همزمان با هفته تعاون با حضور مسئولان ملی و استانی، از تعاونی‌ها و تعاونگران برتر مازندران تجلیل شد.

به گزارشتسنیم ، مراسم تجلیل از تعاونی‌های برتر و تعاونگران مازندران با حضور رئیس اتاق تعاون ایران، استاندار مازندران، نمایندگان مجلس و مسئولان استانی در مجتمع غدیر سپاه کربلای مازندران برگزار شد.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون مازندران در دوازدهیمن جشنواره تعاونی‌های برتر استان گفت: تعاونی‌های فعالی در استان وجود دارد که برگزاری نمایشگاه آثار و تولیدات تعاونی‌ها بسیار تاثیرگذار است.

اکبری افزود: بانک خصوصی بخش تعاون ظرفیت خوبی دارداز محل صندوق ملی، تعهدات در بخش‌های مختلف آمادگی دارد از محل منابع داخلی در حهت تحقق اهداف بخش تعاون و سهم  ۲۵درصدی در خدمت بخش تعاون باشیم.

کامران اصغری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: یکی از مهم‌ترین مشکل جامعه امروز بیکاری است که منابع مالی و سرمایه هشت درصد در اختیار نیست که تعاون‌ ها به ویژه تعاونی های تولیدی، خدماتی و کشاورزی در چنین شرایطی می‌تواند با استفاده از تجمیع سرمایه‌های اندک ،حمایت و تسهیلات دولتی فرآیند تولید ورشد اقتصادی را رونق بخشد و تا حدودی مشکلات اقتصادی را رفع کند

وی گفت: بجای سرمایه گذاری‌های بزرگ و رفع فقر و افزایش رفاه باید از مشارکت عمومی جامعه توسط تعاونی‌ها بهره‌گیری کرد.

ترویج نقش تعاونی‌ها در جامعه

امام جمعه موقت ساری نیز در این مراسم گفت: کار و فعالیت تعاونی نقش مهمی در جامعه دارد که در این زمینه امیرالمومنین امام اول ما شیعیان در کار و تلاش الگوی همه ما است.

حجت الاسلام محمد  قاسمی افزود: تعاونی‌ها جز نخبه و خواص جامعه هستند که طبق فرمایش مقام معظم رهبری تعاونی‌ها نیز نقش مهمی در تولید و اشتغال و اقتصاد مقاومتی دارند

وی بیان کرد: مازندران در تقدیم شهدای مدافع حرم در کشور دوم بوده که باید حواسمان به توطئه‌های دشمن باشد و خطوط دشمن را بشناسیم و زیرچتر ولایت باشیم.

نقش موثر تعاونی‌ها در پویایی اقتصاد

رئیس اتاق تعاون ایران نیز گفت: تعاونی‌ها نقش مهمی در پویایی اقتصاد دارند که می‌توان گفت تعاونی‌ها جهادگران اقتصادی کشور هستند

عبدالهی افزود: یکی از نیاز جامعه عدالت است که تعاونی‌ها در ایجاد و توسعه عدالت اجتماعی و اقتصادی درجامعه داشته باشد و برای دستیابی به جامعه متعالی می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

وی بیان کرد: تعاون گران علاوه بر توسعه اقتصادی از عوامل مهم توسعه اجتماعی هستند که می تواند فرصت مناسب جهت اشتغال ایجاد کند.

نماینده مردم ساری و میاندورود نیزگفت: اقتصاد مملکت ما اقتصاد دولتی بود که باید با توجه به رکود و تورم که هر چند کمتر شده نیاز است که تعاون‌ های نیمه فعال را فعال کنیم.

علی اصغر یوسف نژاد بیان کرد: کمیسیون اصل ۴۴و فراکسیون تعاون نیز در مجلس درزمینه دفاع و خواستار مطالبات تعاونگران خوب عمل کرد و مجلس نیز در زمینه قانون تعاون خوب عمل کرده است.

استاندارمازندران نیز گفت: تعاون از موضوعاتی است که در دین و آموزه‌های دینی به آن اشاره و تاکید شد و در کشور ما نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

ربیع فلاح افزود: شرکت‌های ما در بخش دولتی، خصوصی و تعاونی فعالیت دارند که هر چه از بخش دولتی به سمت تعاونی حرکت کنیم موفقیت و نتایج ما بیشتر و بهتر خواهد بود.

وی تصریح کرد: امروزه نقش تعاونی در پیشبرد اهداف اقتصادی جامعه غیرقابل انکار است و در دنیا هلدینگ‌های مختلفی در این زمینه فعالیت می‌کنند.