معاون هنری ارشاد مازندران:

جشنواره “موسیقی بومی مازندران” منطقه‌ای برگزار می‌شود

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری منطقه ای جشنواره موسیقی بومی (لیلم) در استان خبر داد.

به گزارش  تسنیم ، محمد محمدی  در نشستی خبری استان، اظهار داشت: امروز که عصرتکنولوژی و دبجیتال بوده فرهنگ‌ها نیز تغییر کرده و برخی هنجارها به ناهنجارها و ارزش‌ها به ضد ارزش‌ها تبدیل شد که یک بحث مهم آن شکاف بین نسل‌ها است.

دبیر جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم افزود: یکی از فعالیت‌های اداره کل ارشاد اسلامی، برون‌سپاری است که سال گذشته فراخوان جشنواره موسیقی لیلم در دو بخش رقابتی و جمعی برگزار شد و امسال با اضافه شدن چند استان گیلان، مازندران، گلستان، سمنان و بخشی از تهران این جشنواره منطقه ای برگزار می‌شود.

وی افزود: اعمال پژوهشی و ارائه مقالات در حوزه موسیقی به این جشنواره اضافه شد و گروه برتر این جشنواره برای ترویج فرهنگ ایرانی و مازندران به خارج از کشور اعزام می‌شوند.

دبیر جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم گفت: حمایت از گروه موسیقی بومی و محلی، استفاده از فرهنگ بومی در اجرای موسیقی بخشی از اهداف این جشنواره بوده و همچنین بانک اطلاعاتی از جامعه آماری هنرجویان موسیقی در حال اجرا است.

محمد غلامی با اشاره به اینکه در سال ۹۳ حدود هفت سینما در استان بود اما اکنون به ۱۴ سالن سینما رسید، گفت: در هفته دولت امسال مجتمع فرهنگی محمود آباد راه اندازی شد و نور و جویبار و قائم‌شهربه سیستم بخش دیجیتال مجهز شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش انفرادی و گروهی برگزار می شود و علاقه‌مندان می توانند آثار خود را تا ۳۰ مهر به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند، افزود: گروهی از محققان جهت شناسایی هنرمندان موسیقی به روستاها اعزام می‌شوند ودر حوزه بومی مازندران شش آلبوم منتشر شد.