نخستین خط پرواز بومی استان مازندران«وارش ایرلاین» در فرودگاه ساری افتتاح شد

نخستین خط پرواز بومی «وارش ایرلاین» با حضور استاندار مازندران و نماینده ولی فقیه در استان، در فرودگاه ساری افتتاح شد.

این خط پروازی بومی توسط شرکت هواپیمایی وارش در فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری افتتاح شدو همزمان از ترمینال مستقبلین  و مشابعین فرودگاه بین المللی ساری نیز بهره برداری شد.

بهره برداری از ایرلان وارش، نخستین خط هوایی بومی استان مازندران

عملیات پروازی شرکت هواپیمایی وارش با حضور مسئولان استانی و شهرستانی مازندران به بهره برداری رسید.

به گزارش صدا و سیما ؛ در مراسم بهره برداری از این خط پروازی بومی آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان , محمد اسلامی استاندار و مسئولان فرودگاهی استانی و شهرستانی حضور داشتند .

آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اقدام عملیاتی استاندار مازندران در فراهم گردن زیرساخت های توسعه حمل و نقل هوایی در مازندران گفت: با این اقدام در یک خط بومی مسافران می توانند از خدمات سفر هوایی به اماکن متبرکه زیارتی و اماکن گردشگری استفاده کنند و این یکی از قول های عملیاتی استاندار مازندران است.

اسفندیاری قائم مقام مدیر عامل فرودگاههای کشور نیز با اشاره به تکمیل زنجیره هوایی در مازندران گفت : با پیگیری مسئولان استان , خط بومی هوایی راه اندازی شده است.

وی نصب دستگاه های تخصصی با وجود تحریم ها و راه اندازی حدود ۷ هزار مترمربع سالن انتظار را بخش دیگری از برنامه افتتاحیه فرودگاه برشمرد.

اسفندیاری با اشاره به دغدغه های فراوان حمل و نقل هوایی. در تحریم ها افزود:با ایجاد خط بومی ایرلاین استان مازندران به جمع استان های پیشرو پیوست.

قائم مقام مدیر عامل فرودگاههای کشور راه اندازی سیستم روشنایی در کنار دستگاه آیرولس را از مهمترین اقدامات انجام شده در فرودگاه دشت ناز  برشمرد و گفت : با آزادسازی بخشی از اراضی در حاشیه فرودگاه امکان روشنایی باند فرود نیز می تواند تحقق یابد.

اسلامی استاندار مازندران هم با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت های توسعه ای مازندران و توسعه گردشگری و تورگردانی در بعد هوایی افزود : با راه اندازی خط پروازی وارش زمینه برای ورود و خروج مسافران فراهم می شود.

اسلامی افزود: هماهنگی با مراکز اقامتی، جامعه هتلداران مازندران، مراکز خدماتی و تورگردانی و رایزنی با تجار حاشیه خزر انجام شده است تا شاهد رشد گردشگران در استان باشیم.

وطن خواه مدیرکل فرودگاه های مازندران هم با اشاره به راه اندازی اولین خط بومی مازندران گفت : سالن انتظار استقبال کنندگان ویژه پرواز حجاج و زائران و مسافران در پروازهای داخلی و خارجی در مساحتی به متراژ ۷ هزار متر مربع بنا شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه سالانه ۹۷۰ هزار مسافر داخلی و خارجی در فرودگاههای استان ورود و خروج می شوند , افزود :  ۷۰ پرواز هفتگی در فرودگاههای استان انجام می شود.

حدادیان، مالک خط هوایی وارش نیز با اشاره به وجود ۴ هواپیمای گردشگری برای حمل و نقل مسافری گردشگری و زیارتی گفت :امکان راه اندازی خط وارش در فرودگاه های نوشهر و رامسر نیز وجود دارد.

وی هدف از سرمایه گذاری خط هوایی وارش را کمک به رشد گردشگری در مازندران عنوان کرد.

به گفته حدادیان برنامه ریزی برای قیمت گذاری مناسب ویژه مسافران نیز در حال انجام است و با توجه به شرایط اقتصادی مردم تعادل در قیمت گذاری برنامه ریزی شد.

 

حاشیه نگاری تولد ایرلاین جدید وارش

وارشی ها در این سفر نشان دادند که هیچ چیز از سایر ایرلاین ها کم ندارند و می توانند در ردیف بهترین های صنعت هواپیمایی ایران قرارگیرند.

ایرلاین تازه متولد شده” وارش “واردناوگان هوایی کشور شد و پرنده هایش از این پس در اسمان ایران بروبیا خواهند داشت.
“وارش” ایرلانی محسوب می شود که اویل سال ۹۷ برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای شکل گیری ان اغاز شد.
“رضا حدادیان” مالک و سرمایه گذارساروی این هواپیمایی است که تجربه مدیریت شرکت هواپیمایی “یو. ام. اِیر” اوکراین در ایران را نیز در چنته دارد و با شناخت و دانش، ایرلاین بومی خود را راه اندازی کرده است.
هجدهم مهرماه ۹۷ در خاطره این ایرلاین ثبت خواهد شد و سالروز تولد رسمی ان خواهد بود.
ایین اغاز فعالیت ایرلاین بومی” وارش” با زیارت وپابوسی نخستین مسافران وارش در حرم علی بن موسی الرضا (ع)همراه بود.
حاشیه های این مراسم هم در نوع خود جذاب بود.

