به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در نشست خبری تشریح برنامه‌های سوگواره یاس نبوی، چهل‌ویکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم و طرح نوروزی آرامش بهاری در این ایام ۲۵۰ برنامه ویژه با حضور هیأت‌های مذهبی برگزار می‌شود، اظهار کرد: ویژه‌برنامه‌ای را به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) با حضور نماینده ولی فقیه در اوقاف کشور در رامسر و امامزاده سید حسین پرتکله تنکابن برگزار می‌شود.

وی از برپایی خیمه‌های معرفت در سطح امامزاده‌های استان خبر داد و گفت: این خیمه‌ها با حضور مبلغان شاخص دینی برپا می‌شود و در مازندران مورد استقبال خانواده‌ها و مسؤولان قرار گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه مراسم شام غریبان حضرت زهرا(س) در ۱۳۰ بقعه برگزار می‌شود، گفت: خطبه فدکیه در ۱۱۵ بقعه برگزار می‌شود.

این مسئول با اعلام اینکه سبک زندگی اسلامی در حال ترویج است، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی هم روی این موضوع تاکید داشتند.

حیدری با اشاره به استقبال مردم از ظرفیت و موهبت‌های طبیعی استان، افزود: این سازمان از این فرصت برای ترویج فرهنگ نبوی با عنوان برنامه آرامش بهاری استفاده می‌کند که این طرح از ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه در۳۰۰ امامزاده استان پیگیری و اجرایی می‌شود.

وی با اعلام اینکه بهترین راه ترویج وقف و موقفات از نظر رهبر انقلاب اسلامی، اجرای امینانه نیت واقفان است، گفت: شهر به شهر منابعی که دریافت می‌شود براساس نیت واقفان توزیع می‌شود، بسیار از موقوفات ما مقید به زمان و مکان هستند و ما نمی‌توانیم از این ظرفیت برای نقطه دیگری استفاده کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به ورود این سازمان در تامین تجهیزات مراکز درمانی، افزود: آمادگی داریم که هر مبلغی از مردم برای تامین هزینه‌های درمانی واریز می‌شود در اختیار درمان مردم قرار گیرد.

حیدری با بیان اینکه بسیاری از دستاوردهای اوقاف را مدیون نظام انقلاب اسلامی ایران هستیم، گفت: بیش از ۲۷۰ موقوفات در استان از محل سرمایه‌گذاری و تبدیل به احسن در حال ساخت‌وساز است و مباحث وصول مطالبات در معاونت بهره‌وری در حال پیگیری است.