به گزارش تسنیم ، مجتبی اکبری در نشست رسانه ای با اصحاب رسانه استان با موضوع حفظ کرامت انسانی و احسان و نیکوکاری هدف اصلی هلال احمر است، اظهار داشت: مردم مازندران انسان‌های محسن و نیکوکار بوده و دوستدار همنوع خود هستند.

وی افزود: ۶۵ نفر از نیروهای نجاتگر و تیم‌های واکنش سریع در منطقه زلزله زده ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه حضور دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه سه تریلی حاوی هزار دستگاه چادر و دو هزار تخته پتو از مازندران ارسال شده است، تصریح کرد: امروز دو هزار دستگاه چادر نیز به منطقه زلزله زده ارسال خواهد شد.

اکبری با بیان اینکه چادرهای جمع آوری کمک‌های مردمی در تمام معابر شهرهای استان مستقر می‌شوند، افزود: مردم به شکل نقدی و غیرنقدی می‌توانند برای زلزله زدگان کرمانشاه داده شد.

وی با اعلام اینکه کمک‌های نقدی استان به شماره حساب ۹۹۹۹۹ در همه بانک‌های مازندران به نام جمعیت هلال احمر برای زلزله زدگان غرب کشور در نظر گرفته شده است، گفت: کمک‌های غیرنقدی از مردم استان را به مناطق زلزله زده نیز ارسال خواهیم کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه شهرداری‌ها برای جانمایی چادرها در میادین با هلال احمر همکاری کنند، افزود: پتو نو و کنسرو نیاز اصلی مردم غرب کشور در مناطق زلزله زده بوده و از مردم استان می‌خواهیم این کمک‌ها را به پایگاه‌های مردمی هلال ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های تولیدی و اصناف مازندران نیز برای کمک به مردم کرمانشاه ورود پیدا کنند، گفت: مردم مازندران در ترویج فرهنگ داوطلبی و نوعدوستی اثرگذار هستند.