نخستین سالانه پوستر و تصویرسازی مازندران برگزیدگان خود را معرفی کرد

برگزیدگان نخستین سالانه پوستر و تصویرسازی مازندران تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ساری، اولین سالانه پوستر و تصویر سازی مازندران به همت خانه هنرمندان ساری برگزار شد.

پس اعلام فراخوان نزدیک بیش از ۴۰۰ اثر از سراسر استان و کشور به دبیر خانه جشنواره رسید که موید استقبال علاقه‌مندان از این جشنواره بود وبر این اساس نمایشگاه اولین سالانه پوستر و تصویر سازی مازندران بمدت ۱ هفته از تاریخ ۵ الی ۱۲ اسفند ماه در سالن نمایشگاه اداره کل ارشاد اسلامی استان مازندران به نمایش در آمد.
بر همین اساس، ۱۲ اسفند در اختتامیه این جشنواره که در سینما کانون ساری برگزار شد از شش نفر برگزیده در دو بخش پوستر و تصویر سازی تقدیر شد.
هیات داوران این جشنواره در بخش پوستر، عرفان غلامی – محمد صادق خدابخش و محمد تقی پور را شایسته تقدیر دانستند.
در بخش تصویر سازی نیز از پریسا اکبری- سیده نجمه رضایی و سعیده خرسندی تقدیر شد.
رییس خانه هنرمندان ساری در این آیین با تقدیر از انجمن گرافیک و طرحان خانه هنرمندان ساری و اعضا و حامیان جشنواره به خواستگاه هنر گرافیک با پیشینه شش هزار ساله در ایران اشاره کرد و این ظرفیت غنی را منبع مناسبی برای طراحان و هنرمندان ایرانی عنوان کرد.
دکتر عبدالرضا اتحاد افزود: این جشنواره در راستای اهداف عالیه خانه هنرمندان و توسعه هنر تصویر سازی و گرافیک بنا نهاده شد و برای اولین سال توانست مورد استقبال هنرمندان استانی، کشوری و بین المللی قرار گیرد.
اتحاد بر استمرار برگزاری چنین برنامه‌هایی تاکید کرد و اظهار داشت: خانه هنرمندان ساری در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی هنر در این شهر و استان برنامه ریزی نموده است و امید است با حمایت هنرمندان و مسوولان به آن نایل شود.
کامران سیلاخوری، رییس انجمن گرافیک خانه هنرمندان ساری هم در این آیین گفت: ۴۱۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که در بخش انتخاب اولیه ۱۸۰ اثر منتخب شد و در نهایت از این میان در بخش پوستر سه برگزیده و در بخش تصویر سازی سه برگزیده شایسته تقدیر شدند.