نشست خبری سیدمهدی احمدی-شهردار نکا با اصحاب رسانه مازندران و با محوریت برگزاری جشنواره ملی تمشک در پایان خردادماه به میزبانی این شهرستان و همچنین تشریح مهمترین برنامه‌های عمرانی در دست اقدام برگزار شد.

در این نشست سیدمهدی احمدی علاوه بر تشریح برنامه‌ها به سوالات جراید مکتوب و مجازی نیز پاسخ داد.

به‌عمل آمدن سالانه ۱۰۰۰ تن تمشک جنگلی در نکا

به گزارش آوای خزر ، مهدی احمدی در جمع خبرنگاران مازندران درباره برنامه‌های نخستین جشنواره ملی تمشک اظهار داشت: این جشنواره از ۳۱ خردادماه تا دوم تیرماه در زمین بهپاک نکا برگزار می‌شود، افتتاحیه این برنامه نیز ساعت ۹ صبح ۳۱ خردادماه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و دعوت از چند مسئول ملی است.
وی افزود: جشنواره تمشک در روزهای تعیین شده از ساعت ۹ الی ۲۳ دایر است، ۶۰ غرفه برای عرضه محصولات مواد غذایی و صنایع دستی بومی محلی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

شهردار نکا درباره برآورد هزینه نخستین جشنواره ملی تمشک اظهار داشت: برای این منظور ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که همه مبالغ از محل درآمد جشنواره از طریق واگذاری غرفه‌ها به بخش خصوصی و سهم ۵۰ درصدی شهرداری از غرفه‌ها و واگذاری این سهم به متقاضیان است.

وی ادامه داد: یکی از شرکتهای منطقه اعلام آمادگی کرده است که ۳۰ میلیون تومان جهت تبلیغات شرکت خود به شهرداری نکا پرداخت کند.

عضو شورای اداری نکا گفت: سالانه بیش از ۱۰۰۰ تن تمشک در نکا به‌عمل می‌آید که تنها ۳۰ درصد آن برداشت شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد، لذا نیاز به صنایع تبدیلی داریم تا از این ظرفیت به نفع اقتصاد منطقه استفاده شود.

احمدی همچنین از رونمایی تمبر یادبود و مربای تمشک با برند نکا و یادمان ثابت و ویژه جشنواره تمشک در این فستیوال فرهنگی اجتماعی خبر داد.

وی در پایان از برگزاری مسابقه عکس جشنواره تمشک خبر داد و گفت: ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره واقع در شهرداری نکا آغاز شده است و تا ۳۰ خرداد ادامه دارد.

به گزارش آوای خزر، نخستین جشنواره ملی تمشک جنگلی به میزبانی نکا با هدف معرفی ظرفیت‌های این شهر، کمک به اشتغال بومی، ایجاد بستری جهت حضور فعال مردم در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و استفاده مطلوب و مؤثر از ظرفیت‌های منطقه است.