نشست خبری مشترک سرهنگ پاسدار مهدی باقری-رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران، احمد گوران -مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری  در محل آزمایشگاه فنی مکانیک و خاک شهرداری ساری برگزار شد.

سرهنگ باقری در این نشست با تبریک گرامی‌داشت هفته خبرنگار و اصحاب رسانه، اظهار داشت: فعالان رسانه ای استان در ارتقا فرهنگ ترافیک مازندران نقش آفرینی کنند.
وی افزود: باید تلاش در راستای فرهنگ‌سازی برای کاهش حوادث فوتی و جرحی در استان دوچندان شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش و جایگاه بسیار مهمی در آگاهی‌بخشی و تغییر عادات دارند، تصریح کرد: نقطه و حلقه گمشده ما در ترافیک؛ آموزش است و حلقه واسط بین خانواده و پلیس رسانه‌ها هستند و در شرایط کنونی در ابعاد گوناگون نقش موثری در ارتقا فرهنگ ترافیکی داشته باشیم.
احمد گوران مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری با تقدیر از مهدی عبوری شهردار ساری به واسطه واگذاری آزمایشگاه فنی مکانیک و خاک به این سازمان، افزود: ارتباط نزدیکی بین حمل و نقل و ترافیک و مسائل عمرانی وجود دارد و از این حیث آزمایشگاه خاک زیرمجموعه سازمان ترافیک شده است.
وی با بیان اینکه نظارت عالیه پروژه‌های شهری بر عهده شهرداری است، گفت: تمام ساخت و سازهایی که در مناطق مختلف شهری انجام می‌شود نمونه برداری و صحت و عیب بتن را گزارش دهیم تا شاهد حوادث ناگوار ناشی از ساخت و ساز غیرمجاز نباشیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری ساری با اشاره به اینکه رسانه‌ها از مردم بخواهند تا آزمایشگاه خاک صحت آزمایش بتن سازه در دست احداث واحد مسکونی آنان را اعلام کند، تصریح کرد: ۱۰۰ درصد پروژه‌های عمرانی شهرداری ساری توسط آزمایشگاه خاک نمونه برداری می‌شود.

علیرضا سعیدی مدیر آزمایشگاه فنی خاک و مکانیک شهرداری ساری اظهار داشت: عدم کنترل کیفی مصالح ساختمانی سبب خسارات بسیاری در مواقع بروز حوادث ناشی از زلزله می‌شود.
وی افزود: آزمایشگاه فنی مکانیک و خاک شهرداری ساری با همت شهردار مرکز استان در سال ۹۴ تاسیس شده است و تاکنون موفقیت‌هایی در حوه بررسی پروژه‌های عمرانی صورت گرفته است.
سعیدی با اشاره به اینکه مقاوم سازی پروژه‌های ساختمانی، کنترل کیفی مصالح و ارتقا سطح علمی دانشجویان، محققان و همکاران شهرداری ساری از اهداف تشکیل این مرکز بوده است، تصریح کرد: نحوه کنترل بر ساخت و سازهای شهری در کاهش تلفات مالی و جانی ناشی از ساخت و سازها خواهد شد.