مراسم افتتاحیه نخستین کلینیک فوق تخصصی کسب و کار در کشور با حضور مدیران و مسئولان استانی و شهرستانیبه همت شرکت تدبیر اندیشان کسب وکار ممتاز در تالار شهاب ساری برگزار شد.

کواکبیان رئیس هیئت مدیره شرکت تدبیر اندیشان کسب و کار ممتاز گفت:با هدف کاهش دغدغه فعالان اقتصادی در قالب تامین اجتماعی،مشاوره ،قوانین کار و … راهکارهای عملیاتی ارایه می شود.
او با تاکید بر شبکه گسترده بازار افزود:با توجه به شرایط فعلی اقتصاد پوست اندازی اقتصاد بازار و سوگیری به سمت کسب و کار نوین ضروری است.
وی تصریح کرد:کلینیک تخصصی کسب و کار از دغدغه های فعلی بازار است و واحدهای کسبی نیز در این راه مقاومت نشان می دهند.
او با اشاره به تعطیلی واحدهای صنفی افزود:عده ای افزایش نرخ دلار و تحریم ها را ازدلایل مهم عنوان می کنند و آسیب شناسی نشان داد عدم اطلاع واحدهای کسبی از تکالیف و قوانین از مشکلات پیش روی تعطیلی واحدهای صنفی است.
او همچنین تصریح کرد:برای نخستین بار در کشور کلینیک کسب وکار راه اندازی شد.
به گفته کواکبیان هنوز در زمینه های پیشگیری و مواجهه وبرخورد با مشکلات صنفی اقدام نشده است و ایجاد و راه اندازی کلینیک ها می تواند هزینه های کسب و کار را کاهش دهد و واحدهای تولیدی را فعالتر نماید.
کواکبیان افزود:امروزه با توجه به کسب و کار در قالب تجارت الکترونیک بسیاری از واحدهای کسبی نسبت به ایجاد واحدهای الکترونیکی اعتراض دارند در حالیکه این موضوع در دنیا در حال گسترش است.
او افزود:اسنپ امروز بازارها را در اختبگیار دارد و باید به سمت دیجیتالی شدن گام برداشت.
او در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد:با توجه به اینکه دیدگاه دولت افزایش کسب و کار و اشتغال است اعتقاد داریم با مشاوره ساده کسب و کار بدون تعطیلی با افزایش مشاوره ها ایجاد شود.

کواکبیان با تاکید بر افزایش تعدادواحدهای صنفی پوشاک تصریح کرد:توجیه اقتصادی واحدهای کسبی هنوز لحاظ نشده است.

به گفته وی،باید به دور از مباحث سیاسی فرهنگ کسب و کار را راه بیندازیم ودر بحث آموزش ورود یابیم.
وی به امضا تفاهم نامه برای آموزش در واحدهای صنفی اشاره کردو گفت:دوره ها ی آموزشی در مدیریت کسب و کار تدبیر می شود وپوست اندازی در بازاردکاملا مشهود است و این به دلیل برجام نیست.
راغب نائل رئیس شرکت نیز اعلام کرد:رکود را باید بررسی کرد و علل و شرایط پیدایش رکود در بازار باید به درستی نقد و بررسی گردد.
وی با انتقاد از اینکه رکود بازار با کاهش و یا افزایش قیمت نفت ودلار و … تغییر نمی کند افزود:اتاق فکری در بخش صنفت ایجاد شد و بایدبه نتیجه برسیم کلینیک صنعتی را در استان راه اندازی نماییم و توانستیم ۳ واحد صنعتی را از حالت نیمه تعطیل به شکوفایی کامل برسانیم .
وی با بیان اینکه کلینیک تخصصی ریشه ای و تخصصی علت یابی انجام می دهد افزود:تجربه ها نشان می دهد صنایع هم اکنون تعطیل شده اند و اینکه دست روی دست گذاشته ایم و مدیران احساس تعهد نمی کنند از موضوعات نگران کننده است.