مراسم گرامیداشت روز مددکار اجتماعی باشعار مددکاری اجتماعی و ارتقاء پایداری اجتماعی با تمرکز بر نهاد خانواده باحضور دکتر موسوی چلک؛ مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد وارزیابی بهزیستی کشور برگزارشد.

دکتر آرام؛مدیر کل بهزیستی مازندران در گرامیداشت روز مددکار:

لبخندی که بر لبان مددجو می نشیند بهترین لحظه کاری مددکاران است

مراسم گرامیداشت روز مددکار اجتماعی با شعار مددکاری اجتاعی و ارتقا پایداری اجتماعی با تمرکز بر نهاد خانواده با حضور دکتر موسوی چلک؛ مشاور رئیس و مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد و ارزیابی بهزیستی کشور و رییس انجمن مددکاران اجتماعی کشور، دکتر آرام مدیر کل بهزیستی مازندران و جمع کثیری از مددکاران اجتماعی دستگاه های استانی در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی مازندران  برگزار شد .
مراسم گرامیداشت روز مددکار اجتماعی با شعار مددکاری اجتاعی و ارتقا پایداری اجتماعی با تمرکز بر نهاد خانواده با حضور دکتر موسوی چلک؛ مشاور رئیس و مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد و ارزیابی بهزیستی کشور و رییس انجمن مددکاران اجتماعی کشور، دکتر آرام مدیر کل بهزیستی مازندران، مشاوران و معاونین و جمع کثیری از مددکاران اجتماعی دستگاه های استانی در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی مازندران  برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی بهزیستی مازندران، دکتر آرام در ابتدا ضمن گرامیداشت این روز، با اشاره به اقدامات و فعالیت های بهزیستی در سال گذشته، تدبیر و مدیریت ریاست سازمان بهزیستی را عامل عبور از مشکلات و اقدامات ارزشمند انجام شده عنوان کرد و گفت: همکاران بهزیستی همواره شکر گذار نعمت خدمت به ارزشمند ترین بندگان خداوند یعنی محرومین جامعه هستند و به همین واسطه دلسوز ترین و متعهد ترین  افراد در این نهاد مشغول خدمت هستند.
وی با بیان این مطلب که اصلی ترین پایه کمک به جامعه هدف بهزیستی مددکاران هستند، افزود:طی شصت سالی که بحث مددکاری در کشور مطرح شده است، هرروز شاهد رشد و بالندگی در این حوزه هستیم و بهزیستی به واسطه فراهم نمودن بستر های مناسب بیشترین تاثیر را در این رشد و شکوفایی دارد.
مدیر کل بهزیستی مازندران عشق خدمت به انسان ها را مهمترین رکن و پایه اساسی در مددکاری بیان کردو وبا تاکید بر حفظ ارزش های اخلاقی مبتنی بر باور های دینی تصریح کرد: لبخندی که بر لبان مددجو می نشیند بهترین لحظه کاری مددکاران است.
آرام ضمن بیان این مطلب که شناخت درستی در گذشته از مددکاری وجود نداشت، ورود مددکاران را به حوزه های صنعت، انتظامی و تعلیم و تربیت را نشان اهمیت وافر مددکاری ، ابراز کرد و گفت: برای قرار گرفتن در مسیر درست توسعه نقش مددکاران حائز اهمیت بسیار است.
وی همچنین با اشاره به تاثیر گذاری مددکاران بر زندگی مددجویان خاطرنشان کرد: اقدامات درست با بهره گیری از روابط اجتماعی، ارتقا کیفیت زندگی مددجویان و نیل به اهداف مدنظر سازمان را به دنبال دارد.
مدیر کل بهزیستی مازندران در توصیه ای به مددکاران گفت: توجه داشته باشید با قشری از جامعه کار می کنید که به واسطه محرومیت ها و محدودیت های زندگی توان حل مشکلاتشان را ندارند و لازم است تا با رعایت اصول به این افراد در جهت تصمیم گیری ها و حل مشکلاتشان یاری رسانید.
آرام با اشاره به اصول مددکاری، ارزش گذاشتن به مقام والای انسان، رعایت عدالت اجتماعی، خدمت به نوع بشر،امانتداری، شناخت روابط اجتماعی در روابط انسانی ، شایستگی و صلاحیت مددکار را، پایه و اساس مددکاری برشمرد و افزود:هر جامعه ای که از وجود انسان ها بر خوردار است، برای ارتقا سطح کیفیت زندگی و رسیدن به  نقطه مطلوب به حضور مددکاران نیازمند است .
در پایان برای نخستین بار از مددکاران اجتماعی کلیه دستگاه های اجرایی تقدیر و تجلیل بعمل آمد .