خط بومی وارش ایرلاین | Received

مردی که بیش ازهمه خوشحال بود

هواپیمای بوئینگ وارش صبح روز ۱۸ مهرماه در فرودگاه دشت ناز ساری به زمین نشست و درحرکتی نمادین با پاشیدن اب توسط ماشین های اتش نشانی فرودگاه، مورد استقبال قرارگرفت.
هواپیمای وارش وقتی به جایگاه رسید ودرهایش باز شد مردی از پلکان پایین امد که بیش از همه خوشحال بود و ماحصل تلاش و همت خود را نظاره گر.
حدادیان به اتفاق خلبانان وعوامل پروازاز هواپیما پیاده شد و مورد استقبال استاندار و نماینده ولی فقیه در مازندران قرار گرفت.
هم اغوشی او و پدرش لحظه دیدنی بود که مورد توجه عکاسان و خبرنگاران قرارگرفت.
کادر اداری هواپیمایی وارش در فرودگاه ساری نیز بااهدای گل به حدادیان و عوامل پرواز خوش امد گفتند.

ایت الله طبرسی:وارش را حمایت کنید

بریدن روبان سالن جدید استقبال کنندگان و مشایعت کنندگان فرودگاه ساری نیز با اغاز عملیات پروازی هواپیمایی وارش یکی شد.
سالنی زیبا و ابرومند که مراسم  تولد وارشی ها در ان انجام شد.
قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها ،نماینده ولی فقیه در مازندران ،استاندار مازندران و مدیرکل فرودگاه های مازندران سخنرانان مراسم افتتاحیه بودند.
اهمیت ایرلاین وارش برای توسعه مازندران و نقشی که در اقتصاد استان و رونق گردشگری ایفا می کند محور سخنان مدیرانی بود که پشت تربیون رفتند.
ایت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه درمازندران این اقدام سرمایه گذار هواپیمایی وارش را در شرایط کنونی کشور ارزشمند و ستودنی توصیف کرد و از مردم و مسئولان استان خواست از این اقدام پرخرج حمایت کنند تا وارش در اسمان ایران ماندگاربماند.
او میهمان وارش در سفر به مشهد مقدس بود تا علاوه بر زیارت، همراهی اش را با ایرلاین مازندرانی ها به اثبات رساند.
استاندارمازندران هم که با معاونین خود در مراسم حضور داشت برای رسیدگی به مشکلات سیل زدگان به غرب مازندران رفت و ترجیح داد در فرصتی دیگر با وارش همسفر باشد.

شوق واشک مادر

حضور پدرو مادر رضا حدادیان که از خانواده های خوش نام و با اصالت ساروی محسوب می شوند نیز جالب توجه بود.
مالک ایرلاین وارش در پشت تربیون با استرس سخن گفت و علت ان رانیز حضور پدرو مادرش در مراسم عنوان کرد.
مادر نیز در لحظاتی که پسر از برنامه هایش می گفت دست به دعا بود و برای او ارزوی موفقیت می کرد.
اشک های مادر هنگام پخش تصاویری از حرم امام رضا (ع) و سفری که قرار بودبا هواپیمای پسر به پابوسی امام مهربانی برود سرشار از احساس افتخار بود.

نمره قبولی وارشی ها

علاوه بر مسولان ،چهره های اقتصادی،فرهنگی،ورزشی،گردشگری و کشاورزی نیز به مراسم دعوت شدند تا در نخستین سفر هواپیمایی وارش به مشهد مقدس همراه این افتتاحیه خاطره انگیز و معنوی باشند.
یکی از خاطره انگیز ترین لحظات مسافران وارش در مشهد ،میهمان شدنشان به غذای نذری مهمانسرای حضرت بود .

وارشی ها در این سفر نشان دادند که هیچ چیز از سایر ایرلاین ها کم ندارند و می توانند در ردیف بهترین های صنعت هواپیمایی ایران قرارگیرند.
لبخند و احترام هدیه عوامل پروازی وارش به نخستین مسافران خود بود.
برنامه ریزی این سفر بارضایتمندی وتحسین مسافران همراه بود و بی تردید همه ی کسانی که امکان این زیارت یک روزه  برایشان فراهم شد برای حدادیان و هواپیمایی وارش ارزوی موفقیت و سربلندی کردند.

خط بومی وارش ایرلاین | Received

پسر دوست داشتنی خانواده

مالک جوان ایرلاین وارش شخصیت جالبی دارد.
اصالت خانوادگی او موجب شده تا بر خلاف برخی از سرمایه گذاران و ذهنیت عمومی که نسبت به انان وجود دارد،
ساده و صمیمی رفتار کند و علاقه ای به چارچوب های تشریفاتی نداشته باشد.
مازندرانی که وقتی فامیل را می بیند برایش مهم نیست که در مراسم افتتاح یک ایرلاین حضور دارد.
روبوسی و احوال پرسی با بستگان در سالن فرودگاه ، پیگیری کارت پرواز دوستان و اشنایان و دعوت از بزرگان خانواده برای سفر به مشهد،بیانگر اصالتی است که حتی با مالکیت ایرلاین ، خرید سهام تیم نساجی و فعالیت در عرصه های کلان اقتصادی  داخلی و خارجی،قرار نیست کم رنگ شود.
کاملا هویدا بود که” رضا “پسر دوست داشتنی خانواده،فامیل و اشنایان است.

عباس مهدوی-گردشگرانلاین