جشن افتتاح سایت خبری «عبارت» با حضور مسئولان و اصحاب رسانه و هنر در ساری برگزار شد.

«عبارت» در مراسمی رسمی آغاز به کار کرد

بهترین باش و هرگز قانع نشو!

 
نوعی بیماری به نام «سندرم‌دستِ‌خودم‌نیست» وجود دارد که قالبا در نهاد هنرمندان و اهالی فرهنگ نهفته است. نوعی کششِ مشکوک به تباهی اقتصادی و سرفرازی لذت بردن از جستجو!

عبارت ـ عالین نجاتی: پنجشنبه ۱۹ مردادماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی جلالی  همزمان با دویست و بیست و چهارمین سالگرد تاسیس موزه لوور، پایگاه خبری تحلیلی و پژوهشی «عبارت» در جشنی خودمانی با حضور مسئولان* و اصحاب رسانه و هنر مازندران رسما کارش را آغاز کرد.

“لوور” جزیره‌ی زیبایی است، مخزن تحریک آدمی برای بلندپروازی. من به شدت آرزومندم که «عبارت» نیز چنین باشد. در زمانه‌ی حاضر رسانه‌ی حرفه‌ای بودن بسیار سخت است. از یک  طرف “توهم استقلال و تعهد” گلوی روزنامه‌نگاران را می‌فشارد و از سویی دیگر “اقتصاد دولتی و فسادناشی از قدرت سیاسی” آنها را تهدید می کند.

در این میانه همینکه قلم‌به‌مزد و جاسوس نباشی خودش مایه افتخار است. وضعیت در استان‌ها به مراتب پیچیده‌تر است. در مازندران به ازای هر ۱۵۰۰ نفر یک رسانه مکتوب یا مجازی( ثبت شده یا ثبت نشده) وجود دارد. چندی پیش خانه مطبوعات مازندران از وجود ۱۰۰۰نام در سامانه ابتدایی خبرنگاری استان خبر داد که با تعداد خبرنگاران ثبت شده در اتحادیه اروپا برابری می‌کند.

با همه این احوالات نوعی بیماری به نام «سندرم‌دستِ‌خودم‌نیست» وجود دارد که قالبا در نهاد هنرمندان و اهالی فرهنگ نهفته است. نوعی کششِ مشکوک به تباهی اقتصادی و سرفرازی لذت بردن از جستجو!

من با این سندرم دست‌به‌گریبانم. بی‌شک هر شغل دیگری را انتخاب می‌کردم تا به حال زندگی نرمالی داشتم و خیالم از مسائل ابتدایی زندگی راحت بود اما «نبود بر سر آتش میسّرم که نجوشم»

«عبارت» حالا به صورت رسمی و با مجوز برگشته است. شیوه کار خیلی ساده است: بهترین باش و هرگز قانع نشو! فعلا پوشش تولیدی ما بر استان‌های شمالی به ویژه مازندران متمرکز است، اما در یک بازه‌ی زمانی ۲ ساله قصد ملی شدن را داریم.

فکر کنم نشان دادن بهتر از توصیف کردن باشد، پس بدون هیچ حرف اضافه‌ای شما را دعوت می‌کنم به تماشای «عبارت»…

در پایان باید از حضور تمام عزیزانی که ما را در جشن افتتاحیه عبارت همراهی کردند قدردانی کنم، به ویژه از دکترسیدسعید آرام، دکتر احد جاودانی و دکتر علی اصغر یوسف نژاد.

 عالین نجاتی ـ مدیرمسئول و سردبیر

*با قدردانی از مسئولان حاضر در مراسم افتتاحیه:

دکتر علی اصغریوسف نژاد؛ نماینده ساری ـ  مهندس محمدرضا منصوریان؛ فرماندارسوادکوه شمالی ـ ارسطو قادری فرماندار میاندرود ـ  محمدتقی عباسپور فرماندار بابل ـ  دکتر سیدسعیدآرام مدیرکل بهزیستی ـ  علی رجبی مدیرکل ثبت احوال ـ افضلی مدیرعامل  برق منطقه‌ای مازندران و گلستان ـ دکتر احد جاودانی  مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی ـ  دکتر آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی ـ مهندس حسن غلامی؛ معاون مدیرکل کارو رفاه اجتماعی مازندران ـ حسن زاده معاون فرماندار ساری ـ دکترحشمتی رئیس خانه احزاب ایران ـ  مصطفی سوادکوهی رئیس خانه احزاب مازندران ـ دکتر کوروش یوسفی عضو شورای شهر ساری ـ مهندس اسفندیارعشوری عضو شورای شهر ساری ـ مهندس یاسررضازاده رئیس روابط عمومی شهرداری ساری ـ  هاشمی؛ رئیس روابط عمومی بیمه سلامت مازندران ـ عباس مهدوی رئیس روابط عمومی فرهنگ و ارشاد مازندران ـ  سعادت فر روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران