مراسم بدرقه نخستین گروه از زائران حج تمتع ۹۷ استان مازندران با حضور فرماندار شهرستان ساری برگزار شد.
نخستین گروه حجاج مازندران امروز راهی سرزمین وحی شدند و پروازها تا ۲۰ مرداد ماه ادامه دارد.
به گزارش فارس در فرودگاه دشت‌ناز ساری حال و هوای دیگری حاکم بود و حجاج مازندرانی که از سال‌های گذشته در انتظار این روز بودند به آرزوی خود رسیدند و امروز دو گروه از زائران اعزام شدند و پروازها تا ۲۰ مرداد ادامه دارد.

جانشین مدیر حج و زیارت مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: نخستین گروه از زائران مازندران با بدرقه مسؤولان استان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با عملیات حج، ساعت ۵:۴۵ بامداد و دومین گروه نیز ساعت ۱۰:۳۰ امروز از فرودگاه دشت‌ناز عازم مدینه منوره شدند.

مصطفی جعفری افزود:  امسال۳ هزار و ۳۲۰ زائر مازندرانی در قالب ۲۴ کاروان عازم سرزمین وحی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پروازهای حج تمتع از ۱۵ مرداد ماه آغاز شده و تا ۲۰ مرداد ماه ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: ۲۲ کاروان مازندران مدینه قبل و دو کاروان مدینه بعد در قالب ۱۲ پرواز به سفر معنوی حج تمتع اعزام می‌شوند.

جانشین مدیر حج و زیارت مازندران با اعلام اینکه مدت اقامت زائران مازندرانی در سرزمین ۳۲ تا ۳۴ زائر است، افزود:۴۷درصد زائران امسال را آقایان و ۵۳ درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

این مسؤول با اعلام اینکه بازگشت نخستین گروه حجاج نیز از ۱۷ شهریور ماه خواهد بود، اظهار کرد: لازم است  زائران در طول سفربه توصیه‌های مدیر و روحانی کاروان توجه کنند.

جانشین مدیر حج و زیارت مازندران یادآور شد:مسن‌ترین حاجی امسال مازندران ۸۷ ساله و جوان‌ترین ۱۶ سال دارد.

*همه پروازها از ساری به مقصد مدینه انجام می‌شود

سخنگوی فرودگاه‌های مازندران نیز در ادامه در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: نخستین پرواز حجاج مازندرانی ساعت ۵:۴۵  بامداد امروز و همچنین دومین پرواز ساعت ۱۰:۳۰ امروز از فرودگاه دشت‌ناز ساری انجام شد.

محمدرضا احمدی با اشاره به اینکه پروازها توسط شرکت هواپیمای سعودی انجام می‌شود، افزود: ساعت ۱۰:۳۰ امروز حجاج مازندران با بدرقه مسؤولان کشوری، استانی و شهرستانی راهی سرزمین وحی شدند.

وی تصریح کرد: زائران مازندرانی در قالب ۱۲ پرواز از امروز تا ۲۰ مرداد به مدت پنج روز به سفر معنوی حج تمتع اعزام می‌شوند.

سخگوی فرودگاه‌های مازندران گفت: همه پروازها از ساری به مقصد مدینه انجام می‌شود.