آیت الله حسین نوری همدانی در حسینیه عاشقان کربلا شهرستان ساری حضور و با نیروهای نظامی و انتظامی استان مازندران دیدار کرد.
این دیدار با ویژه برنامه اردیبهشت مقاومت، گرامیداشت شهدای مدافع حرم استان مازندران همراه بود.

نیروهای نظامی کشور در برابر دشمنان اسلام آمادگی کامل داشته باشند
یکی از مراجع عالیقدر جهان تشیع گفت: نیروهای نظامی کشور باید در برابر دشمنان اسلام که هر روز در برابر ما صف‌بندی دارند آمادگی کامل داشته باشند.
به گزارش  فارس، آیت‌الله‌العظمی حسین نوری‌همدانی در دیدار با نیروهای مسلح استان مازندران که در حسینیه عاشقان کربلا برگزار شد، با اشاره به شکر نعمت و سپاسگزاری در برابر نعمات پروردگار اظهار کرد: در قرآن آمده است که اگر شما نعمت‌های خدا را سپاسگزاری کنید نعمات افزایش می‌یابد و با کفران آن عذاب دردناک پروردگار در کمین شماست.

وی با بیان اینکه شناخت نعمت‌ها مسئله مهمی است، افزود: نگهداری و قدردانی نعمت‌ها هم مهم‌تر است امام صادق فرمودند بزرگ ترین نعمت پروردگار، ولایت اهل بیت (ع) است.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به اینکه از آغاز، مردم ایران به اهل بیت (ع) گرایش پیدا کردند، خاطرنشان کرد: امروز ولایت، نعمت بزرگی است که باید این نعمت را بشناسیم.

آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: مردمی که قرن‌ها زیر چکمه سلاطین بوده و آنان بر مردم حکومت می‌کردند، دچار فقر فرهنگی و سیاسی بوده‌اند، کاخ‌نشینی و لذت‌گراهایی بلای بزرگی برای انسان‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه با استبداد داخلی و استکبار خارجی کرامت مردم از بین رفته بود، بیان کرد: در چنین موقعیتی مردم انقلابی با همراهی ولایت حرکت و ولایت فقیه را در کشور برقرار کردند.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع بیان کرد: امام قیامی ترتیب داد و آزادی‌خواهان و مستضعفان را همراه خود کرد و نقاب چهره استکبار را بهم زد، مردم با دید خودباختگی به غرب نگاه می‌کردند امام خودباوری و خود اتکایی به مردم داد و آنان با خودباوری و شجاعت حکومتی ترتیب دادند که نظام ولایی است که نعمت بزرگی بود و امروز هم این مسند با وجود آیت‌الله خامنه‌ای برقرار است.

نوری‌همدانی با بیان اینکه فرق بین نعمت ولی‌فقیه و جریان‌های دیگر این است که در ولایت فقیه مردم قلباً به آن ایمان دارند، خاطرنشان کرد: آنچه شما را به حرکت در می‌آورد ایمان است و این افتخاری است که در پرتو ولایت گام بر می‌داریم.

وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه اولین نعمت و بزرگترین نعمت بوده که از دستاوردهای انقلاب است، تصریح کرد: شجاعت و همت شما نیروهای مسلح بسیار مهم بوده، قوای نظامی و انتظامی، تجهیزات جنگی و روحیه نیروهای مسلح بسیار قوی است و روز به روز قوی‌تر می‌شود که دشمن از قدرت شما رنج می‌برد و این نعمت پروردگار است.

این مرجع عالیقدر جهان شیعه، نماز جمعه را دستاورد دیگر انقلاب عنوان کرد و گفت: نماز جمعه را کوچک نشماریم و همه در آن شرکت کنیم.

نوری‌همدانی با بیان اینکه امام کاری کرد که بانوان در عرصه‌ها حضور پیدا کنند، افزود: تعداد بانوان در دانشگاه‌ها بیشتر از آقایان بوده و این از ثمرات انقلاب است، در گذشته یا عده‌ای خانه‌نشین بودند یا تبعیت از غرب می‌کردند.

وی بسیج را از دیگر ثمرات انقلاب نام برد و گفت: شناخت صهیونیست‌ها نیز از ثمرات دیگر این انقلاب بوده است.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع با بیان اینکه قدر این نعمت‌ها را بدانیم، عنوان کرد: همیشه آمادگی خود را در برابر دشمن حفظ کنیم، باید آمادگی فکری و فرهنگی داشته باشیم آمادگی تجهیزاتی و روحی و اینکه دشمن در چه وضعی قرار دارد، مهم است.

نوری‌همدانی با تاکید بر اینکه نیروهای نظامی کشور باید در برابر دشمنان اسلام که هر روز در برابر ما صف‌بندی دارند آمادگی کامل داشته باشند، گفت: همچنین باید آمادگی برای ظهور امام عصر (عج) را داشته باشیم.