نشست خبری رئیس و معاونین اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ساری با موضوع پرژه مهر سال۹۷ برگزار شد.

حامد دیانی -رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ساری در جمع خبرنگاران میانگین کشوری سرانه ورزشی هر دانش آموز را هشت متر مربع ذکر کرد و افزود : این میانگین سرانه در مازندران پنج متر مربع و در مدارس ناحیه یک ساری ۲ متر مربع است.
آموزش و پرورش ناحیه یک ساری ۲۱ هزار و ۵۶۰ دانش آموز رادر مقطع ابتدایی و ۱۰ هزار و ۵۹۲ را در مقطع متوسطه در ۲۴۴ مدرسه روستایی و شهری با یکهزار و ۶۳۵ کلاس درس زیر پوشش دارد.
این ناحیه همچنین بیشترین تعداد مدارس غیرانتفاعی مازندران را با ۸۸ واحد در اختیار دارد .
رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه ۱ ساری گفت که تعداد زیادی مدارس غیرانتفاعی در این ناحیه سبب شده تا ۳۱ و نیم درصد از دانش آموزان این ناحیه در مدارس غیردولتی تحصیل کنند.
دیانی همچنین به استهلاک فضای آموزش و پرورش این ناحیه اشاره کرد و افزود : ۴۰ درصد مدارس این ناحیه قدیمی بوده و نیاز به ترمیم دارند.
وی افزود : در حوزه پشتیبانی و معاونت تجهیز اتفاقات خوبی افتاده از جمله تعمیر و بهسازی بیش از ۳۰ سرویس بهداشتی بویژه در مدارس روستایی، جداکردن آبخوری ها از سرویس های بهداشتی، رنگ آمیزی و نقاشی کلاس ها و نمای مدارس به متراژ ۱۰ هزار متر، نصب کاشی و سرامیک و موزاییک در ۳۰ کلاس درس، حیات سازی مدارس بیش از ۴۰۰ متر، تعویض کف پوش سالن ورزشی مدارس از جمله این اقدامات بوده است.
او ادامه داد : دیوارکشی مدارس به متراژ تقریبی ۴۵۰ متر مربع، نصب و تعویض فرش مدارس ، دریافت کتب درسی، پرداخت ۳۳ درصد مطالبات بازنشستگان، پرداخت ۱۰۰ درصدی مطالبات دانشجو معلمان، پرداخت سرانه به مدارس به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال، پرداخت هزینه ایاب و ذهاب روستاهایی که مدارس آنها تجمیع شده بود، از دیگر اقدامات بوده است.