به گزارش ایرنا ، احمد حسین زادگان در نشست خبری در ساری رعایت حقوق شهروندی در دستگاههای اجرایی استانی و شهرستانی را مهم ترین دغدغه مسئولان مازندرن برشمرد و افزود : تکریم ارباب رجوع خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است،.
وی یکی از ماموریت های اصلی بازرسان غیر محسوس حقوق شهروندی را توجه به حق و حقوق مردم در گرفتن مطالبات خود و ارائه خدمات مطلوب از سوی دستگاهها اجرایی برشمرد و گفت : حذف برورکراسی زاید و زمان بر در فرایند ارائه خدمات عمومی به مردم به ویژه مقوله انجام اداری در حوزه سرمایه گذاری از ماموریت های مهم بازرسان حقوق شهروندی است.
معاون استاندار مازندران در عین حال تاکید کرد که حفاظت از حقوق شهروندی به همکاری نزدیک مردم نیازمند است .
معاون سیاسی استاندار مازندران با بیان اینکه نشاط سیاسی و اجتماعی در جامعه همواره باید با تقویت تشکل های غیر دولتی عملیاتی شود ، گفت : یکی از محورهای مهم برنامه ای دولت تدبیر و امید ، ایجاد فضای باز رسانه ای و اطلاع رسانی شفاف است و در این زمینه نقش خبرنگاران را برای توسعه جامعه موثر است.

** سهم ۳۰ درصدی زنان در مدیریت
حسین زادگان همچنینی بر نقش زنان در مدیریت جامعه به عنوان یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت : بر اساس تفکر دولت تدبیر و امید ۳۰ درصد از جایگاه های مدیریتی تا پایان این دولت در اختیار زنان قرار می گیرد.
وی افزود : با برنامه ریزی سالانه حداقل ۱۰ درصد از جایگاه مدیریتی در این استان در تمام دستگاههای اجرایی و سیاسی و حتی شهرداری ها در اختیار زنان براساس شایسته سالاری قرار داده می شود.
او ادامه داد : برای تحقق این برنامه ستادی در استانداری مازندران با دبیری معاونت امور بانوان استانداری تشکیل شد و تا این برنامه پیگیری شود.
معاون استاندار مازندران اظهار داشت : به هر حال در به کارگیری زنان در جایگاه مدیریتی در سال های اولیه احتمال بروز خطا نیز وجود دارد و باید با حسن نظر نسبت به این مسایل برای ارتقاء جایگاه زنان در ادارات اجرایی گام برداشت.

** تغییر و تحول مدیریتی براساس نظام ازرشیابی
معاون سیاسی استاندار مازندران تغییر و تحول مدیریتی در این خطه شمال کشور را هم برای حل مشکلات مردم ضروری دانست و تاکید کرد که این تغییرات بر اساس فرم ارزشیابی ۲۵ گانه انجام خواهد شد.
حسین زادگان اظهارداشت : در نظام ازرشیابی تغییر و تحول مدیریتی هیچ مدیری حتی همسو با تفکر دولت تدبیر و امید نیز در حاشیه امن قرار نخواهد داشت و تاکنون نیز تغییر و تحول با این رویکرد بوده است.
وی مهم ترین معیار در ارزشیابی را رضایت مندی مردم و تکریم ارباب رجوع اعلام کرده است.

** انتخاب فرماندار ساری در پروسه انتصاب
معاون استاندار مازندران که پیشتر فرماندار ساری بود در پاسخ به پرسشی در باره معرفی فرماندار جدید برای این شهرستان گفت که انتخاب فرماندار شهرستان ساری در پروسه انتصاب وجود دارد و این کار با دقت نظر پیگیری می شود.
حسین زادگان افزود : در شرایط فعلی اداره فرمانداری شهرستان ساری به صورت سرپرستی اداره می شود و کارها در فرمانداری نیز با سرپرستی به خوبی اداره می شود تا پروسه انتصاب در روال قانونی انجام شود.
وی علت تاخیر در انتصاب فرماندار شهرستان ساری را ضرورت طی کردن روند کیفی انتصاب بیان کرده است.

** بلوک بندی فرمانداری ها با محوریت فرمانداری ویژه
معاون استاندار مازندران همچنین از بلوک بندی فرمانداری های مازندران خبر داد و گفت که برای تسریع و تسهیل در روند اجرایی فعالیت ها در شهرستان های مازندران ، فرمانداری این خطه شمال کشور بر اساس بلوک بندی با محوریت فرمانداری ویژه دنبال خواهد شد.
حسین زادگان افزود که براساس این بلوک بندی شهرستان های شرق در یک بلوک، شهرستان ساری به عنوان بلوک اختصاصی و سوادکوه شمالی و سوادکوه در بلوک قائمشهر دسته بندی می شود و بلوک بندی سایر شهرستان ها هم به همین ترتیب است .
وی هدف از این کار را شناسایی نقاط محروم و تسریع در اجرای پروژه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اعلام کرده است.