از مناطق سیل‌زده بازدید و ابعاد حادثه، روند امدادرسانی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های ذیربط با موضوع سیل اخیر را بررسی کرد.

قاضی سراج در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدف از این سفر بررسی اوضاع و احوال دو استان مازندران و گلستان است،گفت: البته از یک روز قبل عید نوروز، دو تیم بازرسی به استان‌های گلستان و مازندران اعزام کردیم تا اقداماتی انجام دهند، امروز هم به یک جمع‌بندی کامل برای ارائه گزارش کار رسیدیم.

وی افزود: دولت هزینه‌های سنگینی برای ساخت پل والارستم قائم‌شهر کرده ولی دهانه‌های پل را بسته بود و آب را به یک دهانه هدایت کردند و پل فشارها را تحمل نکرده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: از طرفی شن‌ها را افراد و دلالان تخلیه می‌کنند، آب تا پنج متر بالا بوده که پل ترک برداشته و دستور دادیم تا دهانه را بازکنند، این در حالی است که پل از بین رفته و خسارت سنگینی را به مردم و بخش کشاورزی وارد کرده است و نیروها در حال باز کردن دو دهانه پل هستند.

وی با بیان اینکه متأسفانه به دلیل کاشت درخت در اطراف پل و به دلیل عدم مدیدیت و طمع، منافع جامعه فدای جیب برخی‌ها شد و بلاهایی بر سر دشت و کشاورزی مردم آمد، خاطرنشان کرد: وظیفه ما بررسی دقیق و ارائه گزارش به مقامات عالی برای تصمیم‌گیری است که می‌توانیم عملکرد مثبتی با حضور در همه جا برای پیشگیری از ارتکاب جرم و خلاف داشته باشیم.