افتتاح فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس مازندران

فاز نخست مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس مازندران امروز به صورت ویدئوکنفرانسی توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش تسنیم، مراسم افتتاح فاز نخست مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس مازندران صبح امروز همزمان با چهارمین روز دهه فجر با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استانداران فعلی و قبلی مازندران، فرماندهان سپاهی، نظامی و انتظامی، خانواده شهدا، ایثارگران و اعضای شورای تامین استان در ساری برگزار شد.

فاز نخست مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در قالب ۲۴ طرح پس از ۹ سال امروز به بهره‌برداری رسیده و تاکنون حدود ۲۰ میلیارد تومان برای اجرای فاز نخست این طرح ملی و دفاع مقدسی هزینه شده است.

در این فاز مسجد فاطمه زهرا(س)، یادمان فاو، هفت‌تپه، مرکز بهداری و سد لاستیکی احداث شده است و فازهای دوم و سوم مجموعاً دارای ۲۴ طرح بوده که در فاز نهایی موزه روایتگری مازندران افتتاح و راه‌اندازی می‌شود.

در این مراسم از خدمات ربیع فلاح جلودار استاندار سابق مازندران و دست اندرکاران ایجاد موزه دفاع مقدس مازندران تقدیر و از تمبر یادبود موزه دفاع مقدس مازندران رونمایی شد.

مازندران در دوران دفاع مقدس و انقلاب ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهیدتقدیم انقلاب کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران در مراسم افتتاح پارک موزه:

دوران دفاع مقدس دوران عزت و سربلندی کشور بود

نماینده ولی فقیه در مازندران در مراسم افتتاح پارک موزه دفاع مقدس گفت: دوران هشت ساله دفاع مقدس و دوران اهدا جان شهیدان نشانه عزت و سربلندی کشور است و ما امروز وظیفه داریم این دوران را به بهترین وجه به تصویر بکشیم.

به گزارش  فارس ، آیت‌الله نورالله طبرسی در مراسم فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس مازندران، اظهار کرد: این مجموعه به همت خانواده شهدا و مسؤولان کلید خورد، بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس با توجه ویژه‌ای به این مرکز در پی تکمیل ویژه این مجموعه با همکاری مردم دارد تا هویت ملت را مشخص کند.

وی افزود: ملتی که تاریخ گذشته خود را فراموش کنند خودشان را فراموش می‌کنند، عربستان تمام آثار زمان پیامبران حتی خانه پیامبران را خاموش کرد آنها در واقع هویت خود را گم کردند.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: دوران هشت ساله دفاع مقدس و دوران اهدا جان شهیدان نشانه عزت و سربلندی کشور است و ما امروز وظیفه داریم این دوران را در استان مازندران را به بهترین وجه به تصویر بکشیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه باید قدردان شهدا باشیم، خاطرنشان کرد: حمایت و حفظ انقلاب اسلامی مردم  از واجبات است و ما آرزو داریم یاد و نام شهدا زنده نگه داشته شود و آرزوی موفقیت در این راه را داریم.