استاندار مازندران در اولین جلسه شورای اداری استان در سال ۹۸؛

به حضور در بین مردم و جلسات رودرو و شنیدن مشکلات مردم اعتقاد دارم

احمد حسین زادگان، رئیس شورای اداری مازندران در این جلسه گفت: یکی از دلایل فروکش کردن سریع بحران ناشی از سیل در مازندران این بود که تمام دستگاه ها و نیروهای مسلح، سازمان های مردم نهاد و ظرفیت های موجود استانی پای کار آمدند و تمام این فرآیند با همدلی و وحدت؛ مدیریت شد. ‎

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان در اولین جلسه شورای اداری استان در سال ۹۸ با بیان این که به حضور در بین مردم و جلسات رودرو و شنیدن مشکلات مردم معتقدم؛ یادآور شد: ارتباط هرچه نزدیک تر با مردم به رفع مشکلات کمک شایانی می کند و هر هفته با مردم به صورت مستقیم دیدار و گفتگو دارم و مدیران دستگاه های اجرایی نیز هرهفته ملاقات مردمی دارند.

استاندار مازندران با اشاره به این که شعار امسال هم نشان از شناخت عمیق و دقیق رهبر فرزانه انقلاب در موضوعات مختلف از جمله موضوعات اقتصادی دارد، افزود: در تحریم ظالمانه و غیرقانونی مردم تحت فشار قرار می گیرند و آن هم به این دلیل است که در گذشته به فرمایشات مقام معظم رهبری به خوبی توجه نداشتیم. اقتصاد مقاومتی و نگاه به ظرفیت های درون به عنوان نسخه شفابخش اقتصاد باید در دستور کار قرار گیرد.

مقام عالی دولت در مازندران با تاکید بر این که همه باید در کنار هم به توسعه مازندران اهتمام ورزیم، عنوان کرد: امروز راهی جز اتکا به اقتصاد داخلی، حمایت از تولید و رونق آن نداریم و باید با حفظ اشتغال موجود برای افزایش اشتغال نیز تلاش کنیم.

رئیس شورای اداری استان با بیان این که مدل محرک توسعه طراحی شده و بزودی ابلاغ خواهد شد، گفت: این مدل‌ شبیه مدل‌ جهادی دهه شصت است که بر اساس ظرفیت ها و توانمندی ها؛ دستگاه ها باید پای کار باشند و نقش همه دستگاه ها در مدل محرک توسعه به درستی تعریف شده است.

حسین زادگان در این راستا ادامه داد: هسته ای در شهرستان ها تشکیل می شود که فرماندار، نماینده و امام جمعه به عنوان پایه های اصلی محسوب می شوند و یک معاون استاندار و مدیرکل به عنوان معین آن شهرستان محسوب شده و سپاه هم در کنار ما به عنوان معین شهرستان ها انتخاب می شود و بخش های خصوصی هم ورود پیدا می کنند.

وی با اشاره به این که باید از ظرفیت مجمع نمایندگان استان برای توسعه همه جانبه مازندران بهره گیری کرد، افزود: مدل محرک توسعه با رویکرد ایجاد اشتغال در مناطق محروم با استفاده از تسهیلات کم بهره دولتی و سایر نهادها اجرایی می شود.

استاندار با اشاره به وقوع دو سیل اخیر ضمن قدردانی از همه دست اندرکاران در مدیریت این بحران؛ عنوان نمود: یکی از دلایل فروکش کردن سریع بحران ناشی از سیل در مازندران این بود که تمام دستگاه ها و نیروهای مسلح، سازمان های مردم نهاد و ظرفیت های موجود استانی پای کار آمدند و تمام این فرآیند با همدلی و وحدت؛ مدیریت شد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با اشاره به این که در سیل اخیر مشکل امنیتی نداشتیم و جا دارد بخاطر این تلاش از اعضای شورای تامین استان قدردانی کنم، گفت: از رسانه ها که در اطلاع رسانی دقیق و سریع اخبار مربوط به سیل اهتمام نمودند و مانع انتشار شایعات شدند، تشکر می کنم.

وی با اشاره به این که از ساعات اولیه خسارات برآورد و بعد از آن با فاصله زمانی کم؛ کار پرداخت تسهیلات بلاعوض شروع شد، گفت: بازسازی با مدیریت بحران فرق دارد، بازسازی به زمان نیاز دارد. همه ی دستگاه های مسئول از اولین روز پس از سیل کار خود را برای انجام عملیات عمرانی در مناطق سیل زده شروع کرده اند و خدمت رسانی ادامه دارد، اینک در مرحله بازسازی نیز باید با هم افزایی به پیش برویم.

استاندار مازندران، با بیان این که اختصاص کمک بلاعوض دولت به بخش کشاورزی که سهم این استان به یک هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال رسید، بی سابقه بود، افزود: دولت نخستین بار در سیل اخیر به بخش کشاورزی کمک بلاعوض تخصیص داد که در حال توزیع در بین خسارت دیدگان است.

وی در باره ضرورت تداوم حمایت از سیل زدگان ، گفت: سیل خسارت های زیادی به زیرساخت ها و واحدهای مسکونی و مزارع کشاورزی استان و سطح ملی وارد کرد و دولت نیز پای کار این خسارت ایستاده است.

حسین زادگان عنوان کرد: دولت اعتبار خوبی برای باسازی و بهسازی واحدهای مسکونی به صورت تسهیلات و بلاعوض تخصیص داد که نسبت به حوادث مشابه در گذشته این کمک ها بی سابقه بود.

وی گفت : امیدواریم با همدلی و همراهی دستگاههای اجرایی و مردم بتوانیم این خسارت ها را جبران کنیم.

استاندار، یادآور شد: عملکرد ۱۰۰ روزه را رسانه ها از مدیران دستگاه ها مطالبه گری کنند، هر صد روز مدیران باید گزارش بدهند و حاصل عملکرد مدیران در برنامه های ۱۰۰ روزه یکی از معیارهای عزل و نصب خواهد بود، چرا که مدیری که در چند صد روز نتواند کارش را درست انجام دهد باید جای خود را به مدیران کارآمد بدهد.

حسین زادگان تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی با تفویض اختیار به دستگاهای شهرستانی زمینه تسهیل امور مردم در شهرستان ها را فراهم کنند.