امام جمعه بابل در جمع مدیران و کارشناسان حراست دستگاه های اجرایی مازندران؛

اخبار محرمانه نظام بیت المال محسوب می شود/وامداری حراست خیانت به ملت است

امام جمعه بابل با بیان اینکه اگر مسئولیتی که درحد اختیارات مجموعه حراست است بدرستی انجام شود بسیاری از معضلاتی که با آن مواجه ایم را شاهد نبودیم، گفت: اگر با نادیده گرفتن برخی از خطاها در مجموعه تحت امر، اوضاع سازمانی زیر سوال برود خیانت به همگان خواهد بود.

حجت الاسلام حسن روحانی، امام جمعه بابل در مراسم عزاداری اربعین حسینی که با حضور ۲۸۰ نفر از مدیران ، کارکنان حراست و حفاظت فیزیکی دستگاه های اجرایی استان و در مصلای نمازجمعه این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شکرگزاری از نعمت ها، از کوچکترین نعمت تا نعمت های بزرگ وبی بدیل که نقش موثری در حیات فردی و اجتماعی ما دارد از جمله اموری که خداوند متعال به همه من و شما می آموزد.
وی افزود: خداوند در آیه ۷سوره مبارکه مائده مومنین را به یادآوری این نعمت ها تاکید می نماید« وَاذْکُرُوا نِعْمَهَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ و یاد کنید نعمت خدا را که به شما ارزانی داشت.»
حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه نعمت های خداوند بردو قسم مادی و معنوی است، از دولت اسلامی بعنوان یک نعمت بزرگ یاد کرد.
وی با بیان اینکه در شب های ماه مبارک رمضان در دعا می خوانیم «اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَهٍ کَریمَهٍ خدایا علاقه مندیم تا سایه این نعمت بزرگ دربرسرما سایه بیافکند.»، افزود: دولت اسلامی نعمتی است که اگر درحیات انسان ها حاکم شود برکات عظیمی را می تواند برای جامعه بیافریند. دولتی که در سایه این نعمت بزرگ مایه عزت برای مسلین وذلت برای دشمنان باشد نعمت ارزشمندی است .
حجت الاسلام روحانی به ایام اربعین حسینی و اینکه حضرت سیدالشهدا(علیه اسلام) خاندان خود را برای صیانت از اسلام فدا نمود، اشاره کرد و گفت: امام حسین(علیه اسلام) برای صیانت از اسلام و تشکیل حکومت اسلامی جانبازی انجام داد تا بتواند بستر های شکل گیری حکومت اسلامی را مهیا نماید.
وی با تاکید براینکه در این ایام بایستی از اهداف قیام آن حضرت درس جانبازی و شکرگذاری از نعمت الهی «دولت اسلامی» را مشق کرد، اظهار داشت: یکی از جلوه های یادآوری از این نعمت حفاظت از آن است؛ اگر نظام اسلامی بخواهد سایه خود را برسر این ملت بیافکند حاکمیت قسط و عدل و تربیت همه جانبه را برای مردم فراهم کند لازمه این مسئله این است ارکان نظام برخوردار از سلامت باشد.
حجت الاسلام روحانی ادامه داد: مجموعه ای که در درون بیمار باشد، مجموعه ای که خود از درون رفتاری ناشایست و رفتاری خلاف از آنکه وعده اش را به مردم می دهد ، انجام دهد آن زمان قدرت از نظام گرفته می شود و نظام زیر سوال می رود و دچار چالش می شود.
وی با تاکید براینکه بایستی افرادی نظیر کارکنان حراست باشند تا در درون این نظام به شدت برسلامت نظام تاکید بورزند، یادآورشد: بعضی از خطبه های امام علی(علیه اسلام) و بخش نامه های نهج البلاغه امیرالمومنین نظیر نامه به مالک را بخوانید . روح حاکم در نامه های حضرت حفاظت و نظارت برامور جاریه بلادهای تحت امر والی ها است؛ در عین اینکه قرآن فرمود در امور فردی مردم تجسس نکنید اما امیرالمونین علی (علیه السلام) به مالک اشتر تاکید داشتند تا افرادی را برای نظارت بیشتر برگیزند.

