به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در جلسه شورای اداری استان با تسلیت ایام پایانی ماه صفر و جان باختن هموطنان ایران اسلامی در غرب کشور، راهپیمایی اربعین حسینی (ع) را صحنه ای با عظمت از دلدادگی شیعیان به خاندان پیغمبر (ص) دانست و گفت: مردم مازندران با حضور ۵۰ هزار نفری خود در راهپیمایی اربعین، سهم قابل توجهی در خلق این حماسه بزرگ داشتند.

اسلامی با اشاره به این که مازندران از جمله استان هایی است که حوادث طبیعی در آن صورت متناوب رخ می دهد، افزود: باید موضوع پیش بینی، پیشگیری و آمادگی لازم برای مقابله با بحران های طبیعی در دستور کار دستگاه های مسئول قرار گیرد.

استاندار با بیان این که موضوع بیکاری بویژه اشتغال دانش آموختگان، رکود صنایع و مسایل بخش کشاورزی و شیلات از دغدغه های اصلی استان است، گفت: نباید در مسایل مختلف استان، راهبردها و راه حل هایی انتخاب شوند که متکی به مقدورات و اعتبارات صرف دولتی باشند بلکه با توان افزایی باید مشکلات بخش های مختلف را حل کرد.

 رییس شورای اداری استان، با تاکید بر این که پیگیری های محلی و شهرگرایی و بخشی نگری در مازندران بسرعت باید پایان یابد، چرا که در مدیریت استان جایی ندارد، تصریح نمود: واگرایی در استان باید خاتمه یابد و هم گرایی، نگاه متوازن و توجه یکسان از  نقطه صفر شرقی و غربی  به استان با بهره گیری از ظرفیت ها و مشارکت مردم جانشین آن شود.

اسلامی با بیان این که باید مازندران را از رکود خارج نمود و مسیر تولید را هموار کرد، خاطر نشان ساخت: هدف دشمنان اعمال همه ناتوان کننده هاست و باید با تدبیر و برنامه برای توانمند سازی اقتصاد و تولید تلاش کرد.

وی با اشاره به این که امریکایی ها دشمن قسم خورده ملت ما هستند و برای پیشبرد اهداف خود برنامه های مدون دارند، اظهار داشت: اهداف امریکا حفظ منافع خود است و در این راه مرز نمی شناسد.

استاندار پدیده داعش را استراتژی جنگ نیابتی امریکایی ها دانست و از آن بعنوان خطرناکترین جنگ در تاریخ اسلام یاد کرد چرا که از اسلام بعنوان ابزار اهداف خود استفاده می کند، ابراز نمود: سناریوی اصلی دشمن با اعمال تحریم ها مایوس کردن ملت از کارآمدی نظام و کاستن محبوبیت نظام جمهوری اسلامی در نزد ملت بود.

اسلامی گفت: جمهوری اسلامی با هوشیاری و پشتوانه مردم انقلابی تلاش نمود با ایجاد یک قدرت منطقه ای و اتخاذ سیاست های اقتصاد مقاومتی در داخل نیرنگ های دشمنان را نقش بر آب کند.

وی با بیان این که اتکای به اعتبارات دولتی برای مازندران توان فرساست، یاد آور شد: مازندران دارای ذخایر، منابع، ظرفیت های بسیار و نیروی انسانی مقتدر است که می تواند به کمک دولت و کشور بیاید.

مقام عالی دولت در استان، با بیان این که با تخریب محیط زیست مازندران بسیاری از فرصت ها در استان از بین رفت، گفت: به دریا، اقتصاد دریا و ذخایر و فرصت های دریا در مازندران به اندازه کافی توجه نشده است.

استاندار با اشاره به این که سیاسی کاری در مازندران باید متوقف شود و کانون های موازی کاری برچیده گردد، تصریح نمود: سیاسی کاری موجب انتشار تنش می شود و برای فرصت های سرمایه گذاری دافعه ایجاد می کند و دوام و ثبات مدیریتی را تضعیف می نماید.

وی بر کنار نهادن قرائت های مختلف در مدیریت استان و ایجاد هم گرایی و منافع مشترک تاکید کرد و افزود: فرصت های موجود در استان باید به کارآفرینان داده شود و نباید در مسیر کارآفرینی سخت گیری های بیجا اعمال گردد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان این که اهداف، برنامه ها و سیاست های دولت و تاکیدات رییس جمهور باید میثاق نامه کاری مدیران باشد، اظهار داشت: باید همدلی، نگاه متوازن به توسعه، حرکت و تلاش جهادی، انسجام و انضباط فکری سرلوحه کار همه باشد.

