مراسم افتتاحیه تمرکزی ۲۲ پروژه عمرانی قرارگاه پیشرفت وآبادانی سپاه کربلا دهستان های پشتکوه ساری و سه هزار تنکابن و هزارجریب بهشهر در بخش چهاردانگه دهستان پشتکوه روستای برد باحضور استاندار مازندران و سردار بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران و مدیران استانی و فرماندهان نواحی ساری و بهشهر و تنکابن و مدیران اجرایی شهرستانی برگزار شد.

قرارگاه پیشرفت و آبادانی زمینه توسعه اشتغال در روستاهای مازندران را فراهم می‌کند

به گزارش فارس، سردار محمد حسین بابایی در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های قرارگاه آبادانی و پیشرفت سپاه کربلای مازندران در منطقه چهاردانگه مازندران اظهار کرد: فعالیت قرارگاه از ابتدای شهریور ماه در مناطق سه‌گانه استان مازندران در غرب، شرق و مرکز استان در چهاردانگه شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه نخستین پروژه این قرارگاه در ۱۷ فروردین ماه در منطقه بهشهر به بهره‌برداری رسید، افزود: با اجرای این پروژه مشکل آب شرب پنج روستا با همکاری مردم و دولت و مشارکت قرارگاه حل و فصل شده است.

فرمانده سپاه کربلا خاطر نشان کرد: بعد از گذشت ۳۸ سال از گذشت انقلاب اسلامی هیچ فردی از وجود محرومیت و فقر در نقاط مختلف مازندران خوشحال نمی‌شود و باید تلاش کنیم که زمینه محرومیت‌زدایی و در کنار آن توسعه اشتغال در روستاها فراهم شود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با اعلام اینکه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کربلا مانند دیگر قرارگاه‌های سپاه برای توسعه فعالیت اقتصادی در مناطق محروم فعالیتش را آغاز کرده است، افزود: فعالیت این مجموعه در چند محور در برنامه کاری قرار گرفته است.

وی مدت زمان اجرای پروژه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی را بیش از چهار سال عنوان کرد و گفت: اعتبار مناسب برای این بخش پیش‌بینی شده است و سپاه با همراهی دولت در کنار مردم زمینه مهاجرت معکوس در روستاهای هدف را در برنامه کاری خویش دارد.

فرمانده سپاه کربلا خاطر نشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت مردمی و پتانسیل‌های موجود زمینه رفع مشکلات مردم را فراهم کنیم و با توجه به استعدادهای زیادی که در منطقه وجود دارد، ابتدا فرصت‌ها شناسایی و پس از آموزش، توسعه کسب و کار زمینه رونق فعالیت اقتصادی در مناطق عملیاتی قرارگاه پیشرفت و آبادانی ایجاد شود.

وی گفت: برای توسعه و پیشرفت ابتدا باید خود مردم منطقه مشتاق ایجاد تحرک باشند و سپاه در کنار دولت زمینه رفع محرومیت‌زدایی را فراهم می‌کند.

فرمانده سپاه کربلا در پایان گفت: برای توسعه اشتغال باید بنگاه‌های کوچک زود‌بازده تقویت شده و اقدامات کلان توسط دولت انجام شود و این برنامه‌ها در دست اقدام است.

دفتر نمایندگی گردشگری در منطقه چهاردانگه مازندران راه‌اندازی شود

محمد اسلامی نیز  در مراسم افتتاح طرح‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کربلا در منطقه چهاردانگه مازندران اظهار کرد: مردم مازندران در عین سخت‌کوشی مهربان و همراه با مسؤولان هستند.

وی با اعلام اینکه مهم‌ترین ثروت استان سرمایه انسانی است، تصریح کرد: اینکه مردم مازندران خون گرم هستند بنده به عینه دیدم و به تعارف مطرح نمی‌کنم.

استاندار مازندران در ارتباط با مشکل زباله در مازندران، افزود: میلیون‌ها تن زباله در استان مازندران انباشته شده است و مشکل اینجاست که زباله‌ها تر بوده و آسیب‌های جدی زیست محیطی برای استان ایجاد می‌کند.

اسلامی با اعلام اینکه در دنیا زباله‌های تر از خانه‌ها خارج نمی‌شود، گفت: طرح تفکیک زباله از مبدا در مازندران به صورت جدی پیگیری و اجرایی می‌شود.

وی درباره وضعیت کارخانه‌های زباله سوز مازندران، بیان کرد: پروژه زباله‌سوز نوشهر نیمه‌های سال آینده و پروژه زباله‌سوز ساری هم با پیشرفت بسیار مناسبی در حال اجرا است.

استاندار مازندران با بیان اینکه سنگ بنایی تخصیص اعتبارات برای ایجاد زباله سوز در استان مازندران توسط رهبر انقلاب اسلامی گذاشته شد، گفت: دولت تدبیر و امید جز نوادر دولت‌های است که مصوبات سفرهای مقام معظم را کاملا تخصیص داده است.

وی در ارتباط با وضعیت اشتغال گردشگری در منطقه چهاردانگه مازندران، افزود: ظرفیت‌های منطقه به خوبی شناسایی شود و استانداری مازندران آماده همکاری و همراهی با مردم برای درآمدزایی از مباحث گردشگری است.

اسلامی با اعلام اینکه با تخریب جنگل و اراضی کشاورزی به بهانه ویلاسازی مخالف هستم، گفت: برای توسعه گردشگری و بوم‌گردی بنده همکاری لازم با منطقه را در برنامه کاری خویش دارم و از این طرح‌ها حمایت می‌کنم.

وی خواستار تشکیل دفتر نمایندگی گردشگری در منطقه چهاردانگه مازندران شد و افزود: مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران باید این ظرفیت را در چهاردانگه ایجاد کنند.