حجت الاسلام روحانی اضافه کرد: این نگاه امام علی (علیه السلام) حاکی از حفظ سلامت دستگاه اجرایی امیرالمومنین است برای اینکه والی در مسیر ولایت، حکومت و اداره نظام خیانت کند این مجموعه به ضد خودش مبدل می شود نمی تواند قائم به قسط بشود نمی تواند اهداف بلندی که خدای متعال در قالب حکومت اسلامی به مردم وعده داد را محقق نماید.
وی خطاب به مدیران و کارکنان مجموعه حراست استان تاکید کرد: سلامت هر سازمان دولتی، عمومی و خصوصی که در بدنه نظام اسلامی مشغول انجام وظیفه اند بسیار مهم است همان گونه که امنیت مجموعه شما مهم است و شدیدا مراقبت می کنید تا خدای ناکرده صحنه های که سازمان را زیر سوال می برد را شاهد نباشید ، سایر اموری که در کنار حیطه اختیارات شما است نیز مورد توجه باشد.
حجت الاسلام روحانی افزود: غیرت حراستی را شبانه روز برای نگهبانی مجموعه بکار بندید تا در رفتار، نگاه و برخورد و همه امور این مجموعه اختلالی صورت نگیرد، نباید وامدار احدی شوید، در خیانت ها همگام نشوید، مبادا اموری خلاف را فاکتور بگیرید و چشم پوشی کنید.
وی بیان داشت: قرآن بنای قصه گویی و تعارف ندارد و این قصص را آورده تا عبرت آموزی صورت گیرد.
حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه اگر مسئولیتی که در حد اختیارات مجموعه حراست است بدرستی انجام وظیفه شود بسیاری از معضلاتی که با آن مواجه ایم را شاهد نبودیم، گفت: اگر با سهل انگاری و نادیده گرفتن برخی از خطاها در مجموعه تحت امر شما، اوضاع سازمانی زیر سوال برود خیانتی است که متوجه همگان خواهد شد.
وی تصریح کرد: شیرینی بعضی از مسئولیت ها گاهی انسان را وادار می کند تا به خیانت مبادرت کند برای اینکه این صندلی خود را حفظ کنید از وظیفه اصلی خود اموری که مربوط به سلامت مجموعه است را نادیده نگیرید.
حجت الاسلام روحانی با تاکید براینکه نگاه نافظ و نگاه توام با دقت و غیریت می تواند سلامت را در مجموعه فراهم کند، گفت: اطلاعات طبقه بندی شده هر سازمانی گاهی منتشر می شود که با آبروی شخص و سازمانی بازی می شود . محرمانه ترین اوراق طبقه بندی شده دست به دست می شود ، خبرهایی که مربوط نظام اسلامی است و باید مورد دقت و حفاظت قرار گیرد و این اخبار جزء بیت المال است اگر دست به دست شود خسارت هایی به نظام اسلامی وارد می کند.
وی در پایان خاطرنشان شد: تشکر از کارکنان مجموعه حراست تعارف نیست چرا که امانت داری شما، حراست و حفظ دستاورد نظام می تواند بر عملکرد نظام اسلامی و خدمات ارزشمند آن بیافزاید.
در ابتدای این مراسم نیز قرائت قرآن توسط آقای حسینی و قرائت زیارت عاشورا نیز توسط آقای بابانژاد انجام پذیرفت . مراسم با ذکر مصیبت امام حسین (علیه السلام) توسط مداح اهل بیت آقای ولی الهی به پایان رسید .
پس از اتمام مراسم شرکتت کندگان از چهاردهمین نمایشگاه قرآنی صحیفه سبز مازندران بازدید بعمل آوردند .