رزمایش طرح نوروزی پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران در ساری برگزار شد.

استاندار مازندران در مراسم رزمایش نوروزی پلیس گفت: کمیته های ۱۲ گانه ستاد تسهیلات سفر از دو هفته گذشته این استان آغاز به کار کرده است.

اسلامی با بیان اینکه نظارت بر راه ها و محورهای مواصلاتی، توجه بر فراهم کردن امکانات پذیرایی از مسافران نورورزی ضروری است افزود: اصناف و بازرسان بازار نیز در کنترل بازار عید در ایام نوروز فعال هستد.
فرماندهی انتظامی مازنداران هم با بیان اینکه ۲۲ قرارگاه نوروزی از امروز در مازندران فعال شده است گفت: در ایام نوروز، ۷ هزار پلیس آماده خدمات رسانی بوده که ۴۰ درصد این نیروها در جاده های مواصلاتی این استان مستقر خواهند شد.
میرفیضی با اشاره به استقرار ۸۱ ایستگاه پلیس در نقاط تفریحی و سواحل مازندران افزود: هزار و ۴۵۰ گشت پیاده و موتورسوار در معابر و جاده های مواصلاتی آماده خدمات رسانی بوده و نیز یازده ماه گذشته ۵۳۰ میلیون خودرو در این استان تردد کرده است
فرماندهی انتظامی مازنداران گفت: نوروز پارسال ۳۷ میلیون تردد در جاده های این استان انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۷۰۰ هزار خودرو به مازندران وارد شده اند.

‍ سردار میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران در رزمایش طرح نوروری پلیس در ساری ؛

توسعه فعالیت‌های نوروزی پلیس در حوزه فرهنگی و اجتماعی

مازندران مقصد و معبر سفر است و هر سال با افزایش تقاضای سفر در ایام خاص مواجه هستیم و وظیفه داریم با برنامه‌ریزی مناسب خدمات بهتری ارائه شود.

محدودیت‌هایی در معابر و محورهای مواصلاتی داریم که به دلیل افزایش سفر است.

در نوروز ۹۶ در حوزه تصادف ۵ درصد و جانباختگان ۳۷ درصد کاهش داشتیم.

در سال جدید ۱۴۱ هزار گواهینامه صادر کردیم و ۷هزار خودرو شماره‌گذاری شد و به همین تعداد افزایش تردد با خودرو داریم.

در ۱۱ ماه ۵۳۰ میلیون تردد در استان و در نوروز ۳میلیون و ۷۰۰ گردشگر و بیش از یک میلیون و ۷۰۰ ورودی خودرو داشتیم.

در طرح نوروزی ۱۵ هزار نفر در حوزه انتظامی به‌کارگیری می‌شوند و ۸۲ ایستگاه نوروزی برای خدمات‌رسانی به مردم ایجاد کردیم.

اقدامات ما بیشتر در حوزه فرهنگی و اجتماعی است تا در ترویج استفاده مناسب از تعطیلات، بهار خوبی برای مردم رقم بزنیم و خدمات خوبی ارائه دهیم.