به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ، همزمان با هفته ملی کودک مراسم شور حسینی با حضور دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران ، دکتر پورفاطمی معاون اجتماعی بهزیستی استان ، منفرد رئیس حراست بهزیستی، مسئولین استانی و شهرستانی و جمعی از کودکان و مربیان مهدکودک ها در صحن امام زاده یحیی ساری برگزار شد .

دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره با اینکه مهم ترین هدف از برپایی این مراسم آشنایی و آگاه سازی کودکان در ارتباط با مسائل فرهنگی و مذهبی است، گفت: شناخت کودکان در خصوص مسایل مذهبی به ویژه آئین های عزاداری و ماه محرم و نهضت عاشورا جزو برنامه های بهزیستی خواهد بود.

دکتر آرام اظهار داشت: آگاه سازی و اطلاع رسانی به کودکان در ارتباط با مسائل فرهنگی و مذهبی یک امر مهم و اساسی است که مسئولان فرهنگی باید در این زمینه اهتمام ویژه ای داشته باشند تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

وی با اشاره به تقارن هفته جهانی کودک با ایام محرم افزود: نیاز است در این هفته به تبیین فرهنگ و نهضت عاشورا همگام با سایر مسائل فرهنگی پرداخته شود تا کودکان بتوانند این مسئله را به خوبی درک کرده و هدف امام حسین(ع) از قیام و نهضت عاشورا را بدانند.

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: حضور کودکان در مراسم معنوی و عزاداری امامان معصوم(ع) به طور قابل توجهی به توسعه و رشد معنوی کمک می کند که امیدواریم با اقدامات انجام یافته در این زمینه بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای اجرای موفق برنامه های فرهنگی و مذهبی برای کودکان دست یابیم.

دکتر آرام  با اعلام اینکه برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی به کاهش آسیب های اجتماعی کمک شایانی خواهد کرد که از والدین و مسئولان آموزشی انتظار داریم در این زمینه مشارکت و همکاری های همه جانبه ای داشته باشند تا بتوانیم در این زمینه به تمامی اهداف خود دست یابیم.