مرکز رشد جامع واحدهای فناور ساری با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.

به گزارش آوای خزر ، با حضور مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حسن خیریانپور معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، علی معتمدزادگان رییس پارک علم و فناوری مازندران و همکاران ایشان، عباسعلی رضایی فرماندار ساری و جمعی از مسؤلان مربوطه و فعالان حوزه علم و فناوری مازندران بویژه مرکز استان، ششمین مرکز رشد واحدهای فناور مازندران در ساری افتتاح شد.

این مرکز در حال حاضر استیجاری و در ابتدای خیابان خیام واقع است، دارای ۴۰ اتاق بوده و ۱۵ شرکت فناور در آن مستقر می‌شوند که تاکنون تعدادی از آنها استقرار یافتند، این ساختمان در دو طبقه به مساحت ۱۶۰۰ مترمربع است، هر چند اتاقها کوچک بوده و می‌شود گفت که مناسب شرکت‌های دانش‌بنیان نیست اما از اینکه مرکز رشد جامع ساری از پارک علم و فناوری به مکان جدید منتقل شده و در واقع به استقلال مکانی رسیده و جایگاه آن مشخص‌تر شده است، جای تقدیر از رییس پارک علم و فناوری دارد.

عمده شرکت‌های استقرار یافته و شرکت‌هایی که طی روزهای آینده آرام آرام در این مکان مستقر می‌شوند عمدتاً در حوزه IT است و در بین آنها بخش‌های بیوتکنولوژی، محیط زیست و پهبادها نیز به چشم می‌خورد.

مسعود برومند پس از پایان مراسم افتتاحیه، بازدیدی از فضای موجود و فعالیت شرکت‌های مستقر در آن داشتند و با مدیران شرکت‌ها گفت‌وگو کردند.

هفتمین مرکز رشد مازندران به مناسبت هفته پژوهش با همکاری دانشگاه علم و فناوری مازندران در بهشهر افتتاح می‌شود. تعداد شرکت‌های فناور زیر پوشش پارک علم و فناوری استان نیز ۱۱۱ واحد است.