به گزارش  تسنیم ، ابراهیم شاهرخیان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بازرسی استان مازندران در سالن اجتماعات دادگستری استان اظهار داشت: مهمترین بیماری که با پیدایش حکومت‌ها گریبان‌گیر آنها شده موضوع فساد اداری بوده که با تنوع دولت‌ها این نوع فساد خود را بیشتر نشان داده است.

وی افزود: باید گلوگاه‌های فساد را در امر مبارزه با فساد شناسایی و درصدد برخورد با شیوع آن باشیم.

معاون سازمان بازرسی با بیان اینکه یکی از بخش‌هایی که باید ورود پیدا کنیم تا بسیاری از موارد غیرقانونی در کشور به صورت قانونی اجرا نشود حوزه تقنین است، تشریح کرد: متأسفانه اکنون با کمبود قانون‌های کارآمد در دستگاه‌های اجرایی روبه‌رو هستیم.

شاهرخیان با بیان اینکه قانون بانکداری ما متعلق به دهه ۶۰ است و با نیازهای امروز جامعه همخوانی ندارد، تصریح کرد: نقش نظارتی بانک مرکزی در قوانین و مقررات بانکی ضعیف بوده و با اصلاح قوانین بانکداری می‌توانیم با فساد اقتصادی مبارزه کنیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه در کشور با پدیده به نام بخش‌های خصولتی روبه‌رو هستیم، گفت: ریشه اصلی فساد در این بخش‌ها که شبهه دولتی هستند ایجاد شده که متأسفانه مدیران این واحدهای شبهه دولتی یا خصولتی هم از دولت تزریق می‌شوند و هم به نوعی برای جامعه هزینه دارند که زمینه‌ساز فساد اداری می‌شوند.

معاون سازمان بازرسی با بیان اینکه اکنون فساد از ادارات دولتی به سمت بخش‌های شبه دولتی هدایت شده است، افزود: باید با ایجاد ساز و کارهای دولت الکترونیک به مفهوم واقعی فساد اداری را کاهش دهیم و برای مبارزه با فساد باید اطلاع‌رسانی دقیق و آگاهانه‌ای صورت دهیم.

ربیع‌ فلاح‌جلودار استاندار مازندران نیز در این مراسم با تقدیر از خدمات دستگاه قضایی استان گفت: بازرسی یکی از ادارات مؤثر و فعال در رفع مشکلات مردم بوده و در تمام حوزه‌ها برای حفظ اراضی بیت‌المال موفق عمل کرده است.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی در استان به نحو شایسته‌ای متوقف شده است، گفت: با همکاری دستگاه قضایی و قوه مقننه توانستیم در حوزه اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال به موفقیت‌هایی دست یابیم.

در این مراسم با قدردانی از خدمات ۴۴ ماهه سید حسن میری ، محمد حسن اسدی کیاپی به عنوان مدیرکل جدید بازرسی مازندران منصوب و معارفه شد.

محمد حسن اسدی کیاپی قاضی رسمی دادگستری متولد شهرستان ساری بوده و در کارنامه خود ریاست دادگستری شهرستان ساری و ریاست چند شعبه قضایی در مازندران را داشته و از قضات خوشنام دادگستری مازندران است.

سید حسن میری قلعه‌سری نیز در حکمی از سوی رئیس سازمان بازرسی کل کشور یکی از مدیران کل ستادی سازمان بازرسی کل کشور شد.