اسلامی با بیان این که دولت تمرکز زدایی را در دستور کار خود قرار داده است، خاطر نشان ساخت: باید با تمرکز گرایی، بوروکراسی و مکاتبات اداری بی ربط و جلسات بدون خروجی در استان خداحافظی نمود.

وی با تاکید بر این که باید جمعیت روستایی را تثبیت کرد و مردم روستاها را توانمند نمود، گفت: نباید بگذاریم گسست نسل ها اتفاق بیفتد و روستاییان بدنبال اشتغال در شهرها باشند و فرمانداران و بخشداران در این راستا تکلیف و رسالت مهمی دارند.

استاندار با اشاره به این که رفع موانع تولید باید در صحنه و میدان تولید انجام شود، تصریح کرد: باید برای حلقه های مفقوده تولید و توسعه در استان ظرفیت سازی کنیم.

وی با بیان این که برای گردشگری مازندران و تقویت عواید اقتصادی حاصل از آن در استان کار نشده است، یاد آور شد: باید حمل و نقل ترکیبی را فعال نمود و با ایجاد و گسترش واحدهای تورگردانی نسبت به جذب گردشگران بصورت متمرکز و اقتصادی اقدام کرد.

مقام عالی دولت در استان با بیان این که زباله در دنیای امروز یک ثروت به شمار می آید، افزود: باید با راهبردهای ارزان قیمت تر و تکمیل پروژه های در دست اقدام زباله را در مازندران ساماندهی کرد.

استاندار، گفت: باید سیاست های نادرست گذشته در بخش های مختلف اصلاح شود و مدیران کارآمدی بکار گرفته شوند.

وی با اشاره به این که بنده در راستای توسعه و شکوفایی استان با مدیران کارآمد کار خواهم کرد، تصریح نمود: دولت، دولت اعتدال است و باید شعار فراجناحی را در عمل تحقق ببخشیم و بنده به سلایق سیاسی در بهره گیری از ظرفیت مدیران بی اعتنا هستم.

استاندار با بیان این که باید ضمن اجرای قانون تنفس جنگل، جنگل را مدیریت نماییم، خاطر نشان ساخت: عرصه جنگل یک فرصت است و باید با توسعه زراعت چوب خودمان را از واردات آن بی نیاز کنیم.

 نماینده عالی دولت در مازندران، بر تعامل و بهره گیری از ظرفیت علما، نخبگان سیاسی و دانشگاهی، نمایندگان و ظرفیت های دیگر قوا از سوی مدیران تاکید کرد و عنوان داشت: باید با تشکیل اتاق فکر تشکیلاتی، راهبردها و روش های موثر کاری کارآمد را برای اعتلای استان شناسایی و تدوین نمود.

استاندار هم چنین بر تعامل مدیران با نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی تاکید کرد و گفت: امروز نقطه پناه و امنیت سرمایه گذاران این نیروهای خدوم هستند.

وی بر تشکیل یک نهاد ناوبری توسعه به عنوان موتور محرکه این بخش در استان تاکید کرد و گفت: از ظرفیت جوانان و بانوان باید به نحو شایسته بهره گیری شود و فرصت به میدان آمدن نسل نو فراهم شود.

رییس شورای اداری مازندران با بیان این که دولت، دولت تدبیر و امید است و نباید مردم از حل مشکلات و شکوفایی کشور نامید شوند، اظهار داشت: تدبیر دولت را با قاطعیت اجرا می کنم و کوتاه نمی آیم تا امید در دل مردم مازندران احیا شود چرا که مردم به نظام جمهوری اسلامی دلبسته اند در تمام میدان ها بدون گرایش های سیاسی به صحنه می آیند و پای نظام ایستاده اند.

 در آغاز این جلسه که معاونین استاندار نیز حضور داشتند، خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و دبیر شورای اداری استان، به ارایه گزارش و معرفی مدیران جدید استان پرداخت، سردار بابایی، فرمانده سپاه کربلا به مناسبت هفته بسیج سخنانی ایراد نمود و سردار ملکی، مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان گزارشی از روند ساخت باغ موزه دفاع مقدس مازندارن ارایه کرد.