به گزارش تسنیم ، آرزو ولی‌پور در مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه مازندران در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی ابن شهرآشوب ساری، اظهار داشت: متاسفانه کتاب تبدیل به ویترین زیبا در خانه‌ها شده و باید تلاش کنیم سرانه فرهنگ مطالعه را در مازندران ارتقا دهیم.

وی افزود: کتاب در استان مظلوم واقع شده و باید بتوانیم نسخه واحد را برای ارتقا فرهنگ مطالعه طراحی کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با اشاره به اینکه طرح کودکان کار با هدف افزایش فرهنگ مطالعه برای این قشر آسیب‌پذیر جامعه در استان اجرایی شده است، تصریح کرد: کودکان کار فرشتگان معصومی بوده که نیاز ویژه ای به حمایت مردم و مسئولان دارند.

ولی‌پور با بیان اینکه طرح چهارشنبه‌های کتاب را در استان اجرایی کردیم، افزود: ایرانیان خارج از کشور در طرح کودکان کار و کودکان کتاب مشارکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شاهنامه‌خوانی در مناطق ییلاقی استان برای چوپانان رواج یافته است، گفت: این اقدامات در راستای ترویج فرهنگ مطالعه برای روستائیان موثر بوده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از برگزاری جشنواره قصه‌های کهن برای نخستین بار در استان خبر داد و افزود: آثار رسیده متشکل از فرهنگ بومی مازندران در قالب کتابی در ایام شب یلدا منتشر می‌شود.

وی از اجرای هزار و ۶۰۰ برنامه فرهنگی طی سال ۹۵ توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران خبر داد و تصریح کرد: تعدادی از کتابخانه‌های عمومی استان را تا پایان امسال در مازندران افتتاح می‌کنیم.

ولی‌پور با بیان اینکه به دستور استاندار مازندران تمامی کارکنان ادارات باید عضو کتابخانه‌های عمومی شوند، افزود: رسانه‌ها یکی از دغدغه‌های خود را در جهت ارتقا فرهنگ مطالعه قلم‌فرسایی کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با اشاره به اینکه معرفی کتاب در جلسات شورای اداری استان باب شده است، گفت: این اقدام سبب ایجاد تلنگر در بین افراد و مدیران خواهد شد.

ولی‌پور با بیان اینکه اصحاب رسانه باید به صورت ماهانه وقت خود را صرف مطالعه کتاب کنند، افزود: خبرنگاران مازندران در حوزه مطالعه کتاب پیشتاز کشور باشند.