استاندار مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش استان؛

برنامه های اوقات فراغت، زمینه ساز شکوفایی خلاقیت و تقویت نشاط باشد

 به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، پیشاپیش ضمن تبریک عید سعید فطر، با بیان این که آموزش و پرورش، ثروت سازی است و همه باید در خدمت این نهاد موثر باشند، یادآور شد: دستگاه هایی که با آموزش و پرورش در بخش های مختلف همکاری دارند، هم افزایی را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار، شکوفایی استعدادها را وظیفه آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان ساخت: باید پرورش انسانی اتفاق بیفتد و اثرگذاری واقعی در امور آموزشی و پرورشی سنجش شود.

مقام عالی دولت در استان، با تاکید بر اهمیت و ضرورت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، تصریح نمود: برنامه های اوقات فراغت نباید کلیشه ای تنظیم شود، بلکه باید با برنامه های خلاق، اوقات فراغت را به زمینه ای برای شکوفایی خلاقیت، تقویت نشاط و آمادگی دانش آموزان برای ورود به سال تحصیلی جدید تبدیل نمود.

رییس شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به این که دانش آموزان باید با محیط های کسب و کار آشنا شوند و مهارت به عنوان یک موضوع محوری وارد برنامه های اوقات فراغت شود، افزود: کار تیمی، هماهنگی، یکصدا شدن و مسئولیت پذیری باید از تجارب اساسی دانش آموزان در برنامه های اوقات فراغت باشد.

اسلامی بر لزوم آشنایی دانش آموزان با ظرفیت های استانی و ملی در حوزه های علمی و فناوری تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: خودباوری باید با شیوه های خلاق و نو و بدور از برنامه های حجمی صرف در دانش آموزان بوجود بیاید.

وی، خاطرنشان ساخت: ذائقه جامعه هدف دانش آموزی در برنامه های اوقات فراغت در شهرها و مناطق مختلف، متفاوت است و باید در تدوین برنامه ها لحاظ شود.

استاندار با بیان این که الزامات و قانون مداری باید به عنوان یک ارزش والا در دانش آموزان نهادینه شود، گفت: کار مهارتی باید به طور جدی وارد برنامه های آموزش و پرورش شود تا دانش آموزان با ذهن خلاق از یافته های خود برای کارآفرینی استفاده کنند.

وی با اشاره به این که باید از ظرفیت خانواده ها، تشکل ها و ارگان ها و نهادهای مختلف در جهت غنی سازی اوقات فراغت استفاده کرد، اظهار داشت: باید با کمک دانش آموزان و خانواده ها، رفتارهای زیست محیطی خود را تغییر دهیم.

نماینده عالی دولت در استان، با بیان این که نظارت اجتماعی بر محیط های آموزشی مساله ای مهم و اساسی است، گفت: سبک زندگی متاثر از بیرون خانواده دارد به جامعه آسیب می بیند و به هیچ وجه نباید اجازه داده شود آسیب های مختلف در مدرسه رخنه کند.

رییس شورای آموزش و پرورش استان، یادآور شد: آموزش و پرورش یک مسئولیت همگانی است و همه باید در این راستا پای کار باشند.

در آغاز این جلسه عسگری نیکزاد، مدیر کل آموزش و پرورش استان، گزارشی از اقدامات و برنامه های پیش روی این اداره کل بویژه در حوزه اوقات فراغت ارایه نمود.