نشست خبری علی اکبر زلیکانی نائب رییس شورای اسلامی شهر ساری در ساختمان جدید شورا برگزار شد

به گزارش فارس، علی اکبر زلیکانی ظهر امروز در نشستی خبری که در صحن شورای شهر ساری برگزار شد، اظهار کرد: از سال‌های گذشته تاکنون تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا با افتتاح پروژه‌ها مانند تونل شهید علمدار گره‌ای از مشکلات مردم باز کنیم.

وی با بیان اینکه سال آینده به صورت جدی‌تر وارد مقوله آسفالت می‌شویم و اتفاقات خوبی در این زمینه می‌افتد، افزود: پروژه باغ بانوان مراحل انتهایی‌اش را طی می‌کند و در روزهای آینده در اختیار بانوان قرار می‌گیرد.

نایب رئیس شورای شهر ساری با اشاره به اینکه فاز دوم پارک ملل به‌طور جدی در دستور کار قرار می‌گیرد که در ایجاد اشتغال درآمد پایدار در شهرداری نقش مؤثری دارد، خاطرنشان کرد: رشد بودجه در طی سال‌های گذشته زیاد بوده است که باید با تعامل بیشتری تصمیم بگیریم.

زلیکانی با اشاره به انتخابات در سال آینده افزود: دولت و مجلس عملکرد مناسبی نداشتند و مردم خیلی ناامید حرف می‌زنند، ما در حوزه اشتغال بسیار مشکل داریم قول‌هایی که دادند عملی نکردند و مردم از عملکردشان ناراضی هستند به نظرم در سال آینده اتفاقات جدیدی می‌افتد و تغییرات اساسی روی می‌دهد.

وی با بیان اینکه امیدواریم گزینه‌هایی انتخاب شوند که شومن نباشند، بیان کرد: در مورد انتقال آب خزر آقایان کتک هم خورده‌اند ولی خروجی نداشته است، پروژه‌های ساری به سرانجام نرسیده و همچنان در حال گرفتن قربانی است، این مسائل را باید دوستان جواب دهند افرادی که از لیست دولت رای آوردند.

نایب رئیس شورای شهر ساری با بیان اینکه امید است در انتخابات آینده بهترین انتخاب را داشته باشیم، بیان کرد: من هم در انتخابات ریاست جمهوری و هم انتخابات مجلس اشتباه کردم، از لحاظ تفکری اصلاح طلب هستم، باید با واقعیت‌ها کنار بیاییم اوضاع خوب نیست و من هم نمی‌خواهم رفتارهای پوپولیستی کنم آیا وضعیت مردم خوب است؟ باید بگویم که ما اشتباه مهلکی کردیم، بارها به استاندار مازندران گفته‌ام که با نخبگان جلسه بگذاریم و برنامه برای استان داشته باشیم.

عضو شورا شهر ساری افزود: اینکه ما ورزش صبحگاهی کنیم مشکل مردم حل می‌شود؟ اسلامی استاندار سابق در یک سال هیچ برنامه‌ای نداشت نمی‌دانم چگونه وزیر شد الان هم می‌گویم برنامه استانداری چیست؟

زلیکانی با بیان اینکه ارتباط ما با شهردار ارتباط خوبی است و در جلسات هیات رئیسه معمولا حضور پیدا کرده اند، افزود: چرایی عدم شرکت شهردار در شورا این است که نمی‌خواهد فضای شهری دچار تنش شود و جلسات از متن وارد حاشیه شود.

وی با اشاره به اینکه شورایی که یک دست باشد شورایی معیوب و مشکل‌داری است، یادآور شد: انتقادها باید کارشناسی و سازنده باشد، بودجه شهرداری ساری ۸۰ میلیارد بوده و امسال بودجه خالص شهرداری به ۶۱۹ میلیارد تومان رسیده است.

نایب رئیس شورای شهر ساری افزود: ما از منابعی از بودجه سنواتی استفاده کرده‌ایم که شهرهای بزرگ هم نتوانستند استفاده کنند و اینها از هوشمندی شهردار ساری است، ما جلوی کسانی که از فضا و تریبون شورا برای تخریب استفاده کنند می‌ایستیم.

این مسؤول تصریح کرد: امسال ۱۳۰ میلیارد تومان متمم بودجه تحقق شد و تا زمانی که حاکمیت در راس آن دولت به شهرداری‌ها نقش ندهد در پیشبرد سیاست‌های خود برای شهرداری‌ها ایجاد درآمد نخواهد شد.

نایب رئیس شورای شهر ساری بیان کرد: در حوزه درآمد پایدار رشد خوبی داشته‌اما با آن چیزی که باید باشیم فاصله داریم برای مثال در گل و گیاه می‌توانیم حتی صادرات داشته باشیم.

نایب رئیس شورای شهر ساری در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: برخی از مشکلات و تاخیرها و افزایش هزینه‌ها از انجام نشدن مطالعات فاز صفر است، مانند پروژه ساری تاکام که مطالعات فاز صفر انجام نشد در مورد پروژه تونل شهید علمدار هم به همین صورت بود.

زلیکانی به نیروگاه زباله‌سوز ساری اشاره کرد و گفت: باخبر شدیم که شهرداری به دنبال پیمانکار جدید است، عدم رضایت از پیشرفت فیزیکی پروژه دلیل تغییر پیمانکار است.

وی ادامه داد: این پروژه حتی در سال ۹۸ هم شاید به بهره‌برداری نرسد علاوه بر آن بعد از راه‌اندازی نیروگاه، هم زمان می‌برد تا زباله‌سوز وارد مدار بهره‌برداری شود.

نایب رئیس شورای شهر ساری افزود:  هیچ جای دنیا زباله ۱۳۰ کیلومتر حمل نمی‌شود تا در آن مکان دفن شود، معلوم است که اتفاقات بدی می‌افتد و قابل کتمان نیست، هم محیط زیست چهاردانگه تهدید می‌شود و هم حمل زباله هزینه‌بر است.

زلیکانی ادامه داد: تنها راه برای ما زباله‌سوز است البته این پروژه آن چیزی نیست که باید باشد، برای این پروژه هزینه شده و ما در عمل انجام شده قرار گرفتیم ولی با تمام توان تلاش می‌کنیم تا آن را به اتمام برسانیم.

وی در پایان خطاب به مهندسین عمران شهری ساری گفت: از همه مهندسین عمران شهرم که می‌خواهم به شهرشان کمک کنند می خواهم بیایند و صورت وضعیت‌های هر پروژه‌ای را در اختیار آنها بگذاریم و خروجی را پیگیری کنیم و در انتها برای مردم اطلاع‌رسانی کنیم.