معاون دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت ارشاد در ضیافت پایگاه خبری کاسپین۲۴ مطرح کرد:

بسیاری از خبرنگاران هنوز بیمه نیستند

بسیاری از خبرنگاران هنوز بیمه نیستند

معاون دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیگفت:بسیاری از خبرنگاران هنوز بیمه نیستند.‌

به گزارش کاسپین۲۴؛حامد سهرابی در همایش تجلیل از خبرنگاران آمل از سوی نشریه بیداری اندیشه با بیان اینکه موضوع بیمه رسانه‌ها در لایحه گذشته رسانه‌ها به طور جامع دیده نشد، اظهار کرد: رسیدگی به مشکل بیمه خبرنگاران، برخورداری از برخی خدمات خاص و بازنشستگی در آن انجام شود.

وی با اشاره به اینکه قوانین موجود پاسخگوی دغدغه‌های گروه جوانان نیست، تصریح کرد: امروز بیمه خبرنگاران به روش معمول خود از سوی صندوق صندوق اعتباری هنرمندان ونویسندگان انجام می شود و تاکنون چند هزار نفر از این گروه زیرپوشش خدمات بیمه ای قرار دارند اما بسیاری از آنها نتوانستند بیمه شوند.

معاون دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: کمیته رسیدگی به لایحه مطبوعات و خبرگزاری‌ها وظیفه برنامه‌ریزی برای خبرنگاران و وضعیت آنها را دارد.

سهرابی، با اشاره به به تصمیم شورای عالی فضای مجازی  کشور به الزام آور کردن کانال هایی تلگرامی که تعداد اعضای آنها بیش از ۵هزار نفر باشد، باید در این شورا ثبت داده شوند، یادآور شد: تا به امروز حدود ۵ هزار کانال تلگرامی دراین شورا ثبت داده شده است.

وی با بیان اینکه به دلیل آنکه سرور این کانال‌ها در ایران نیست نمی‌توان نسبت به تعداد افراد موجود در آن کانال دسترسی داشت، گفت: با مصوبه شورای عالی فضای مجازی، مدیران این کانال ها که اقدام به ثبت نام نکردند، از سوی دادستانی وکارگروه رسیدگی به مصادیق مجرمانه در پیگرد هستند.