مراسم افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران

استاندار مازندران در مراسم افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان؛

 افتخار عملیات والفجر ۸ به نام مازندران ثبت شده است

 مقام عالی دولت در مازندران، در این مراسم عملیات والفجر ۸ را از دستاوردهای بزرگ دفاع مقدس دانست که افتخار آن به نام مازندران ثبت شده است و خاطر نشان ساخت: تفکر قلبی و جمعی و اتحاد موجب پیروزی ما در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس گردید.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در مراسم افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران، افتتاح همزمان این دو پروژه را نشانگر اراده ای یکپارچه دانست و با اشاره به این که این مرکز می تواند مرکز انتقال فرهنگ ماندگار دفاع مقدس باشد، گفت: یکپارچگی و وحدت، رمز و راز پیروزی و ماندگاری ملت در انقلاب اسلامی و حفظ آرمان های آن بوده است و باید با یاد آوری مستمر در جامعه زنده نگهداشته شود.

 استاندار با بیان این که تفکر قلبی و جمعی و اتحاد موجب پیروزی ما در انقلاب اسلامی و دوران مقدس گردید، یاد آرو شد: تبلور خداباوری، از خود گذشتگی، همدلی و یکپارچکی بین همه آحاد جامعه، در صحنه های انقلاب و دوران دفاع مقدس متجلی شد.

اسلامی با اشاره به این که در آن دوران کسی به خود فکر نمی کرد، همه به یک هدف و پیروزی می اندیشیدند و این یکپارچگی، موفقیت های فراوانی را برای ما به ارمغان آورده است، افزود: برای تداوم توفیقات در این عصر نیز باید چونان دوران انقلاب و دفاع مقدس به باورهای خود ایمان داشته باشیم و افکار خود را در درون همین باورهای انقلابی تنظیم کنیم و با اتحاد و یکپارچگی، تلاش روزافزون برای رسیدن به قله های بزرگ موفقیت که زیبنده ایران اسلامی است، داشته باشیم.

وی، عملیات والفجر ۸ را از دستاوردهای بزرگ دفاع مقدس دانست که افتخار آن به نام مازندران ثبت شده است و خاطر نشان ساخت: بیاییم بار دیگر خود را برای انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی کار کردن به صحنه بیاریم.

مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که باید همه دستاوردهای انقلاب را یاد آْوری کنیم و در مسیر سعادت مندی و عزت روزافزون ملت تلاش جهادی داشته باشیم، گفت: باید با شکوفایی استعدادهای انسانی به عنوان نسل امروز با توجه به ظرفیت ها و منابع و ذخایر ارزشمند و فرصت های گران بها بتوانیم به یک قدرت جهانی تبدیل شویم، همه چیز در دست ماست و کسی نمی تواند مانع راه  توسعه ما بشود.

استاندار با اشاره به این که راه توسعه و شکوفایی ما با یک قدرت دوران دفاع مقدس و با عزم انقلابی می تواند هموار شود، اظهار داشت: در مازندران نباید مشکلات اشتغال داشته باشیم، نباید موانع سرمایه گذاری داشته باشیم. موانع توسعه در مازندران خود ساخته است و ربطی به مقررات و ضوابط ندارد . باید برای توسعه و اعتلای مازندران  متحد و یکپارچه شویم.

اسلامی با بیان این که در سال جاری علیرغم مشکلات، توسط دولت و فعالان اقتصادی بالغ بر ۵۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان صورت گرفته است، افزود: بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد تومان پروژه توسط ریاست محترم جمهور در سال ۹۶ در استان مورد بهره برداری قرار گرفته و در دهه فجر امسال بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان توسط دولت و بخش خصوصی پروژه در حال افتتاح و بهره برداری است.

وی با اشاره به این که برای توسعه باید تلاش کنیم و نباید اجازه دهیم رفتار خسته کننده  بوروکراتیک در مازندران ادامه یابد، گفت: باید اراده کنیم سر راه مردم موانع ایجاد نکنیم. میثاق ببندیم متحد و یکدل باشیم و با تسهیل گری، راه  را برای مردم روان نماییم.

استاندار با اشاره به این که مازندران نباید با اینهمه منابع و ذخایر عظیم و ارزشمند انسانی و طبیعی،  بخشی از مشکلات کشور باشد، بلکه باید بخشی از راه حل مسایل و مشکلات کشور باشد، تصریح نمود: مدیریت و تولید با تفکر گذشته محکوم به فناست، تولید باید رقابتی و مولد باشد.

گفتنی است مراسم افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان، با حضور حضرت آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه مرکز استان، ربیع فلاح، استاندار سابق مازندران، فرماندهان، سرداران و مقامات، مدیران استانی و خانواده های معظم شهدا و جانبازان در ساری برگزار شد.