شجاعت، دانش و روشنگری از ویژگی ها مهم خبرنگاران است

جانشین فرمانده انتظامی استان در مراسم تجلیل از خبرنگاران رسانه های گروهی استان گفت: شجاعت، دانش و روشنگری از ویژگی ها مهم خبرنگاران است .

به گزارش  پایگاه خبری پلیس، به مناسبت گرامی داشت۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار ، مراسمی با حضور خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سالن کنفرانس ستاد فرماندهی انتظامی استان مازندران، برگزار شد .

در این مراسم که با حضور جانشین فرمانده انتظامی استان، معاون اجتماعی ، معاون عملیات و روسای پلیس های تخصصی استان همراه بود، سرهنگ &مفخمی شهرستانی& جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران، ضمن تبریک روز خبرنگار و قدردانی از تلاش های اصحاب رسانه در تعامل با نیروی انتظامی گفت: شجاعت، دانش و روشنگری از ویژگی ها مهم و بارز مشترک خبرنگار و پلیس به شمار می روند .

سرهنگ مفخمی شهرستانی با اشاره به این که در حرفه خبرنگاری پوشش خبری مهمتر از تکرار یک پیام است، تصریح کرد: در حوزه دانش، اگر پلیس و خبرنگران خودا به علوم آکادمیک، دانش و فن آوری های روز دنیا مجهز کنند قطعا در انجام وظایف خود موفق تر خواهند بود .

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: اگر پلیس و صاحبان قلم به دنبال روشنگری در افکار عمومی باشند قطعا در پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، ارتقاء احساس امنیت و سوق دادن افکار عمومی به سمت و سوی شناخت واقعیات جامعه موفق تر خواهند بود .

وی با اشاره به تحولات و تغییر رویکرد پلیس، از پلیس سنتی به پلیس جامعه محور، اذعان داشت: امروز پلیس با این نگرش و با تعامل و مشارکت پذیری همه اقشار اجتماعی توانسته است گام های موثری را در ارتقاء احساس امنیت عمومی در جامعه بردارد .

مفخمی شهرستانی با بیان بیان این که پلیس نماد حامیت در جامعه است، گفت: پلیس با استفاده از تکنولوژی نوین و حضور در فضای مجازی و سایبر در راستای مقابله با تهدیدات و آسیب ها و هدایت افکار عمومی و مقابله با عملیات روانی دشمن اقدام می کند .

این مقام انتظامی استان، خاطر نشان کرد: پلیس در حوزه امنیت اخلاقی و اجتماعی با اقدامات ایجابی و استفاده از ظرفیت رسانه و همراهی شما خبرنگاران به عنوان سرمایه اجتماعی به موفقیت های خوبی دست یافته و این امر بدون همراهی شما محقق نخواهد شد .

سرهنگ مفخمی با اشاره به شعار سال حمایت از کالای ایرانی و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا در راستای افزایش تولید ملی، گفت: یکی از راهبردهای نیروی انتظامی در این حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز می باشد .

وی با تاکید بر این که باید اشراف اطلاعاتی خود را در مقابله با جرائم، تهدیداات و آسیب های اجتماعی و پیشگیری از بروز بحران های اجتماعی افزایش دهیم، اظهار داشت: پلیس با اولویت بندی جرائم و اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای به دنبال افزایش رضایت مندی مردم است .

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران، از افزایش ۳۳ درصدی کشفیات سرقت طی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل خبر داد و افزود: در حوزه جرائم خشن که تاثیر به سزایی در حوزه امنیت عمومی در جامعه دارد شاهد کاهش چشمگیر آن طی سال جاری در استان بوده ایم .

مفخمی با اشاره به کاهش ۱۶ درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی در سطح استان مازندران، به فعالیت ۶۰ دوربین پایش تصویری در سطح استان در دو حوزه درون و برونشهری در راستای پیشگیری و کاهش جرائم و برخورد با تخلفات خبر داد .

سرهنگ مفخمی با اشاره به اجرای طرح پلیس همراه و تجمیع خطوط ۱۱۰ در استان مازندران به عنوان پایلوت کشوری از رشد ۵۶ درصدی عملیات های پلیسی و افزایش رضایتمندی شهروندان از عملکرد پلیس خبر داد و افزود: افزایش سرعت انتقال اخبار ، کنترل ، نظارت و حضور به موقع و موثر پلیس در صحنه از مزایای طرح پلیس همراه به شمار می روند .