مراسم زنگ  مهر عاطفه ها در مدرسه دخترانه شیخ طبرسی ناحیه یک ساری با حضور خیران و بویژه آقای فیروزیان، شمشیربند رییس شورای شهر، سعادت معاون کمیته امداد استان، نظری معاون اداره کل آموزش و پرورش استان، حامد دیانی رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ساری و ناعی رییس کمیته امداد مرکز استان

هرسال و در نیمه ماه مهر، جشنی ملی با نام “جشن عاطفه‌ها” در مدارس سراسر استان برگزار می‌شود. هدف از این مراسم که با مدیریت آموزش و پرورش، مشارکت مردم و همکاری کمیته امداد امام خمینی استان برگزار می‌شود شناسایی و کمک به دانش آموزان کم بضاعت است تا آنان نیز در آغاز سال تحصیلی از داشتن کیف و کفش نو و مهری زیبا، بهرمند گردند.
امسال بخاطر تقارن جشن عاطفه‌ها با ماه خون و قیام و در راستای حفظ حرمت محرم، عنوان “مهرعاطفه‌ها” به این سنت علوی داده شد و در تمام شهرها در میانه شوق و اشتیاق خیران و با حضور مدیران ادارات آموزش و پرورش و کمیته امداد، زنگ مهرعاطفه‌ها به صدا در آمد.
اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ساری، مدرسه شیخ طبرسی را به عنوان پایگاه و پایلوت زنگ مهرعاطفه‌ها در نظر گرفته شد و فیروزیان مدیرعامل مجمع خیران مدرسه ساز، این زنگ را به صدا در آورد.
حامد دیانی رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری در این مراسم با اشاره به ارزش نوعدوستی در فرهنگ اسلامی گفت: همه این برنامه‌ها و کارهای نمادین که اینجا تدارک دیده‌شده‌است، بهانه‌ای است که در طول سال، روح همدلی و مشارکت با فطرت اولیه انسانی عجین شود و خودمان را به انجام امور خیر عادت دهیم.
وی افزود: انسان‌ها صرف نظر ازجغرافیا، جنسیت، رنگ و نژاد باید به این حس نوع‌دوستی که ریشه در فطرت پاک آنسانی دارد، پای‌بند باشند و این حس به معنای این است که انسان نمی‌پذیرد خودش در شرایط مطلوبی زندگی کند ولی در آن‌سوتر، هم‌نوعش در فقر و گرسنگی و نیازمندی به سر ببرد.

سعادت معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان در مدرسه دخترانه شیخ طبرسی با تاکید بر اینکه امروز دومین مرحله مراسم مهر عاطفه‌ها را برگزار می‌کنیم، گفت: مرحله قبل در شهریور ماه برگزار شد و رقمی حدود یک ونیم میلیارد تومان، جمع‌آوری شد. وی خاطرنشان کرد: تعداد دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان، ۷۵۰۰ دانش‌آموز و تعداد دانشجویان ۱۳۰۰ تن است.
وی با بیان اینکه هدف در مرحله اول، تامین مایحتاج دانشجویان و دانش‌آموزان بود که محقق شد، توضیح داد: در مرحله دوم به دنبال سه هدف هستیم، ترویج فرهنگ انفاق و نوع‌دوستی، کاهش سن خیران و تامین نیازهای مادی دانش‌آموزان در طول سال.
سعادت تصریح کرد: تمام کمک‌های جمع‌آوری‌شده در امسال در همان مدارس هزینه می‌شود و قرار است به حساب آموزش و پرورش واریز شود.
معصومه متقی مدیر مدرسه دخترانه شیخ طبرسی ناحیه یک ساری در حاشیه این مراسم به خبرشمال گفت: این مدرسه از مدارسی است که بیشترین دانش‌آموزان و خانواده‌های نیازمند را دارد و به همین دلیل به عنوان پایلوت شهرستانی انتخاب شد و قرار است مبالغ جمع شده پس از شمارش، به اداره آموزش و پرورش و در نهایت به مدارسی که دانش‌آموزان بی بضاعت و نیازمند دارند ازجمله مدرسه ما، برسد.
وی خاطرنشان کرد: مدرسه شیخ طبرسی، سیصد و هشتاد دانش‌آموز در سه پایه هفتم، هشتم و نهم داریم که حدود نود نفر مشکل دارند و برخی تحت پوشش کمیته امداد هستند و از مردم و مسوولان می‌خواهم همه روزشان جشن عاطفه‌ها باشد و همواره به فکر کمک و مساعدت به انسان‌های نیازمند باشند. مدیر مدرسه شیخ طبرسی ساری در خاتمه از حضور خیران و بویژه آقای فیروزیان، شمشیربند رییس شورای شهر، سعادت معاون کمیته امداد استان، نظری معاون اداره کل آموزش و پرورش استان، حامد دیانی رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ساری و ناعی رییس کمیته امداد مرکز استان به خاطر مشارکت در برگزاری و حضور در این مراسم و حمایت از دانش‌آموزان نیازمند قدردانی کرد.
در پایان این مراسم، تمام خیران، مدیران و دانش‌آموزان، هدایای خود را در صندوق انداختند سپس به بازدید از نمایشگاه مواد غذایی و کارهای دستی که در حاشیه این مراسم در حیاط مدرسه شیخ طبرسی برگزار شد رفتند و از غرفه ها بازدید کردند.