همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)۱۱ شهید گمنام دفاع مقدس با حضور باشکوه مردم و مسولان شهری و استانی در ساری تشییع شدند.

تشییع پیکر ۱۱ شهید گمنام در ساری

همزمان با سالروز شهادت فاطمه الزهرا (س) تشییع پیکر ۱۱ شهید گمنام امروز سه شنبه با حضور آحاد مردم به ویژه خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و مسئولان از میدان شهدا تا امامزاده یحیی شهر ساری برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، درمراسم تشییع پیکر های این سبک بالان عاشق شماری از مادران شهیدان مفقودالاثر ساری نیز به یاد فرزند شهیدشان با بر سر گرفتن مجمه ای که لباس ، کلاه ، کله قند و پلاک این عزیزان در آن قرار داشت ، تشییع کنندگان را همراهی کردند.
شهدای گمنامی که امروز پیکرشان در ساری تشییع شد از جمع ۱۲ پیکری بود که روز گذشته از محور سوادکوه وارد مازندران شد و مورد استقبال پرشور مردم در مسیر قرار گرفت .
مراسم وداع با این شهیدان هم شب گذشته در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) شهرستان قائمشهر برگزار شد.
پیکر ۲ تن از ۱۱ شهیدی که در ساری تشییع شد برای خاکسپاری در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی محمودآباد به آن شهرستان انتقال یافت .
این شهدا به ترتیب ۲۵ و ۱۹ ساله بودند که در عملیات خیبر جزیره مجنون و عملیات محرم منطقه عملیاتی شرهانی به شهادت رسیدند.
پیکر دو شهید گمنام هم به اداره کل اطلاعات مازندران در ساری انتقال یافت تا در آنجا آرام بگیرد. این دو شهید ۲۵ و ۲۰ ساله بودند که به ترتیب در عملیات رمضان در شرق بصره و تک دشمن در منطقه زبیدات به شهادت رسیدند.
پیکر سه شهید گمنام هم به روستای محمدآباد بخش دودانگه ساری انتقال یافته است . این سه شهید ۲۶ ، ۲۳ و ۲۴ ساله بودند که به ترتیب در عملیات محرم منطقه شرهانی ، عملیات رمضان منطقه شرق بصره و عملیات خیبر جزیره مجنون به شهادت رسیدند.
پیکرهای ۲ شهید گمنام ۲۴ و ۲۰ ساله که در عملیات های والفجر ۱ منطقه فکه و تک دشمن در منطقه زبیدات به شهادت رسیدند نیز به شهرستان سیمرغ انتقال یافت تا فردا چهارشنبه پس از تشییع در بوستان عمومی آنجا دفن شود.
پیکر ۲ شهید گمنام دیگر هم به شهرستان بابل منتقل می شود تا فردا در آن شهرستان تشییع و در دانشگاه علوم و فنون بابل به خاک سپرده شوند . این دو شهید که ۲۶ و ۲۹ ساله بودند به ترتیب در عملیات بیت المقدس منطقه پنجوین و عملیات خیبر جزیره مجنون به شهادت رسیدند.
طبق برنامه پیکر یک شهید از ۱۲ شهید گمنام هم قرار است امروز پس از تشییع در روستای قراخیل قائمشهر در آنجا خاکسپاری شود. این شهید ۲۸ ساله است و در عملیات ایزایی والفجر ۸ منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
مازندران پیش از این هم میزبان ۲۹۵ شهید گمنام بود که پیکرهای پاکشان در ۱۰۴ نقطه استان به خاک سپرده شد.
مردم مازندران تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی کرده اند.