جشن پیوند “مهر و امید” ۶۰ زوج جامعه هدف بهزیستی  در پلاژ بهزیستی مازندران برگزار شد.

 جشن پیوند مهر و امید برای ۶۰ زوج از جامعه هدف بهزیستی با حضور دکتر انوشیروتن محسنی بند پی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور ، دکتر حبیب الله مسعودی  فرید  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ، دکتر فرید براتی سده رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور ، دکتر محمد علی کوزه گر معاون مشارکت های مردمی سازمان ، دکتر فاطمه عباسی مشاور رئیس سازمان در امور بانوان ،  سید مهدی میر شاه ولد مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ، دکتر علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار ، دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی استان مازندران ، معاونین ، مشاورین و جمعی از مدیران ارشد کشوری واستانی در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی آموزشی شهید بهشتی خزر آباد برگزار شد . 

به گزارش  ایلنا  ،انوشیروان محسنی بند پی در آیین جشن پیوند “مهر و امید” ۶۰ زوج جامعه هدف بهزیستی که در پلاژ بهزیستی مازندران برگزار شد با اشاره به مهم بودن پیوند ازدواج اظهار داشت : ازدواج مهمترین و بزرگترین حادثه زندگی انسان و نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده ، جامعه و اجتماع است.

وی افزود:با توجه به نقش بسیار سازنده ازدواج در زندگی فردی و اجتماعی ،در دین مبین اسلام سفارش فراوانی در مورد آن شده است .

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:ازدواج به عنوان ضرورت های زندگی غیر از غریزه جنسی ،رشد و تکامل استعدادهای فرد در این پیوند نمود پیدا می کند.

وی ضرورت اجتماعی را از دیگر نیازهای ازدواج و تشکیل خانواده عنوان کرد و افزود: خانواده به عنوان بنیادی ترین واحد اجتماعی است که با پیوند زدن دو زوج جوان شروع می شود که با خود همبستگی اجتماعی،انسجام و وحدت اجتماعی را به همراه دارد.

محسنی بندپی ضرورت دینی و الهی را از دیگر ضروریات تشکیل خانواده برشمرد و گفت: درهمه ادیان الهی به امر ازدواج سفارش شده است اما در دین اسلام” رسول اکرم”(ص) بر آن تاکید و فرمودند با تشکیل خانواده از تجرد پرهیز کنید.

وی افزود: رشد تکنولوژی علاوه بر ارزش ها موجب می شود تا افراد از ازدواج غافل شوند و دوری از ازدواج نیز گاهی ناهنجاری فردی و اجتماعی را به همراه دارد.

محسنی بند پی گفت: بر اساس آمار ۲۴ درصد آحاد جامعه دچار نوعی اختلال هستند و آنهایی که به تنهایی زندگی می کنند با اختلال بیشتری مواجه می شوند.

رئیس سازمان  بهزیستی کشور هموار کردن ازدواج در جامعه هدف را از اهداف مهم این نهاد حمایتی عنوان کرد و افزود: در دولت تدبیر و امید همه مردم ایران از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند.

وی به افزایش ۳٫۴ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اشاره کرد و گفت: بنا داریم تا پایان دولت دوازدهم این میزان را به ۵ برابر افزایش دهیم.

محسنی بند پی از استمرار و تداوم حمایت از جامعه هدف در سازمان بهزیستی خبر داد.

دکتر سعید آرام  نیز در آیین ازدواج ۶۰ زوج جامعه هدف بهزیستی که در پلاژ بهزیستی مازندران برگزار شد،اظهار داشت: سازمان بهزیستی مازندران به نیت ۱۴ معصوم در هر شهرستانی ۱۴ جهزیه نوعروس تحت پوشش این سازمان را تامین کرده است.

وی از تهیه ۳۰۸ جهزیه برای جامعه هدف بهزیستی در استان خبر داد و افزود: بالغ بر ۱ میلیارد تومان برای تهیه جهزیه هزینه شده است.

مدیر کل بهزیستی مازندران به نقش خیرین در تامین جهزیه برای برای نوعروسان تحت پوشش بهزیستی اشاره کرد و گفت:این میزان جهزیه با کمک خیرین استان تامین شده است.

وی با اشاره به عملکرد این نهاد حمایتی در استان افزود: سازمان بهزیستی برای نخستین بار دو سال متوالی در جشنواره شهید رجایی حائز رتبه برتر شده است.

آرام ادامه داد:با توجه به شاخص های در نظر گرفته شده سازمان بهزیستی مازندران صد در صد شاخص مورد نظر را به خود اختصاص داد.