محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و بودجه رئیس جمهور با حضور در مازندران از مناطق سیل‌زده تنکابن بازدید کرد.

 

معاون رئیس‌جمهور در مازندران اعلام کرد

تخصیص منابع جبران خسارت سیل مازندران از سوی هیأت دولت

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای روز چهارشنبه نخستین جلسه‌ای در دولت داریم و اولین بخش از منابع مالی برای جبران خسارت سیل مازندران به تصویب می‌رسد.

به گزارش  فارس، محمدباقر نوبخت در سفر به غرب مازندران برای بازدید از خسارات سیل در فرودگاه رامسر، اظهار کرد: سیل در روزهای گذشته خساراتی به مردم منطقه و زیربناهای شهری وارد کرد و از این جهت وظیفه بود که برای ارزیابی و هر نوع کمکی که به فوریت لازم است برای مردم صورت می‌گیرد در منطقه حضور یابیم.

وی افزود: این مسأله در جلسه هیأت وزیران شب گذشته این موضوع مطرح شد و رئیس‌جمهور و هیأت وزیران از خسارات و آسیبی که به مردم و منطقه وارد شده بود بسیار متاثر بودند.

معاون رئیس‌جمهور اضافه کرد: با توجه به تعلقات عاطفی و جایگاه مسؤولیتی که در سازمان برنامه و بودجه کشور دارم امروز را در جمع مردم خواهم بود و از همه مناطق بازدید خواهم کرد.

نوبخت ادامه داد: علاوه بر اینکه به همراه استاندار مازندران از شهرهای مختلف و مناطق آسیب‌دیده بازدید خواهیم کرد و تیم بازرسی ویژه خسارات را ارزیابی می‌کنند که برای روز چهارشنبه نخستین جلسه‌ای در دولت اولین بخش از منابع مالی که برای جبران خسارت است به تصویب  برسد.

وی تصریح کرد: طی روزهای آینده این مبالغ در اختیار منطقه قرار می‌گیرد تا آنجایی که بتوانیم بخشی از خساراتی که به مردم و ابنیه منطقه وارد شد را بتوانیم جبران کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: فراتر از این موضوع آنچه که برای ما مهم است شناخت علل این حادثه به‌ویژه در بحث آبخیزداری است که باید انجام شده تا در سیل‌های بعدی از مصونیت برخوردار باشد.

نوبخت یادآور شد: تیمی به‌صورت ویژه در ارتفاعات قرار است برداشت‌های بی‌رویه و بدون اصول فنی را که از جنگل صورت می‌گیرد و عامل خسارت شود و براساس تجربه و سوابق قبل می‌توان گفت در ۱۵۰ سال قبل کم‌نظیر بوده است.