آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی:

رفع مشکلات مردم باید با اخلاق و تواضع همراه باشد

آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی با اعلام اینکه اجرای عدالت بسیار مهم است، گفت: رفع مشکل مردم باید با اخلاق و تواضع همراه باشد،
به گزارش  فارس ، آیت‌الله‌العظمی حسین نوری‌همدانی  در جلسه شورای ادرای مازندران که در مجتمع اهل بیت(ع) دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد، اظهار کرد: خداوند متعال انسان را یک موجود مسؤول آفریده است، خداوند متعال استعدادهایی در درون انسان قرار دارد تا از این استعداد برای رستگاری خود استفاده کند، انسان مکرم و محترم توسط خداوند باری‌تعالی خلق شده است.

وی تصریح کرد: خداوند وسایلی را فراهم کرده است که انسان در راه صراط مستقیم گام بردارد، این جهان در نقطه اول محل خودسازی انسان‌ها است و هر انسانی وظیفه دارد در راه خودسازی گام بردارد، خداوند افراد معصوم را کامل آفریده است و غیر از آن همه انسان‌ها خام هستند و باید خودشان را در این دنیا بسازند، اولین مسؤولیت انسان خودسازی است.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع اضافه کرد: موادی که انسان باید براساس اصول خودش را بسازد در بخش اعتقاد، ایمان و باور نسبت به حقایق به خلقت، روحیات، ملکات و عمل و تقوا است، براساس این سه اصل باید خودمان را در عالم بسازیم.

وی با اعلام اینکه اولین وظیفه در حوزه مسؤولیت سازندگی است، گفت: هر انسانی وظیفه دارد براساس آموزهای دینی خودش را بسازد.

آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: انسان موجود اجتماعی بوده و دین اسلام هم دین اجتماعی است و مسؤولیت انسان در اجتماع بسیار سنگین است، هر فردی نسبت به کمک مظلوم بی‌تفاوت باشد انسان نیست، اگر مسلمان‌ها با همدیگر متحد بودند و اگر اجتماع وحدت و انسجام داشتند امکان تجاوز به دیگر کشورهای اسلامی وجود نداشته است.

وی ادامه داد: وظیفه اجتماعی انسان بسیار اساسی است و دایره وسیعی در کل جهان دارد و این موضوع در سطح جامعه‌ای کوچک هم باید تعمیم داده شود، هر فردی به اندازه قدرت و فهم خودش در راه توسعه فعالیت اجتماعی براساس آموزه‌های دینی گام بردارد.

این مرجع عالیقدر تشیع یادآور شد: هر فردی که در جامعه شغلی دارد و براساس اصول در قابل جامعه مسؤول است، در این انقلاب اسلامی منظور این نبوده است که سمت‌ها جابه‌جا شود و افرادی بروند و افراد دیگری جایگزین شوند، بلکه انقلاب اسلامی آمده است که زیرساخت‌ها باید تغییر کند و تحول اساسی فرهنگی در سطح جامعه ایجاد کند.

وی بیان کرد: هدف مسؤولان در جامعه خدمت به مردم باید باشد،هر فردی در مسؤولیتی که دارد باید جدی باشد، اولین مسؤولیت انسان در حوزه کاری تواضع است در انقلاب اسلامی به دنبال احیاء کلام امام علی(ع)باشیم و در این مسیر حرکت کنیم.

آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی با اعلام اینکه اجرای عدالت بسیار مهم است، گفت: رفع مشکل مردم باید با اخلاق و تواضع همراه باشد، راضی نگه داشتن مردم باید مورد توجه قرار گیرد، مردم ایران بسیار خوب هستند، در راه انقلاب تلاش جدی انجام دادند، متولیان امر باید زمینه رضایت‌مندی مردم در جامعه را فراهم کنند.