اجرای برنامه های مناسب فرهنگی در سطح جامعه یقیناً کاهش منکرات را به دنبال خواهد داشت

چهارمین جلسه شورای معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران به میزبانی سازمان قضایی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان قضایی مازندران، در این جلسه که با حضور فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی شهرستان ساری و مسئولان فرهنگی و سازمان فضای سبز شهرداری ساری برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده معاون سازمان‌های نظامی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر مازندران، بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح پارک‌ها و تفرجگاه‌های سطح استان تأکید کرد و افزود: اجرای برنامه‌های مناسب فرهنگی و گسترش معروفات در سطح جامعه یقیناً کاهش منکرات را به دنبال خواهد داشت.
رئیس شعبه اول دادگاه نظامی یک مازندران با اشاره به آیات قرآن کریم افزود: همه ما موظفیم مسئولیت خود را در اجرای فریضه واجب‌التعظیم امربه‌معروف و نهی از منکر انجام داده و با نظارت همگانی، جامعه را به سمت خیر و صلاح به‌پیش بریم.
معاون سازمان‌های نظامی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان مازندران اظهار داشت: بزرگترین منکر در عصر حاضر استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار و رژیم منحوس و کودک کش صهیونیستی است.
این مقام قضایی با بیان اینکه شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی شعار محوری و اصلی انقلاب اسلامی ما بود، عنوان کرد: بر اساس همین شعار و بررسی شاخص‌ها و معیارهای منطقی و عقلایی، معروف مسلّم در دنیای امروز جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: جمهوری اسلامی تحقق پیدا نمی‌کند مگر آنکه شعار و شاخص اصلی آن یعنی «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» به‌طور کامل محقق شود.
حجت‌الاسلام علیزاده افزود: تحقق آرمان اصلی جمهوری اسلامی نیز مستلزم این است که تمام آحاد جامعه به‌ویژه مسئولان و کارگزاران و متولیان امر، وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهند و با تلاش و جدیت، به معنای حقیقی کلمه اسلامی بودن این نظام و استقلال آن را چه از لحاظ سیاسی و چه از جهت فرهنگی و اقتصادی تحقق بخشند.
این مقام مسئول با بیان اینکه متأسفانه جامعه ما با آن جامعه ایده‌آل اسلامی فاصله دارد، گفت: برای رسیدن به آن نقطه ایده‌آل باید هم به وظایف خودمان آشنا باشیم و به آنها جامه عمل بپوشانیم و در محدوده اختیارات خود بتوانیم، شئونات، قوانین و احکام اسلامی را به‌طور شایسته اجرا نماییم.
معاون سازمان‌های نظامی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان مازندران با اشاره به گستره وسیع فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر خاطرنشان ساخت: آفت بزرگی که امروز گریبان جامعه ما را گرفته، عدم احساس مسئولیت و ابراز بی تکلیفی افراد نسبت به گسترش فساد و انجام منکرات در سطح جامعه است.
حجت‌الاسلام علیزاده در پایان با عنوان اینکه تنها راه برون‌رفت از مشکلات و معضلات اجتماعی، رجوع به فرهنگ و تفکر انقلابی و اسلام ناب محمدی (ص) است، یادآور شد: مطمئناً یکی از همین مصادیق و راه‌حل‌ها، همگانی شدن اجرای فریضه مقدس امربه‌معروف و نهی از منکر و دعوت عمومی جامعه به خیر و نیکی و نهی از ارتکاب زشتی است.